Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a próbaidő lejárta után menj be a főnöködhöz, mondd el, hogy évek óta próbàlkoztok és pont most jött össze, amikor már elengedted a témát. Nagyon fontos neked ez a munka és nem volt szándékodban átverni őket, a terhesség végéig szeretnél dolgozni és amint tudsz visszajössz a gyedről…
2022. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
6%
Esetleg köztes megoldás? Elkezded a próbaidőt, mindent megteszel, hogy a lehető legjobb munkatársnak tűnj, akit csak kívánni lehet, de még próbaidő alatt szólsz, hogy mi a helyzet. Ezzel korrekt is vagy, de magadnak is megadod a lehetőséget, hogy megmutasd, mit tudsz.
2022. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
95%
Ne szólj próbaidő alatt!
2022. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
80%

Az anyagi okok miatt valószínű én is a titkolózást választanám, de közben én is szemen köpném magam. Ilyen a lelkületem, nem tehetek róla. Nyilván számíts rá, hogy nem fognak ide visszavenni dolgozni. (Illetve visszavesznek, mert "muszáj", de az első adandó alkalommal kiraknak, vagy megkeserítik úgy a sorsodat, hogy ne akarj maradni.)

Az adott gyereked viszont csak egyszer születik meg, ennél nem lehet fontosabb semmilyen munkahely. És hidd el, amint a kezedben tartod már abszolút nem is fog érdekelni az egész kérdés.

2022. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
84%

"de még próbaidő alatt szólsz, hogy mi a helyzet. Ezzel korrekt is vagy, de magadnak is megadod a lehetőséget,"


Jaj, hagyjuk már, egyből kirúgják.

2022. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
21%

Nekem az a lényeg, hogy állományból mehessek szülni, raadasul szakmából.


Tiszta szívemből kívánom, hogy egyszer legyen saját céged, és húzzon le egy kismama így.

2022. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
17%
Ha a fogleü orvosnak nem mondod el, perelhet a munkáltató, és ebben az esetben próbaidő után is azonnalival elküldhet, nem véd a a terhesség.
2022. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
64%
Milyen lehúzás? Ha táppénzre sem megy a cégnek egy fillérjébe nem kerül hogy ő kismama. Csak a kellemetlenség, hogy 7-8 hónap után megint új embert kell keresni.
2022. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
17%

29, aha, nem megy táppénzre... Szerinted aki eleve hazudik, az pont neked, pont ebben igazat fog mondani?

Akkor csak egy évnyi szabi. Meg a következő gyerekére is. Meg a harmadikra is.


Nekem volt ügyfelem, ahol ezt eljátszotta a munkavállaló. Kétmillióba került a három gyerek, és két hónapot dolgozott...

2022. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
90%

#28 és azt kimondja meg hogy neki mikor kell terhességi tesztet csinálnia és mikortól kell tudnia róla, hogy terhes?


Nekem pont az éves vizsgálat másnapján lett pozitív a tesztem. Még jó hogy nem előtte, mert 2 héttel később el is vetéltem, de ha nem vagyunk épp nagyon nagy próbálkozásba lehet tesztet se csináltam volna, és nem is tudtam volna róla, mert előfordult hogy késik...


A terhesség onnantól terhesség, hogy van szívhang és orvos megállapította. Addig max. terhesség gyanúja.


A foglalkozás egészségügyi orvosnak ha később lesz a vizsgálat, mint hogy van szívhang a akkor tényleg el kell mondania, hogy terhes, de attól még alkalmas lesz a munkára (ha csak nem radioaktív sugárzásnak kitett munkahelyen szeretne dolgozni vagy nehéz fizikai munkát végezni, de gondolom nem) és az orvos a munkáltatónak semmilyen egészségügyi adatot nem adhat tovább azon kívül, hogy alkalmas a munkára.

2022. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!