Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/165 anonim ***** válasza:
100%
2,5 van a kérdezőnél, az meg bőven kis korkülönbség amúgy
2023. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/165 Derjaderja ***** válasza:
77%
Oké, lehet.
2023. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/165 anonim ***** válasza:
30%
Nagy az kb 5+ év lenne, ez a 2,5 semmi.
2023. júl. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/165 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező velencei tó ott van közelbe és te azt mondod nincs semmi ott meg nem mész bele vízbe akkor nem kell de lehet tó parti sétányon sétálni fagyizni új játszotereket felfedezni,vagy felszáltok Pl gárdonyban vonatra azt írány Budapest, velencei tó körül van bicikli út biciklizetek ott.menjetek be Székesfehérvár ott van biztos sétálo utca ,fagyizatok néz meg neten hol van játszotér ott vannak múzeumok is .

Stb te ott unatkozol ahol nem lehet unatkozni.


Mi Budapesten laktunk Kispesten és hétvégén vagy ovi szünetben elvittem egyedül a 2 fiamat a repülőgép múzeumba szomszéd kerületben be a városligetbe,vagy fel a budai hegyekbe egyedül tömegközlekedésel budai várba.

Amikor késöbb a lányom megszületett akkor meg 3 gyerekel mentem kirándulni. Mert mondjuk a férjem dolgozott ,vagy hétvégén nem volt kedve velünk jönni.

Pedig ahol én laktam onét az állatkert legalább 1 óra több átszállással.

Én is volt hogy unatkoztam az ovis szünet végére már sőt

Az én fiaim közt 16 hónap van mire nagy 2 éves lett meguntam az otthon létett elmentem dolgozni ők meg bölcsibe,így már jobb lett.

2023. júl. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/165 anonim ***** válasza:
60%

Nekem van egy barátnőm, aki hasonló helyzetben van. A nagy 4 éves, a kicsi 1 múlt. És nem megy velük sehova. A két gyerekkel még boltban se volt soha. Vagy a férje van olyankor velük, vagy a mama. Vezetni nem szeret, így programot is akkor csinálnak, ha a férje otthon van. Nekik kicsit egyszerűbb, mert 12 órázik a férje, ergo többet van otthon.

Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy életképtelen, meg szerencsétlen, meg minek szült. Ő ilyen, ő így kezeli a helyzetet. Nem vagyunk egyformák.


Persze, sok mindent el lehet tervezni előre, meg mindenki mondja, hogy fel kell készülni rá, és akkor nem ér meglepetés. Dehogynem. Mert mindenre NEM tudsz felkészülni a gyerekvállalással kapcsolatban.

Az én fiam is 1 éves múlt, mostanában hisztizik az autóban, nem akar megmaradni, folyamatosan menne. Nekem se szimpatikus, nem olyan jó móka elindulni vele, de én úgy vagyok vele, hogy ha csak egy távolabbi játszóra megyünk, már tök jól elvan. Az, hogy az oda-visszaút nem jó, hát ez van. Próbálom lekötni, aztán vagy sikerül, vagy nem.

Sokan támadják a kérdezőt, hogy csak panaszkodni jött. És? Ez egy anonim oldal. Ha panaszkodni akar, panaszkodjon. Nem kell válaszolni, ha valakinek ez nem tetszik. Van egy csomó másik kérdés, azt kell megválaszolni.

Lehet, hogy az is elég, ha most kipanaszkodja magát, aztán holnap reggel megrázza magát, és csinálja tovább a dolgát. Van, amikor úgy minden szar, és jól esik kicsit sajnálni magunkat.

2023. júl. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/165 Derjaderja ***** válasza:
79%
Online torna még esetleg? Pl Gyerünk Anyukám. Ott van FB csoport és hiába online, nagyon sokat segít.
2023. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/165 anonim ***** válasza:
15%

Hát kérdező oké, én írtam hogy jól cserbehagyott a férjed. Úgy néz ki téged ki lehet használni,palira venni. Ugyanannyi jogod lenne dolgozni, pihenni, hidd el ő is pihenget azért napközben.


