Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
91%
37. Migránsokkal harcol 🤣🤣🤣🤣🤣 hát te nyertél. Azt hittem a pulykanyakasnál nem lesz jobb de ez mindent visz. Egy hős a férjed! Köszönjük, hogy a haza szolgálatában égeti az adóforintokat, amíg hülyére veszi a feleségét, hogy harcol. Te meg el is hiszed 🤡
2022. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem laknak közel a nagyszülők, segítségem csak a férjem. A babám ugyanígy sírós, leehetetlen baba. Takarítani hordozókendőben sikerült, főzni esténként főztem, mikor a férjem hazaért és tudott a picivel lenni. Az este főzött ételt vitte másnap a munkahelyére, és én is azt ebédeltem itthon másnap. Teljesen megfelelt így nekünk. Ha úgy alakult, hogy nagyon matrica volt a lányom, akkor pedig ő főzött (lecsót, pörköltet, egyszerű tésztákat bármikor össze tud dobni).

Beszélni kellene a férjeddel, mert tényleg nem állapot, ha semmit nem segít.

2022. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 anonim ***** válasza:
32%
41: te tényleg azt hiszed, hogy nincs pulykanyakbol húsleves?azt tényleg komolyan gondolod, hogy ilyen étel nem létezik?
2022. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván létezik, de én pl soha nem ettem. A kutyának veszek néha pulykanyakat, ő szereti. Ez pont egy olyan kaja, amit szerintem az emberke jelentős része nem eszik meg. Mintha én azzal érveltem volna, hogy nem igaz, hogy nincs ideje főzni, hát egy mirelit pizzát 5 perc megcsinálni a mikróban. Tény, hogy ez így van, de az emberek nem ezt szokták érteni főtt étel alatt. Na valahogy ez a helyzet a pulykanyakkal is.
2022. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
100%

Azob kíbül, hogy már leírtam a véleményem a férjedről, akinek össze kellene kapnia magát.... írnék 1-2 taktikát a főzésre, ami nekem bejött.


Anno részletekben főztem. Igaz így kb egész nap főztem, de legalább nem sírt a babám utánam.


Vegyünk pl egy nagyon egyszerű kaját, fűszeres csirkefelsőcomb, vagy csirkemell, újkrumplival.

Leteszed a babát aludni (van 10 perced mert felébred) gyors fűszerezd be a húst, nem is baj ha marinálva van tedd vissza lefóliázva a hűtőbe. Megint elalszik a gyerek, leteszed, megint van 15 perced, pucolsz egy kis zöldséget meg feldobod az újkrumplit főni (egyébként mikróban is lehet krumplit csinálni járj utána).

Megint felkel, később megint lefekteted, gyors serpenyőbe dobod a husit, megpurítod mintkét oldalát, lefeded, és hozzá dobod az újkrumplit meg a zöldséget. Ha a gyerek közben felkel, akkor leteszed a játszószőnyegre és közben beszélsz, énekelsz, lásson is stb. Ha sír, akkor takarékra veszed vagy kikapcsolod a főzőlapot és megnyugtatod.


Csak azért írom le, hogy én néha hogy csináltam, mert nem mindig opció menüt rendelni, nincs mindig nagymama, és még csak nem is a férjed hülye vacsorája miatt, hanem hogy te ne maradj éhen.


Nálunk ennyi idősen négyszer aludt a gyerek, leginkább ölben. Ha tud majd később ágyban aludni, és nem kellesz hozzá, akkor már több minden bele fog férni, de én azt mondanám hogy az első 3-6 hónapban ne akarj szuperanya lenni.

2022. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
56%

De teljesen mindegy, hogy milyen húst teszel bele. Lehetne marhacsont, karaj csont, sőt csirkeaprolek is. A húslevest általában húsos csontból csináljak, teljesen mindegy, hogy milyen állat húsos csontja. Ugyanúgy készül belüluk a leves. Szerintem még a húsleves ( teljesen mindegy milyen állatból) a legalapabb leves, amit szinte minden háztartásban esznek Magyarországon. Zöldséggel, tésztával, hússal tápláló és laktató.

De bármilyen szeletelt hús be lehet tenni a tepsibe, rá igenyzoldseg és megsütni. Ez sem több idő 5 percnél, de ezer példát is írhatnek meg.

