Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
87%
Lehet hogy az itt fröcsögőket nem vennék vissza a gyárba dolgozni (márha egyáltalán dolgoznak), de normális munkahelyen ez egyáltalán nincs így. Pontosan úgy van, ahogy az előző írta. Ha jó vagy, akkor összeszorítják a fogukat és vissza fognak venni. A jó embereket nem engedik elmenni. Ez egy munkahely, nem sértődösdi óvoda. (Nálam is pont ez volt a helyzet amúgy, a főnököm 2 év után felhívott, hogy nem-e akarok már visszamenni.)
2022. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
12es válaszolòval tökéletesen egyetértek.
2022. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
77%

"Ha jó vagy, akkor összeszorítják a fogukat és vissza fognak venni"


Ez így hülyeség. Persze, multiknál vagy nagy cégeknél, ahol van fluktuáció, ott simán visszavesznek, mert mindig van valami szabad hely, de pár fős kisvállalkozásnál nem fogják kirúgni azt, akit felvettek a helyedre és bevált (mert nem csak te csinálhatod jól a munkát).

2022. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
100%
A mi cégünkhöz is felvettek egy fiatal csajt. Friss házas, nemrég építkeztek. Benne volt a pakliban h gyereket szeretne és lám terhes is lett. Igaz, ő már több mint egy éve itt van. De tudjátok mit mondott a főnök??? Lehet, hogy hamarosan elmegy szülni, de ha okos ,értelmes akkor visszavàrjuk. Még így is jól járunk. Ennyit erről. Hosszú távon akkor is jól jártunk vele. Biztos vagyok benne h vissza is fog jönni.
2022. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
100%
83, nem hülyeség... Én kifejezetten kis cégnél vagyok, egymás után négyen (!) mentünk szülni. Ugyanabban a pozícióban egymás helyére vettek fel minket. Mindenkit megtartott a főnök! Mert kivételesen mindenki jó munkaerő, és hülye lett volna elküldeni bárkit is. Hidd el,a jó embereket nem adják... Persze ez tényleg csak a jókra vonatkozik, nem bárkire. Az átlagosokat tényleg valószínűleg nem vennék vissza.
2022. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon hasonlóan jártam. 12 év munkaviszonnyal (nem egy helyről) 4 sikertelen terhesség után váltottam pont munkahelyet, mert lombikra készültünk, és egy nyugis irodai munka mellett 8-16 fix munkaidővel jobbnak láttam belevágni, gondolván hogy 10 év sikertelen próbálkozás után a lombik még évekig fog tartani. Hát 1 hónap után, még a hormonkezelés előtt természetes úton terhes lettem. Előzmények miatt nyilván rögtön táppénz veszélyeztetett terhesség miatt, így nem volt lehetőségem mérlegelni. 4 hós próbaidő utolsó napján meg is szüntette a nagy családbarát egyetem a munkaviszonyom (közgazdász voltam itt egyébként, és táppénz alatt végig online dolgoztattak, én pedig úgy voltam vele, hogy ha már így jártak, akkor ennyit meg tudok tenni). Nagy tévedés egyébként, hogy próbaidő alatt kirúghat, hiszen a védettség a(z írásbeli bejelentés idöpontjától) él. Lett is per, el is bukták minden fokon, főleg, hogy törvénytelenül munkavégzésre köteleztek táppénz alatt, mindezt írásban... Én nem kértem se munkaviszonyba való visszahelyezést, se kártérítést, csak annyit, hogy vegyék észre, hogy ilyen nincs.

Én végül létesíteni tudtam új munkaviszonyt 4 hós terhesen (mázli), ahonnan el tudtam menni szülni, de az is megoldás lehet, hogy ha még nem használtad ki, elmész munkanélküli segélyre, és arra vonatkozva kapsz csed-et, gyedre meg apuka megy el, nyilván nem ugyanannyi pénzért. Ez főleg arra az esetre, ha úgy jársz, mint én, hogy táppénzre kell menni. Mondjuk nekem nem volt megszakítás, így én tudtam rögtön táppénzre menni.

Ha tudod kivitelezni, hogy titkold a 12 hétig, és utána is tudod vállalni, hogy a lehető legtovább rendelkezésére állsz az új munkahelyen, akkor szerintem az sem inkorrekt, nyilván 34 évesen sejthették, hogy nem 5-10 évet fogsz lehúzni gyed előtt. De ha megkeseríti az egész terhességet, akkor nem biztos, hogy ér annyit a dolog.

