Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
83%
Megint vicces, hogy a Kormány hibája miatt az emberek összevesznek. A támogatások zöme, innen is látszik, hogy beetetés, persze, szüljél 3-at, igaz, bölcsödei hely nem lesz. Sajnos már lehet óvoda, iskola sem, ahogy most a helyzet áll, de ti menjetek ölre csak. Amúgy régen még véletlen sem voltak otthon 3 évet. Én is voltam bölcsis, akkor volt férőhely
2023. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
95%

55: nem véletlenül írtam bele az 52-es hsz-omba, hogy "optimális intézményi lehetőségeket feltételezve" és "Ha nincs a bölcsiben elég hely, az más kérdés." Mert mi pont a hazai helyzet miatt nem volt képünk megpróbálni a bölcsit. Ugyanakkor a nagyszülőktől kapom az ívet, hogy miért nem, jót tenne az unokának és én is úgy érzem, hogy már igénye lenne rá. Szóval egy ideális világban valószínűleg járna legalább heti pár napot. A szüleink még vittek minket, mert volt a munkahelyen.

54: sarkítottam, hátha az 51-es válaszoló rájön, mit értek nem egészséges helyzet alatt. Sajnos van, aki tényleg eléggé beszűkül közben. Igen, van apuka, jó esetben nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, akik kisebb-nagyobb mértékben gyerekmentesíthetik az anyát, aki ilyenkor magával is foglalkozhat. Még akkor is, ha egyesek osztják, hogy miért akar "megszabadulni" (te is ezt írtad) a gyerekétől. A családban van mindkettőre példa: az egyik a mártír, aki már 5 éve nem aludt egy jót, ha véletlenül oda is adja valamelyik gyerekét a nagyszülőknek, rendszeresen hívogatja, hogy hiányzik (a gyerek persze sír) és osztja azt, aki néha elmegy ide-oda a férjével és addig valamelyik rokonra bízza a gyerekeit. Mi sem csak a 4 fal között éljük az életünket, de ehhez kell egy támogató férj és a tágabb család, ami sajnos nem mindenkinél alap.

2023. jan. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert nem bírja elviselni a saját gyerekét. Egyszerűbb egy gyerekkel otthon. Kevesebb a dolga, több ereje marad a harmadik összehozására.

Tudod, 3 közjószág kell.

2023. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
75%
61es más ha azért nincs otthon a gyerek 3 évig mert anyukának dolgozni kell, és megint más az ha anyuci otthon mereszti csak a gyerekkel foglalkozni lusta
2023. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!