Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok anya lenni.31...

Nem akarok anya lenni.31 vagyok. Előre féltékeny vagyok a gyerekre arra gondolok ö az ellenfelem lenne a férjemmel szemben. Meg mi van ha elhagyna utána én nem tudom felnevelni. Ugy ez gáz? De mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 13:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
22%
Ha így gondolkodsz, tényleg ne legyen gyereked!
2011. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem, te egyszerűen csak nem mered megmondani neki hogy nem akarsz gyereket.
2011. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 A kérdező kommentje:
ha ellenkezem megpofoz, de ha nem akkor jól megvagyunk. kártyára megy a pénzünk és csak egy kártya van és az nála van.ő kezeli a pénzt. én csak 4 órában dolgozom.
2011. febr. 25. 13:39
 24/70 anonim ***** válasza:
77%

Először az eddigi válaszolókhoz szólok: nem emlékszem, hogy a kérdező azt írta volna, hogy: "minősítsetek" "ítélkezzetek".

Nem szabad jelzőkkel illetni a kérdezőt. Ha nem érzi, hogy kellene gyerek neki az egyedül az ő dolga.

Ha azt érzi, hogy érzelmileg is mást érez és az eszével is mást, akkor meg kell próbálni segíteni neki.

A kérdésre: általában nem a nők érzik ellenfélnek a gyereket, hanem az apák, mert az asszony onnantól többet foglalkozik a gyerekkel, sok pasi azt hiszi, hogy a gyerek miatt elhanyagolják. Eddig ilyen nem is hallottam, hogy az anya a gyerekre ilyen módon ellenfélként nézzen. Az anyai ösztön ennél sokkal erősebb, ha megszületne, szinte a nullával egyenlő esélye van annak, hogy így éreznél. De ha nem bízol ebben, úgy érzed, hogy nyomasztana a felelősség, nem tudnál mit kezdeni a gyerekkel, akkor valóban sokkal ésszerűbb nem vállalni gyereket. Ezzel a sajátodat és a gyerek életét is megkíméled, hiszen neki sem lenne jó labilis környezetben.

Ha úgy döntesz, hogy nem vágsz bele, azt mindenkinek el kell fogadnia!


(ugye a nagybetű a kiabálás?) a többiekhez:

ÉSZÉRVEK ALAPJÁN NEM KÖTELEZHETŐ SENKI ARRA, HOGY GYEREKE LEGYEN!

2011. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
92%

Akkor ezek szerint nálatok csak az számít, hogy a férjed mit akar? Mi az, hogy nem ENGED védekezni? Meg miért kéne, hogy ő adjon pénzt? Te nem dolgozol? Érdekes kapcsolat lehet, hogy teljesen a férjedtől függesz, még a legapróbb anyagi ügyekben is. Tamponra is külön kérni kell pénzt? Meg úgy egyáltalán, az is érdekes, hogy nem csak anyagilag, de minden másban is csak és kizárólag a férjed az úr. Mondjuk erre tényleg csak azt tudom mondani, hogy ezt azzal lehet megcsinálni, aki hagyja. Én nem hagynám, eleve bele se mennék egy ilyen kapcsolatba.

Felnőtt nőként igazán a sarkadra állhatnál, mert ez így nem állapot. Arra senki nem kényszeríthet, hogy szülj, nem egy két lábon járó inkubátor vagy, márpedig a férjed úgy tekint rád.

2011. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nagyon zavaros az egész...pláne a kapcsolatotok.Azt sem értem,ha te tudtad,hogy nem akarsz gyereket,miért nemtél hozzá a férjedhez?Gondolom ő meg mindig is akart(csak pl.nem a kapcsolatotok elején).A másik,hogy nincs saját kereseted,és a férjedtől függsz?Mert akkor lehetnek félelmeid a megélhetéssel kapcsolatban.Nem kényszeríthet,hogy megtartsd,az is biztos.Én a helyedben átgondolnám ezt az egészet,és ha nincs más megoldás,mint a válás,és te egyáltalán nem akarod a babát-bár nem vagyok abortuszpárti(2 gyerekem van,és tervezzük a 3.-at)-elvetetném a babát,elhagynám a férjemet,és teljesen új életet kezdenék.
2011. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
93%

"ha ellenkezem megpofoz"



Azonnal válni!!!!