Nyilván jobb állományból elmenni, de ha nem tudsz mégsem akkor még mindig vannak megoldások, hogy biztosított legyél, pl nappalis egyetemi tanulmányok, ahol jogosult lennél a baba mellett sok támogatásra is, ha pl apa van gyeden.

Még 2 felsőfokú nyelvvizsgával esetleg nézhetsz sulikban is nyelvoktatást, már annyira kevés a nyelvtanár, hogy sok helyen kb már bármilyen feltétellel felvesznek, még ha csak 1 félévet is tudnál dolgozni, határozott időre. Vagy valami szezonális munka, ahol nyelvtudás kell. Persze nem szívesen megy el az ember rosszabb pozícióba, mint ahogy a végzettsége engedi, nekem is van 4 diplomám, de ez nyilván egy necces helyzet.

Átérzem a helyzeted, nem tudom én mit csináltam volna, ha már felvételkor terhes vagyok, és tényleg szentül hittem, hogy nem is leszek az még sokáig, igazából mikor az lettem, akkor se hittem el (azóta 5 éves, és úton a 4. tesója, szóval minden kezdet nehéz).

2022. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:

Utolsó, el sem hiszed, mennyire jól esett olvasni a soraidat! Én is így voltam, 3 év próbálkozás után honnan gondoltam volna, hogy spontán sikerül majd? Akkor nyilván nem váltok, de a annyira utaltam már a régi helyem (állandó túlóra, szarkavaro munkatarsak, plusz oda vissza napi szinten két óra ingazas) h elegem lett, eljottem, lesz ami lesz alapon. Utólag lehet h ez kellett a terhessegemhez, h megszunjon az a hatalmas stressz ami onnan ért.

Nyelviskolaban gondolkodtam de nem vagyok tanár, nem tudnám hogyan kell tanítani és most már nem is erre koncentrálnék, h megtanuljam. (magyarul is tudunk, mégsem hiszem, h sokan vállalnák a tanitast). De jó ez így most, szakmában vagyok, home office lehetőségem is van, és nagyjából ugyanazt csinálom mint eddig is (kontrolling terület). A baba az első,és bízom benne a három hónap lemegy nyugiba. Aztán utána meglátjuk mi lesz. Jó olvasni , h már a negyediket várod, én is remélem, csak beindulni nehéz, mert kettőt szeretnénk. Igaz, off,de ha megkérdezhetem, a többi baba már elsőre v legalábbis pár hónap után összejöttek?

2022. jún. 8. 13:09
 88/89 anonim ***** válasza:
100%

Hát a többi "már csak" hormonkezeléssel jött össze, de nem kellett lombik, csak "orvosi segítség". Így 1., 5. és 3. próbálkozós hónapban lettek, utóbb kiderült, hogy nagyon ritkán van magamtól peteérésem, és akkor sem tud megtapadni. Azt se értettük, hogy lett az a spontán, de én is arra gondolok, hogy a munkahelyváltás, és hogy elengedtem, hogy akkor mostmár majd a lombikkal elindul valami pár hónap múlva, az okozta.


Nyilván a már meglévő munkahely helyett minden csak fél megoldás, csak azért írtam, hogy nem mindig úgy alakul az ember élete, ahogy elképzeli, és akkor a helyzethez alkalmazkodni kell.

De lehet jól fogják fogadni a hírt majd, ahol rosszul fogadják, ott szerintem 5 év munkaviszony után is úgy lenne. A férjem sulijában kikérték maguknak a kollégák a ~10 éve velük dolgozó 30+os kolléganőtől, hogy hogy képzeli, hogy tanév közben szül, legalább időzített volna a nyári szünetre ;) Szóval nem csak 3 hónap után lehet kellemetlen a reakció...

Ha pedig táppénzre se kell menned, akkor igazán egy fillérjükbe se kerülsz, max a csed alatt felgyűlt fizetett szabadság, de cserébe kapnak egy lojális munkavállalót, aki hálás lesz, hogy nem hagyták cserben, és miután visszatér, elkötelezett lesz a cég felé.

Az meg, hogy mi lesz, ha majd sokat beteg lesz, hát igen. Többnyire van két szülő, nem feltétlenül kell állandóan anyukának táppénzre menni, hiszen apuka addigra már jobban "bedolgozza magát".

2022. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2023. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!