Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
80%

Engem az lep meg ilyenkor, hogy milyen szociálisan érzékenyek az emberek. Legalábbis INTERNETEN.

Az interneten mindenki előzékeny, másnak odaadja a helyét bárhol, bármikor, mert szegény mások.

Ha ez mind így lenne, nem itt tartana ez az ország.

2023. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom CSOK-os gyerekek. Anyucikának a pénz kell a gyereket meg nevelje más.
2023. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as! "az a család rosszul tervezte meg" Pont ez a lényeg, hogy mindenki tervez, csak nem biztos, hogy úgy is valósul meg. Bármi történhet sajnos, amire az ember nem számít, mert nem úgy tervezte.
2023. jan. 4. 16:31
 24/64 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudjatok már, de a bölcsőde alapvetően arra van, hogy ott figyeljenek a gyerekre, míg a szülők dolgoznak.


Tényleg tök gusztustalan, hogy valaki elveszi a helyet más elől, aki tényleg menne vissza dolgozni, nekem soha eszembe nem jutna bölcsibe adni a kicsit, miközben itthon vagyok a naggyal, mert tudom, milyen nehéz bejutni, ez nem kicsit kib*szás mással szemben.


Ez nem magánügy, amíg közpénzből még mindenki adójàból finanszírozzák a bölcsiket. Aki szerint magánügy, az vigye magánba.

2023. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
25%

"közpénzből még mindenki adójàból finanszírozzák a bölcsiket" akkor ennyi erővel ez is szomorú, h az én pénzemből is finanszírozzák... A lányom nem járt bölcsbe és sok embernek se jár és gyerek sincs mindenkinek.

Az élet sose volt igazságos.

Mindenki oldja meg ahugy tudja, nem, nem néz senki senkit és nem helyez maga elé egy idegent. Ez van.

2023. jan. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
29%

Annyira tipikus.. A nő 2 dolgot nagyon tud.

1; Bezzegelni

2; Nő/anya társát kritizálni..


Csak a balga véli úgy, hogy csak is egyféleképpen jó, ahogyan ő csinálja.

Nem is tévedhetne nagyobbat.

2023. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
64%

20.

És aki mondjuk 2 évet tud csak kiesni a munkából, nem éhenhalás a lényeg, hanem, mert elért egy karriert egy cégnél és nem akarja máshol elölről kezdeni? Vagy, mint én, aki a közös vállalkozásunkban kellett dolgoznom, mert nem akartam volna emiatt abbahagyni, mert pár anyukának így kényelmes, miközben ezek az anyukák munkáltatóival és tényleges munkavállalással tervezték így. De mindegy is, gondolom te is azok közé tartozol, akik nyári ügyeletbe is viszik a kisebb mellől, mert jaj, unatkozik a nagyobb

2023. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
25%

Mert angynak igénye vana. Közösségre, mert a kicsi is megérdemli a 100% os anyai figyelmet, ha meg van rà a mód.


1,5 év van a gyerekeim közt.


Nagyon bűntudatom van a kicsi miatt.


Amúgy full káosz volt és mindenkinek rossz később, hogy ebéd ès alvásidőben kellett elindulnunk a nagyért, mert itt azt sem engedték, hogy a nagy az oviban aludjon.

2023. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
71%

28.

Olyan nincs, hogy nem engedik, maximum palimadár voltál.

2023. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
69%

Nyilvàn összeveszni nem akartam velük…


Nàlunk is az megy ilyenkor, hogy “minek szültem, ha délutánra is lepsszolom a gyereket”


Konkrétan munkáltatóit kértek, szemrebbenés nélkül.

2023. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!