2011. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
96%
Feltételezhetően nem lehet minden rendben a férjed fejében, ha "nem enged" védekezni. Egy gyerek kihordása, megszülése, felnevelése (főleg az első időkben) mindenekelőtt a nőt terheli - még a férjednek sincs joga kényszeríteni rá, ha nem akarod. Nagy baj, hogy anyagilag függsz tőle, mert ez zsarolási alapot képez. Mindezek alapján lehet, hogy van alapja a félelmeidnek, mert a kiszolgáltatottságot egy gyerek csak növeli, és annak alapján, amit leírtál, a férjedre én nem biztos, hogy mernék alapozni. Viszont minderről nem a gyerek tehet... A megoldást nem abban látom, hogy foggal-körömmel ragaszkodsz egy fickóhoz, akire rá vagy utalva anyagilag, és még a gyereketekben is vetélytársat látsz. Olyan társnak érdemes gyereket szülni, aki partnernek tekint, és a gyerekkel járó kiszolgáltatottságoddal nem él vissza, nem használja eszköznek arra, hogy uralkodhasson. Ha egyáltalán felmerülnek bizalmi kérdések, akkor szerintem nem érdemes belevágni. Ez nem "gáz", hanem normális önvédelmi ösztön. A "gáz" az, hogy feltehetően nem kiegyensúlyozott a kapcsolatotok.
2011. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
91%
Most olvastam csak végig a későbbi hozzáfűzéseidet. Egyetértek az egyik előző válaszolóval, azonnal válni!! Egyáltalán hogyan jutott eszedbe hozzámenni egy ilyen alakhoz? És hogy jutott eszedbe a kezébe adni a teljes jövedelmedet, elviselni hogy "védekezés nélküli szex vagy felpofozlak"? Jézusom...
2011. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
82%

Fogd a cuccod és menj el tőle, aztán válás.

De most tényleg, te egyenrangú embernek érzed magad a férjeddel? Mert azért azt szerintem te is látod, hogy ő nem tekint annak. Hiszen: egyedül ő dönt arról, hogy legyen vagy ne legyen gyereketek, egyedül ő kezeli a pénzeteket a te beleszólásod és hozzáférésed nélkül, ha nem tetszik neki a reakciód, akkor erőszakkal éri el, hogy az legyen, amit ő akar, stb. Szerninted ez így rendben van? Miért érzed úgy, hogy ő ezt megteheti, miért állhat feletted?

Én a helyedben szedném a sátorfámat, bárhova, ahova csak lehet. Menj be a bankba és nyiss magadnak egy saját számlát, aztán a munkahelyeden intézd el, hogy oda utalják a fizetésed ezentúl. A másik számla közös? Mert akkor a bankban azért csak ki tudsz te is venni pénzt. Ha nyitottál egy saját számlát, szépen tetess át arra némi pénzt, hiszen a tiéd is. Ha nem közös a bankszámlátok, akkor meg várd meg a következő havi fizetést, ami már a te saját számládra jön, és utána lépj le, akkor már lesz némi pénzed. Nem tudom hova tudsz menni, valami barátnőhöz, rokonhoz, szülőkhöz, de mindenképp el a férjed közeléből. Ja, és persze a munka. Ha van rá mód, akkor próbáld elérni, hogy 8 órában foglalkoztassanak, ha ez nem megy, akkor próbálj olyan munkahelyet keresni, ahol teljes munkaidőben dolgozhatsz, hogy több bevételed legyen.

És hosszú távon is próbálj valamit kezdeni magaddal, hiszen az nem járja, hogy valaki 31 évesen is csak a férjétől függ anyagilag, és saját magát nem képes eltartani. Szóval mondom, próbálj meg önállósodni, mert ennek nem lesz jó vége.

2011. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!