Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja bölcsibe a gyereket...

Miért adja bölcsibe a gyereket, aki otthon van?

Figyelt kérdés

Összetalálkoztam egyik ismerősünkkel a bölcsiben, mindkettőnknek a gyereke oda jár. Meglepődtem, mert az anyukánál babakocsi volt. Kiderült, hogy most decemberben született a kistesó, akivel természetesen otthon van. Nem értettem, hogy akkor miért hozza a bölcsibe a nagyobbat. Erre elmondta, hogy még tavasszal kért a munkáltatójától papírt, hogy szeptembertől megy vissza dolgozni, ezt a papírt beadta a bölcsibe, így fel is vették a gyereket. Majd ezután közölte a munkáltatójával, hogy terhes és táppénzre ment. Szerinte ő megfelelően járt el, nem csalt, mert táppénzen volt eddig, tehát ténylegesen munkaviszonyban állt.

Nekem is 2,5 év van a gyerekeim között, tudom milyen otthon lenni egy újszülöttel és egy kis dackorszakossal, de eszembe se jutott volna bedugni a bölcsibe.

Szerintem ez nagyon igazságtalan, kiszúrás azokkal, akik tényleg visszamentek volna dolgozni és várólistán vannak a bölcsiben, mert sajnos túljelentkezés volt idén. Szerintetek?


2023. jan. 4. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
8%

A nagycsaladban igazad van, ez el lett cseszve, ma is ugy kene elni.

Az meg hogy "anya megzakkan a 3 eves otthonletben".. milyen no az olyan?

2023. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
79%

"Az meg hogy "anya megzakkan a 3 eves otthonletben".. milyen no az olyan?"

Miért, szerinted feltétlenül jót tesz egy nő mentális egészségének, ha mondjuk 3 évig csak és kizárólag a gyerekkel és a háztartással foglalkozik, egy lakásban, családtól és barátoktól fizikailag vagy életmódban távol úgy, hogy a napi felnőtt kapcsolatai kimerülnek abban, hogy a játszótéren kitárgyalhatja más anyukákkal, hogy mitől lesz székrekedése/hasmenése Pistikének? Állatira be lehet szűkülni ettől, aztán 3 év múlva egy csapásra keveredjen ki belőle, mert várja a munka. Ha várja... ha nem, még kereshet is ilyen állapotban. Ennek elkerülésében segíthet a nagycsalád együttélése, én alapvetően pártolom is, de több példán, belülről láttam/látom, hogy annak is vannak komoly hátulütői, amire rámehet egy házasság és sok helyzetben nem is kivitelezhető. Vagy lehet aktív társasági életet élni a barátokkal: mi próbálunk, de sok energiát belefektetve is kevés sikerrel. Különben is, milyen anya az, aki gyerek mellett "bulizni" (a mi esetünkben főként kirándulni) jár? Már, ha meg tudja oldani a felügyeletet vagy hogy gyerekbarát program legyen. Vagy dolgozhat/tanulhat gyerek mellett, ami nehéz 0-24-ben egy kicsi gyerek mellett, de legalább megkaphatja az anya, hogy karrierista, miért nem a gyerekkel foglalkozik helyette.

Aztán persze van, akinek ez volt minden vágya, a babázás/gyerekezés a mindene, igazi tyúkanyó típus, sok ilyet ismerek, de nem minden nő ilyen. Ettől még ők is lehetnek jó anyák, de ismerniük kell magukat, mi az, ami segíti/gátolja őket ebben. Ha az segít valakit a jó anyaságban és a saját mentális egészsége megőrzésében, hogy - optimális intézményi lehetőségeket feltételezve - a 2 éves gyerekét naponta pár órára másra (nagyi, bölcsi) tudja bízni, akkor ne kövezzék meg ismeretlen emberek ezért! Ha nincs a bölcsiben elég hely, az más kérdés.

2023. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
79%
Itt mindenki szar anya, akinek nem csak a gyerek körül forog a föld meg nő és ember is marad.
2023. jan. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
72%

52es, a világ nem fekete és fehér. Attól hogy valaki nem passzolja le a gyerekét hogy otthon sorozatozhasson, még nem él bezártságban 3 évig és nem csak a játszótéri anyukák jelentik neki az egyetlen társaságot.


Képzeld, én nem adtam bölcsibe a gyereket hogy szabaduljak tőle, de még így is jártunk barátokhoz, rokonokhoz, ringatóra, babaúszásra, kerekítőre, tornára, jártam edzeni, kozmetikushoz, körmöshöz, sőt, a gyerek 2 éves korában barátnős wellnes hétvégén is voltam.