Nem PONT amikor megszületett,de amikor nehéz lett a szitu, elmenekült. Ki akar 2ordító gyerekkel és a depressziós anyjukkal lenni, ugye?

Gondolkozz már el egy kicsit mennyi időd jut magadra,és ez miért is van így?

2023. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/165 anonim ***** válasza:
82%
Igen ebben egyetértek,szerintem is beszélj a férjeddel,a vállalkozó osztja be q saját idejét,igenis vegye ki a részét az egészből!
2023. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/165 anonim ***** válasza:
25%
66,igen.Ezt nem értik,hogy nem tudod előre milyen lesz.Ilyen kérdéseket,hogy nem tudtad előre?Meg mire számítottál?Ettől már csak a magadnak szültél a szarabb duma.Ez a baj,hogy anyukák egymás között ezt művelik.Bezzeg ők.Hát ők mennek ordító,visító gyerekkel is,3s megkérdezik,hogy miért foglalkozol azzal hogy más hogy néz rád?Hát mert nem vagyok ösember,és nem gondolom,hogy azért mert nekem nehéz eset a gyerekem egy komplett busz,vagy vonat utasainak hallgatni kellene a hisztit.Meg minek akkor kettő,ha nem bít vele?Hát nem tudta valószínűleg hogy milyen lesz kettővel,ráadásul nagyban függ ez a milyen lesz attól,hogy milyenek a gyerekek.Úgy leoltották,mintha 10 gyerekes putris lenne,pedig csak hulla fáradt,és tele a töke,hogy egész héten mindent neki kell megoldani,és mindezt még élvezni is kellene,mert ha bárki le meri írni,vagy meg meri említeni hogy nehéz,vagy nem erre számított, akkor azt kapja,hogy te akartad,nyomi vagy hogy nem élvezed,te tehetsz róla,stb.Pedig elég lenne pár biztató szó,hogy nem lesz mindig ennyire nehéz,ki kell addig tartani,meg lehet próbálkozni ezzzel-azzal.A Velencei-tó meg amúgy 100x-ra pont olyan unalmas,mintha te kilépsz az utcára,semmi érdekes nincs már benne,szóval csak annak érdekes,aki 10 évben egyszer jár arra, ezért is kár bántani.
2023. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/165 A kérdező kommentje:

68!

Szerintem kettőnk közül én tudom, miért dolgozik így a férjem.

Paliravett? Kihasznál? Te normalis vagy?!

2 ordító gyerek meg egy depressziós anyuka?!


Inkább nem írom le mit gondolok rólad te szerencsétlen.



Velencei tó 😅😅 egy vicc kategória komolyan. Van pár fizeős strand, egy picsék víz, pár olyan szabadstrand ami fullon van, ott setálgatni 2 gyerekkel aztán nagy kikapcsolódás, illetve van a korzó, ami igazából egy túlárazott üzletsor

Ez aztán a nagy kikapcsolódás. Ha valaki nem jár erre, vagy évente 2x biztos tudja milyen jó.

Székesfehérvár. Gondolom te sem gondoltad, 65, hogy múzeumba megyek 2 gyerekkel 🤦‍♀️

Sétáló utca van, igen. Szoktunk is ott sétálni. Amit a kicsi megun, cipelhetem, a nagy meg aztán marhára élvezi.

Játszótér. Igen van pár, amit a helyi panelosok befoglalnak, tele van éjjel nappal, mozdulni alig lehet. Emellett az egyik gyerek erre fut, a másik oda maszik fel, én meg még mindig egyedül vagyok és nem tudok kétfele szakadni.

De amúgy nagyon jó ötletek. 1 gyerekkek, aki élvezi is.


70! ❤

2023. júl. 3. 08:43
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!