2022. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nehéz volt az eleje, de végül aztán kialakultak a dolgok. osszátok be ti is hogy ebben az új helyzetben kinek mi legyen a dolga.

adok pár tippet nálunk mi vált be.


- autós kagylóba/ pihenőszékbe tedd a gyereket amíg te hajat mosol, főzöl, pakolsz, stb. vidd magaddal mindenhová a házban, mindig lássa mit csinálsz. a hordozó is beválhat, én vettem egy használt mandukát, igaz, csak kint használtam, de bevált.

- vannak fél órás receptek, pl pácolt csirkét két perc előkészíteni, több napig lehet enni, kisütni is 10 perc, hozzá sütni mirelit krumplit az is 10 perc

- nézz a neten fél óra alatt elkészíthető kajákat

- hordozóban menjetek ki sétálni, útközben be lehet ugrani a boltba, a kisebb dolgokat meg tudod venni. akár a napi programba is be lehet iktatni. nagyobb dolgokat pl ásványvíz, rendeljétek házhoz vagy hétvégén a férjed vegye meg az egész havi adagot

- nem tudom mennyi idős a kicsi, de az enyém 2-3 hónapos korától jól elvolt a játszószőnyegen 20-30 percet

- amikor 15-20 percet alszik, próbálj meg te is ottmaradni mellette és pihenni, hogy mire hazajön a férjed, és foglalkozik a gyerekkel, akkor mondjuk legyen erőd fél órát házimunkázni.

így szerintem napi 1-2 óra alatt meg lehet csinálni mindent, de osszátok be, hogy este amikor hazajön, mi legyen a dolga, foglalkozzon a gyerekkel, vagy házimunkázzon. vagy ha ki vagy merülve, add át neki ilyenkor a gyereket és pihenj.


A kutya nekem sajnos teher lenne, ezért nem akartam soha. Írtad, hogy céges dolgokat is csinálsz, azt mondjuk így nem bírnám, elég lenne a háztartás kisbaba mellett. Ha már dolgozom, akkor bölcsi, de gondolom még kicsi a gyerek.

2022. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 anonim ***** válasza:
100%
Oké, én pl személy szerint az elején kivoltam mint a kutya a nemalvás miatt. Katikás szemek, zombi üzemmód. Egyszerű egy kaját összedobni ja, de ugyanilyen egyszerű lenne a férjnek is, nem pedig lefogyni. Elhiheted hogy kipihentebben jött haza a férjem a munkából, hogy 5 perc alatt süssön valamit. Ami egyébként fixen nem 5 perc, 20-30, perc kell egy nagyon alap kajának előkészítéssel, sütéssel.
2022. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
100%

En ugy csinaltam hogy a lanyom aludt letudtam tenni. Ha nem ilyen lett volna nem tudtam volna. Hidd el nem a te hibad a ferjednem mutasd meg sears 12 pontjat az a tobbemberes babak jellemzoit irja le. Talan megerti hogy masok hogy tudjak csinalni nyugis baba mellett.


Uzenem a ferjednek hogy en az elso 3 honapban unakoztam.

2022. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
86%

Aki 5 perc alatt megpucol egy zöldséglevesnyi zöldséget és mellette előkészíti a bele való húst, annak valami villám keze van, vagy nem az egész folyamatot számolja. Persze, lehet előre szeleteltet-csomagoltat venni, meg instant leveskockát használni, csak akkor az úgy nem nagy főzés, ennyi erővel tényleg azzal is jampizhatna valaki, hogy ő 1 perc alatt berakja a mikróba a mirelitet. Akkor már menüt rendelni olcsóbb, a szelelt zöldségek baromi drágák.

Szóval igen, lehet pár perc alatt bolti kész kajákat (szószok, leveskoca) felmelegíteni, csak ezt ne nevezzük már főzésnek, gyakorlatilag elkészít az illető egy instant levest. Nem egészséges, nem takarékos, akkor már tényleg rendelek inkább kaját és úgy edény sem koszolódik.

Meg egy előétellel nem megy messzire az ember. Én sem szeretek órákig a konyhában állni, de valami nem isntant kaját elkészíteni friss alapanyagokból minimum 15-20 perc, mire egyáltalán előveszi az ember a cuccokat, aztán megmossa, meghámozza, felszeleteli, összerakja, fűszerezi. És ha a gyorsaság a szempont, akkor laktató kaját csinálok, nem zacskós levest.

2022. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!