Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
37%
A másik kedvenc, amikor az otthonlèvő anyukák küldik be a beteg gyereket az oviba…
2023. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
61%
Az senkiben se merult fel, hogy a gyereknek effektive jobb, ha bolcsodeben van, kortarsai kozott, ahol szocializalodhat, es nemcsak anyukat meg a folyton siro kistesot kell egesz nap szenvednie? A kerdezobol sut az irigyseg es duhbol irta ki a kerdest is, de a tobbiek...?
2023. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is csináltak ilyet a Bölcsis anyukák, de nem volt váró lista, simán jutott hely mindenkinek.
2023. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
72%
Azèrt megnéznèm azokat, akik most a kérdezőt támadják, ha az ilyen anyukák miatt nem tudnának visszamenni dolgozni, akkor is ekkora mellénnyel lennènek-e, vagy az már más helyzet lenne?
2023. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
94%
Engem meg mindenki azzal cseszeget, hogy miért nem adom bölcsibe a nagyot. 1 hónap múlva születik a kicsi, akkor lesz a nagy 21 hónapos. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy bölcsibe adjam, de folyamatosan kapom mindenkitől, legyen az rokon, barát vagy csak a szomszéd néni, hogy ilyenkor bölcsibe kell adni a nagyot. Persze én még nem tudom, hogy milyen lesz egyszerre két kisgyerekkel itthon, biztosan embertpróbáló, de szerintem nem ez a megoldás. Már csak azért sem, mert még az kéne, hogy a nagy folyton hazahordjon valami betegséget az újszülöttnek. Meg tényleg elég változás lesz neki a kistesó.
2023. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
76%

MINDEN bölcsibe munkaltatoi igazolas kell, mindegy hogy fizetos vagy allami.

Elkepesztoen keves a ferohelyek szama az igenyekhez kepest.

2023. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:

Hol írtam ilyet, hogy elítélem? Szó sincs ilyenről. Teljesen egyet értek azzal, hogy a rendszer a hibás, csak ilyen esetben azért lehetnénk empatikusak egymással. A vezető sem teheti ki a gyereket, mert már beszokott, holott lenne sok más gyerek aki helyre vár.

Csak igazságtalannak tartom, hogy más család lehet éhenhal, mert anyuka nem tud visszamenni dolgozni.

2023. jan. 4. 15:28
 18/64 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon egyszerű a válasz. Halálra idegesíti, és nincs jobb megoldás arra, hogy legalább pár órára megszabaduljon a gyerektől. Lehet ezt szebben megfogalmazni (pl. anyuka is szusszanni szeretne egyet), de a valóság ez.


Egy percig nem kövezem meg az ilyet, ugyanekkora a gyerekem, néha a pokolba vágyódom pihenni. Ugyanakkor a bölcsit szükséges rossznak látom, utolsó utáni megoldásnak tartom...

2023. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
95%
Anno, amikor még nem volt 3 éves kortól kötelező az ovi, akkor hiába vittem a vállalkozóimat, csak 4 évesen vették be a nagyobbik gyerekem. Hát bizony én kivagyok az ilyenektől, mert nagyon nehéz egy év volt, hogy megoldottuk a gyerek felügyeletét, miközben olyan anyák gyerekeit felvették, akinek a tesója már odajárt és ismerték, miközben nem dolgoztak. Sajna ez van, de, igazságtalan
2023. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
40%

Mikor jut már el oda az emberiség, hogy a saját portáján sepreget mindenki?

Ha egy család éhen hal, mert nem lehet bölcsibe adni a gyereket, akkor az a család rosszul tervezte meg, rosszul mérte fel, hogy mi fér bele anyagilag. Szerintem. Valamint azt gondolom, hogy mindenkinek szive joga eldönteni, hogy a saját gyerekének mi szolgálja jobban az érdekeit, otthon marad a tesóval vagy megy bölcsibe. Minden gyerek más és más szolgálja a fejlődését. Szerintem ez ennyire egyszerű. Lehet lepontozni, hogy nem állok be a felháborodottak sorába.

2023. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!