Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel a lelkiis...

Hogyan dolgozzam fel a lelkiismeret furdalást (terhesen álláskeresés) ?

Figyelt kérdés
Sikerült egy interjúm, megkaptam az ajánlatot. Nagyon örülök! De 5 hetes terhes vagyok, aminek még jobban örülök. 3 éve próbálkozunk, sikertelen. Tavaly novemberben megszűnt a munkám. Ennek az interjúnak a napján teszteltem a pozitívat. 34 éves vagyok. A fellegekben járok, mert annyira szerettünk volna már kisbabát. És aggódok is, hiszen úgy érzem magam mint valami tolvaj. "Hosszú távra keresünk munkatársat" persze, most még nem látszik semmi a hasamból, és valszeg a 3 hónap próbaidő lejártáig is tudom takarni (alapból sem vagyok nádszál), az más kérdés, hogy viselem az állapotomat majd. Tudom, hogy az lenne a korrekt, ha megmondanám, terhes vagyok, de tudom, hogy akkor nem vennének fel. Nem akarok alkalmi munkákat, mert olyan munka kell, ahonnan állományból tudok elmenni, és járna a csed, gyed, stb. Szükségünk van a pénzre, most is, és ha megszületik a baba akkor is, nem elég csak a semmi kis gyes. De közben esz a lelki furdalas is.. Pedig hány meg hány unkorrekt interjúm volt a fél év alatt. A férjem szerint túl jó vagyok, a mi érdekünket kell nézni. Az is rosszul esik, hogy tudom, hogyan fognak majd rám nézni ha letelik a próbaidő, én meg bejelentem.. Ész a lelkifurdalás, nem véletlen írom ezt a kérdést éjjel egykor.. Azért is jó lenne nem ennyit agyalni ezen, mert a babának sem tesz jót a sok aggódás.

2022. jún. 6. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
23%

Az e törvény hatálya alá tartozók kötelesek egymást minden olyan tényről, adatról, körülményről vagy ezek változásáról tájékoztatni, amely a munkaviszony létesítése, valamint az e törvényben meghatározott jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése szempontjából lényeges.


Ennyi. Ti meg támogassátok, az ilyenek miatt gondolja meg legközelebb a munkáltató, hogy felvegyen-e olyant, aki szülne meg...

2022. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
43%
Én nem tudtam ezt megcsinálni. Életem munkáját kaptam volna meg, de aznap pozitívat teszteltem. Én megmondtam az igazat, nyilván nem vettek fel. Nekem nem fért volna bele titkolózni, esetleg hazudni hónapokon keresztül.
2022. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
85%

17


Ha táppénzre kényszerül

Mert arra nem tud menni…


Vagy az lesz a megoldás, hogy amig tud dolgozik és elmegy annyi időre, amennyit lehet es reméljük kitart a csesig


Ha nem, akkor kirúgják de még mindig ment az ideje és elmegy a szülés idejére álláskeresésire.


15.

2022. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
77%

33

De gyanítom nem okozott gondot îgy sem a pelenkát megvenni.



Amúgy èn munkahely nélkül, ha nem fér bele, akkor a koromra való tekintettel is védekeztem volna.

Ha meg belefèr, akkor az értèkrendem miatt nem mentem volna dolgozni


Persze megint más, ha bevsúszik a gErek és itt a tènyhelyzet.


Inkább kopöm magam szemeb és lesz lelkiismeretfurdalásom a munkahelyem felé, mint egy abortusz felé..

2022. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 A kérdező kommentje:

Így van, jókat írtatok, szar a rendszer, mert állományból kell elmenni. Ha nem ez lenne, keresnék valami határozott munkát, h addig is legyen pénz, v talán alkalmit, de így nem pálya.

A tiszta lelkiismerettel sajnos nem tudom fizetni a számlákat, nem tudom megvenni a kis ágyat a gyereknek, és a kenyeret sem adják oda ingyen a korrektség fejében. Csed sem jön ha nincs munkaviszonyt. A babám a legfontosabb, és ahhoz pénz is kell. A tiszta szívből rosszat kívánoknak meg csak azt remélem, gyerekük nincs, hogy ne adják tovább ezt a rosszindulatú vénat.

2022. jún. 6. 10:57
 36/89 anonim ***** válasza:
22%
Te se a csaló vénát...
2022. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
74%

Én írtam a menzeszes dolgot az elején. Alapjában véve én kivártam a 12. Hetet( hisz addig bármi.lehet) és utána szóltam a munkahelyemnek. Igen próbaidő után nem rúghat akkor ki,szóval a helyedben addig nem szólnék. Azért ajánlottam ezt a hazugságot,mert ha ennyire rettegsz akkor legalább lenne egy orvosi magyarázatod. Igen normál főnökkel az is elég ha elmondod az igazat,de egyébként ez a kutyát sem hatja meg egy rideg főnök esetén. És persze nem így kéne mondani hogy menzesz, csak szimplán bizonyos egészségügyi okoknal fogva, nem tudod olyan könnyen megallapítani a terhesseget mint mások. Így nem tudtál időben szólni,de amint megtudtad jelezted neki.


Én viszont simán megmondtam.az igazat( igaz nem próbaidő voltam) volt egy csepp bűntudatom,de úgy voltam vele hogy egy munkahely sem elég fontos ahhoz hogy gyerek nélkül eljem le az életem. Plusz a férfiak bezzeg csinalhatnk 600 gyereket,de mivel ők nem maradnak otthon ezért bezzeg az nem gond. Nem várhatják el egy nőtől hogy ne akarjon családot csak pl.50 évesen, mert addig melózni kell...

2022. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
38%

Tavaly novemberben megszűnt a munkám


Aha. Most azzal jössz, hogy muszáj csalni, kell a pénz. Áruld el, ha nem jön ez a munka, mi lett volna??? Simán próbálkoztatok a semmire. Úgyhogy elég durva azzal jönni, hogy a pénz miatt kénytelen vagy hallgatni.

2022. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
58%

A tiszta lelkiismerettel sajnos nem tudom fizetni a számlákat, nem tudom megvenni a kis ágyat a gyereknek, és a kenyeret sem adják oda ingyen a korrektség fejében. Csed sem jön ha nincs munkaviszonyt. A babám a legfontosabb, és ahhoz pénz is kell.


Akkor mégis miért nem hagytátok abba addig a próbálkozást, amíg nem volt munkád? Ha ide nem vesznek fel, akkor ingyen van a kenyér?

2022. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
20%
Nem jott össze évekig, gondolom nem hittek hogy pont most fog összejönni.amugy csomó ingyenes csoport van a facebookon,meg csere csoportok. Ott találsz ingyen babadolgokat vagy kiírhatod a helyzeted egy posztban hátha valakinel lapul az ami neked kell( persze csak a munkahelynek való bejelentés után írj posztot).
2022. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!