Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
82%

20.

Egyébként, ha már a tervezésről beszélsz, tudható, hogy a dolgozó szülőknek van elsősoeban a bölcsi, akkor most ki is tervez rosszul? Nem az, aki kis korkülönbséggel vállal, aztán mégse bírja otthon 2-vel.

2023. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
85%
30. Az oviban nem kérhetnek és ebéd után haza sem küldhetik, a bölcsi más
2023. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
39%
32, Elvben nem, mégis rengeteg ovi megteszi erre-arra hivatkozva.
2023. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
39%

"Az senkiben se merult fel, hogy a gyereknek effektive jobb, ha"


Nem jobb.

Ha láttál valaha belülről bölcsit, tudnád, hogy az a figyelem, ami ott jut egy gyerekre, az tizede annak, amit egy normális anya meg tud adni, még egy bömbölő újszülött mellett is.

A gyerekek pedig 90 %-ban egymás mellett játszanak a bölcsiben, így ez sem érv.


Ezzel szemben otthon a testvérével szocializálódhatna, ami jelentősen csökkenti a testvérféltékenységet. Kevesebb betegségben is lenne része.

2023. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
81%
Mert az anyukák hagyják magukat. Nálunk is ment a zsarolás, hidd el, aki kiállt magáért, annak ott aludt és nem is szóltak be érte többet. Told az orruk alá a törvényt.
2023. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
34%

35


Így van


Nem körzetesbe jár, tudtam, ha azt akarom, hogy a 2. Gyereket is felvegyék, be kell állni a sorba.


( közben màr mind2 ovis, és lesz még gyerekünk, szeretném, ha ők is odajárhatnának)


Amúgy

Itt a làttam-e már bölit belülről.


Itt bármelyikbe bármikor vinném őket.


Csak jó a tapsztalat.

Odaadó gondozók stb.


Tehát persze egy rossz intézménybe nem vinném a gyerekemet, csak ha a kötél szakad.

2023. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
63%

Azért ez a kormány valamit nagyon jól csinál, hogy miközben egymást tépitek, nem veszitek észre, hogy a probléma az, hogy NINCS ELÉG férőhely! Miért nincs? Akinek nem jut, vigye a stadionokba, amit szintén a mi pénzünkből fizettek.

Az is érdekes, hogy ha egy hím, azt meri mondani, hogy az anyuka "nem dolgozik, csak otthon van a gyerekkel", az anyukák azonnal összezárnak, és egyöntetűen esnek neki, hogy mi az, hogy az nem munka?! Most a kérdéses anyuka, szintén otthon van a kisebbik gyerekkel, de hirtelen az most nem munka🤔 Hát, ne csodálkozzatok, ha a nők annyi megbecsülést kapnak, amennyit teremtenek maguknak pont az ilyen ellentmondásos viselkedéssel.

2023. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
75%

"Most a kérdéses anyuka, szintén otthon van a kisebbik gyerekkel, de hirtelen az most nem munka🤔 "


Semmi ellentmondás nincs benne.

Ha nem bírod a túlórát, ne vállald!

Ha nem bírsz 2 gyerekkel, ne vállald!

A bölcsi nem kötelező, az ovi az.

Vállalj min. 3 év korkülönbséggel és senkinek egy szava se lesz, hogy "lepasszolod".

2023. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
70%

Én elítélem az ilyet, igen.

Gyerekem apja kinullázott minket anyagilag, majd lelépett. Történet ez májusban, kisfiamat legkorábban október közepétől vették fel bölcsibe, azt is úgy, hogy egy szülő visszamondta. Ha a szüleim nem támogattak volna, nem tudom mi lett volna velünk.

2023. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
75%

#38! Nem kell személyeskedni, nem vagyok érintett.

De, ellentmondás, ha a fejed tetejére állsz is. Ha egy gyerekkel otthon lenni gyereket gondozni, háztartást vezetni munka, akkor a kérdéses anyuka jelenleg dolgozik és pont. Hiába forgatod ki, ez tény. Ha szerinted nem munka, akkor nem dolgozik, de akkor senki más sem, aki egy gyerekkel van otthon.

"A bölcsi nem kötelező, az ovi az." Pár évvel ezelőttig az se volt. Aztán hány szülőt ismersz, aki nem adta oviba a nagyobb gyereket nagycsoportos koráig, mert úgyis otthon volt a kicsivel? Érdekes, náluk senki nem hiszizett, hogy minek viszi oviba, ha úgyis otthon van, meg "lepasszolja", minek az ilyennek gyerek... Egyszerűen azért, mert ott VOLT HELY és mindenkit felvettek, aki akarta. Ha bölcsiben is lenne, akkor senkit nem érdekelne, hogy ki viszi, vagy nem viszi, csak azt nem értitek, hogy erről nem az anyukák tehetnek.

2023. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!