Van a gyereknek apja is, aki jobb esetben ugyan olyan jogú szülő mint az anya, és szeret a gyerekével lenni.

2023. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az segít valakit a jó anyaságban és a saját mentális egészsége megőrzésében, hogy - optimális intézményi lehetőségeket feltételezve - a 2 éves gyerekét naponta pár órára másra (nagyi, bölcsi) tudja bízni, akkor ne kövezzék meg ismeretlen emberek ezért!"


Ez nagyon jól hangzik, csak még továbbra is az a helyzet, hogy a bölcsik nem erre vannak fenntartva, hanem hogy dolgozhassanak a szülők! És a bölcsik 99%-ában nincs elég hely.


Senki nem azért ítéli el az ilyen anyákat, mert jólesik leadni napi 3-4 órára a gyereket, hanem mert emiatt olyanoktól veszik el a helyet, akik mennének vissza dolgozni, hogy ne csak gyest kapjanak.

2023. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
20%

52: erdekes en is itthon vagyok a gyerekkel megis van felnott tarsasagom. Vannak barataim akik at szoktak jonni vagy mi elmegyunk a gyerekkel hozzajuk.

A haztartas meg az en dolgom mivel itthon vagyok

A mai nok nagyon tul dramatizaljak azt ami regen termeszetes volt

2023. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
19%

53: egyaltalan nem a gyerek korul forog minden, attol hogy tisztaban vagyok vele hogy egy 3 ev alatti gyereknek az anyja mellett a helye, attol nincsen elkenyeztetve, sot...

Pont hogy azert van velem h tudjam nevelni

Es az se vonatkozik ram hogy miutan szultem megszuntem volna no lenni, en mar ahogy hazajottunk a korhazbol igenyes voltam, nem az a fajta anyuka aki 3 naponta furdik meg mackonadragban jar zsiros hajjal

Szules utan 2 hettel csinosabb voltam mint a gyerektelen nok 70%-a mirol beszelsz?

2023. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
81%

53*

56!

Nekem is van gyerekem, sose járt bölcsibe, de anyám vigyázott rá, mert tanultam és dolgoztam is. Ezért is kaptam a leszólásokat, h lepaszolom a gyereket anyámnak...holott szeret vele lenni és nem nyűg neki.

Egyedül neveltem, semmi bajom nem volt se a háztartással, se a munkával.

Én is viszem a gyereket és hozzám is jönnek.

De futni is járok, motorozni is és oda nem viszem nyilván.

Szeretek azért csak barátokkal is elmenni meg a párommal kettesbe.

Nem csak arról van szó, h külsőleg csinos marad az ember. Én is az vagyok, adok magamra.

Attól is szó van, h sok anya tagadja pont az ilyen leszólások miatt, h néha igen is áldás ha gyerek nélkül van.

Attól se szar anya valaki, mert 2 évesen bölcsibe adja, érdekes itt Magyarországon csinálnak ebből ekkora problémát.

A kormány csinálja szarul, h nincs elég hely a bölcsibe.

Aki gyorsabb annak a gyereke megy, a másik szív. De ez ilyen, ez volt több éve is a helyzet.

De nem a másikat kéne köpködni. Mellesleg lehet gyerekkel otthon van a kérdésben szereplő nő is, de sose lehet tudni h nem e tanul vagy bármi!

Nem az anya szúrt ki mással, hanem a kormány.

Mindenki más és kész. 🤷🏻‍♀️

2023. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem egymás torkának kéne esni, mivel az élet sajnos nem a Máltai szeretetszolgálat.
2023. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
20%

Megy a szaranyázás és csodálkoznak ha momzillának hívom őket. Hát pedig, de, azok vagytok, mert mégis milyen jogon íteltek el/meg ismeretlen anyákat?! Csak nektek lehet igazatok? Szerintetek igen, ergo momzillák vagytok. 🤷‍♀️

Amúgy meg, láttatok már bölcsis foglalkozást belülről, hogy kijelentitek, hogy egy 2évesnek semmi értelme ott lenni? Nyilván nem, mert akkor nem írnátok ekkora marhaságot. Van olyan 2éves aki igenis igényli ezt, mert (lehet újat mondok) nem minden gyerek egyforma! Lehet lepontozni Zillák, aki meg érti az úgyis érti, hogy rommá pontoznátok nagy vehemensen hisz ki kell adjátok valahol a 'szuperanyu' gőzt. 😅🤣

Holnap bölcsi. 😉🙃

2023. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!