Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
20%

Semmi ellentmondás nincs benne.


"Ha nem bírod a túlórát, ne vállald!


Ha nem bírsz 2 gyerekkel, ne vállald!


Mint ahogy, ha vissza kell menni mindenképp dolgozni 2 év után és tudod, hogy csak úgy elveszik a helyet azok, akik csak lepaszolják, akk ne vállalj gyereket ha nem tudod máshogy megoldani!

És ezt még bőven lehetne ragozni...

2023. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
34%

Még mindig ott tartunk, hogy a bölcsi azoknak a gyerekeknek van kitalálva, akiknek dolgoznak a szülei és nincsenek otthon napközben, hogy felügyeljék.


A lázas-náthás gyerekeket sem fektetjük be a kórházba, hogy elvegyék a helyet azoktól, akik tényleges ápolásra szorulnak, csak mert miért ne.


Nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni, és nem értem, valaki hogy nem szégyelli el magát, hogy elveszi a lehetőséget mástól, hogy tudjon menni dolgozni, csak azért, mert neki teher a saját gyereke, derogál rá figyelni - akkor minek vállalta, ha nem bír, nem akar vele lenni?


Tipikus büdös paraszt gondolkodás, bezzeg ha az ő vagy az ő gyereke járna rosszul azért, mert más is ilyen l*szarom típus, ez az anyuka lenne a legjobban felháborodva.

2023. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
7%
Fergeteges ez a sok momzilla. 🤣🤣🤣🤣
2023. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
77%
#15: Nálunk is jön a következő baba, nem tervezzük bölcsibe adni a nagyobbat (még nincs 2 éves) és engem is azzal piszkálnak mások, hogy miért nem adom mégis be. A baráti körből hasonló helyzetben volt, aki beadta: vitte a papírt a munkahelytől, hogy x hótól visszamegy dolgozni, akkor kiíratta magát táppénzre a terhesség miatt, de a bölcsit csak a papír megléte érdekelte. Az ő helyzetükben megértem a trükközést, az anyukának elég munkája lesz a babával és főleg a házzal+kerttel. Lennének érvek a bölcsi mellett nálunk is, szerintem nem is ártana a fiunknak legalább heti pár nap, de ami miatt nem is számolunk vele a férjemmel, hogy kevés a hely. Az óvoda más, oda ha nem lenne kötelező, akkor is szeretnénk, hogy járjon 3 éves korától és nem csak délelőtt. Néha már most is úgy érzem, hogy kevés neki az a társaság, amit mi nyújtunk neki, mi lesz 3 évesen.
2023. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
66%
42 de továbra is hiába höbörögsz. Mindenkinek a saját gondja. Ez van.
2023. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
19%

Mert egy lusta dog

Hagyjuk mar hogy "igy akarta"

Felnott no, nem mindig az szamit hogy o mit akar

Kicsi gyereknek otthon a helye az anyjaval

2023. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
62%
46, más országba meg 2 évesen kötelező az ovi...
2023. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
64%

40es, azért más egy ovi ahol 3-4-5-6 éves gyerekek játszanak EGYÜTT és erre igényük is van.


egy 1-2 éves bölcsis maximum a másik gyerek mellett játszik, és nincs igénye többre. Nagyon kevés az a gyerek akinek kevés az anyja, bár ott is anyuka teljesítményével van a probléma.

2023. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
17%

Mas orszagban meg is lehet nezni hogy a tizenevesek antidepresszansokon elnek meg azt se tudjak eldonteni fiuk e vagy lanyok

Ide vezetett az hogy a noknek nem kell otthon lenni a gyerekkel

El van rontva a csalad ugy ahogy van

2023. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
79%
#49: Azért régen az otthonlét a gyerekkel nagyon nem úgy nézett ki, mint most. Nem volt jellemző, hogy anya otthon egy városi lakásban a gyerekkel és a napi kapcsolata felnőttekkel kimerül a játszóteres anyukákban és az este fáradtan hazaeső férjben. Jó, napnyugtakor fáradtan hazaérő férj korábban is volt, de az anyát nap közben is emberek vették körül: nagycsalád, szomszédok. A gyerekre figyelhettek az öregek is, amíg ő a házban vagy a ház körül dolgozott (ez jobban hangzik, mint pl. a gödör vagy a tornáchoz kötés, mint gyermekmegőrző). Az egykeség sem volt annyira jellemző, de ha nem volt testvér, a környékbeli gyerekekkel is lehetett játszani (később libapásztorkodni), nem kellett a társasághoz bölcsőde, óvoda. Szóval szerintem alapból nem egészséges a mostani felállás. Mellesleg a bölcsi sokszor kényszer is: mindkét keresőre szükség van a megélhetéshez. De akinél nem kényszer ott is lehet, hogy a gyereknek már 2 évesen igénye van a társaságra vagy megzakkan az anya a 3 éves otthonlétben. A gyereket és magát kell ismernie, hogy mi a jó.
2023. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!