Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/165 A kérdező kommentje:

Na és azt honnan veszed, hogy én éltem budapesten?! 😅 megsúgom. Sosem. Ahogy soha nem is imádtam, sőőőt.. életembe ha 10x jártam ott


Azért költöztünk ide, mert a varosban laktunk (megsúgom fváron) és nem volt 60milliónk egy házra. Ugyan olyanra, amit itt vidéken megkaptunk 20ért.


Ahogy azt is tudod, mennyire van megnevelve a gyerekem. Értem.

A tropicariumot meg példának hoztam, hogy itt olyan sincs 🤦‍♀️

2023. júl. 2. 21:23
 52/165 anonim ***** válasza:
20%
Pszhichológiai tankönyvek szerint is 5 éves korig eltarthat a dackorszak utolsó,de oké,legyen neveletlen.Akkor a neveletlen kölyökkel érted miért nem megy sehova egy karonülővel?
2023. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/165 anonim ***** válasza:
83%
En csak azt nem értme minek írtad kia kérdést ha senkinek az ötlete nem jó??ha csak azert hogy picsogj egy sort oké kell ilyen is,de ettől nem oldódik meg
2023. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/165 A kérdező kommentje:

En sem értem minek írtam ki....

Gondolhattam volna, hogy itt mindenki szuperanyu, akár 100 gyerekkel iy elbírna, olyan programokat is, amit a háta közepére nem kíván.

Itt senkinek nincs rossz időszaka, senki nem szorul segítségre, senki nem sokall be


Azt a pár kivételt köszönöm ❤

2023. júl. 2. 21:49
 55/165 anonim ***** válasza:
88%

Mindenre van egy valaszod,hogy miert nem io ez,miert nem jo az

Esetleg delutan menjetek ki egy tisztasra ahol nincs viz,szabadon mozoghatnak a gyerekek,vigyetek kajat,labdat,piknikezzetek egyet ...esetleg erdeklodj hogy nincs-e valaki akinek kb ennyi idős gyerekei vannak,es hozz ossze egy jo kis tarsasagot.

Nem hiszem,hogy az egesz varosban te vagy egyedul anya ket gyerekkel.

Biztos vannak akik szivesen bandaznanak veletek

2023. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/165 anonim ***** válasza:
83%

En egy kis nyomi faluban elek ahol nincs mas csak egy jatszoter,egy uzlet meg egy kocsma.se fagyizo se semmi mas ..

En buszra szoktam szallni a ket gyerekkel es bebuszozok veluk a 15 kmre levo varosba programozni

Kocsik nincs meg hat jogsim se.

2023. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/165 anonim ***** válasza:
64%

Amugy nem ertelek .

Amikor kis korkulombseggel vallaltal gyereket nem gondoltal bele,hogy nem lesz egy setagalopp?es hogy bizony te magad hatterbe fogsz szorulni?nem lesz ugyanaz az eleted mint azelott volt?

2023. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/165 Derjaderja ***** válasza:
63%

Nem akar bántani szerintem senki, de jó lenne ha leírnád, akkor milyen tanácsot vársz, ha senkié sem jó. Néha az ember van ilyen lelkiállapotban, de akkor meg hiába erőlködünk.


Én nem véletlenül hoztam fel Budapestet és a pèldàid alapján, budapestiként, meg is tudom indokolni, miért.


Budapest pont olyan kisgyerekkel, mintha egy kisvárosban élnél. Van egy régió, amit bejársz, és a többi jó eséllyel pont annyira elérhető vagy elérhetetlen, mint Neked a szomszéd város.

Főleg az általad leírt koordinátákkal (bizonytalanság abban h hallgatnak-e Rád, hosszú úttól aggódás).


Én tuti nem vagyok szuperanyu. Viszont paramami tényleg nem vagyok, ellenben a Körúton vagy a Szentendrei út stb mentén sokkal kevésbé szívesen sétálnak kicsikkel, mint a Velencei tónál. (De megesett már).


Ha para a tömegközlekedés, akkor próbáld ki a 7-es buszt vagy a metrót. Ha félsz 1 órát autózni Pákozdról pl Fehérvárra (lehet h húlye példa), akkor félni fogsz elautózni Kispestről az Állatkertbe.


Tropicarium hozzánk elég közel van, de kb sehonnan máshonnan nincs, és még tőlünk is átszállásos buszozás. Libegő az szintèn elég közel van (értsd: két kerülettel arrébb). Kb 1,5 óra busszal és villamossal vagy ugyanennyi a parkolással autóval. Az Állatkertbe tőlünk nem lehet egy órán belül átérni átlag forgalom mellett a parkolással együtt. Bkv-val pláne. Pedig azért nem extra késő helyen lakunk.


Azért ìrom ezt, hogy szerintem nem az a gond hogy valahol van egy ideális hely és program és Te nem ott vagy, vagy hogy "Fehérváron nincs semmi", hanem mélyebb bajok vannak éppen (szülői kiéges, magàny, depresszió, öndefiníció vagy vmi hasonló, ami szintén a legtöbbekkel megesik), ebben igazuk van azoknak, akik úgy érezték, hogy nem elég empatikusak a kommentek és mellédàlltak.

2023. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/165 Derjaderja ***** válasza:
71%

57-58.

Nàlunk pont nincs akkora korkülönbség. 3 év, akkor ő nem igazàn volt rászorulva arra h két kisgyerekkel ellegyen.

Minden rosszindulat nélkül, nekem azok az ismerőseim ilyenek, ahol a kicsi születése körül a nagy már intézményben volt plusz még apuka is hazájár naponta, hétvégén nem dolgozik vagy van/volt más segítség.

2023. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/165 Derjaderja ***** válasza:
71%
Bocs: náluk. A kerdezőéknèl.
2023. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!