Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
 91/132 anonim ***** válasza:
Picit maskepp latom, nem akartam ide keverni, de leirom. Mivel hivo ember vagyok, en ugy gondolom, hogy az uj elettel Isten ilyenkor valakit megajandekoz, valakit meg probara tesz. Valaki gyogyszerek mellett esik teherbe es az eszevel tudja, hogy el kell vetetnie, mert nagy esellyel beteg lehet a baba. Ha elveteted neked konnyebb lesz, de bunt kovetsz el, ha nem, akkor lehet, hogy egesz eletedben a kovetkezmenyeit fogod erezni es szinte elviselhetetlenul nehez lesz, de ez egy probatetel. Semmi sincs veletlenul. Es egyik bun elkovetese sem helyes! De meg lehet banni, ha oszinten, szivbol jon. Ugyanez a tobbi esettel. Valasztas mindig van, majdnem mindig. Kiveve, ha minket olnek meg, azt nem mi valasztjuk.
2011. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/132 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem szabad szo szerint venni mindent szerintem. En a tettet latom rossznak, nem az embert. Ezert nevezem a tettet gyilkossagnak, az embert nem neveznem gyilkosnak. Tulsahosan vekony hatarok vannak, ahogy irta is valaki. Nem lehet ilyen kijelenteseket tenni. Az egesz tema egyebkent szornyu es szomoru. A szukseges rosszrol beszelunk a jo erdekeben? En nem fogok ezzel egyeterteni. Senki nem tudja, hogy milyen lenne az elete egy nonek, ha megtartja vagy ha nem tartja meg. Ezt nem tudhatod, semmilyen logikaval, mert nem tortent meg! Foleg ugy, hogy nem mi mozgatjuk a szalakat.
2011. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/132 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját sorsát alakítja. Ha én elhatároznám, és erősen koncentrálnék arra, hogy minden-napom sikeres, örömteli legyen, akkor ez csak rajtam múlik, hogy tényleg az lesz-e. Én a vonzástörvényében hiszek.
2011. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/132 anonim ***** válasza:

Kulonbozoek vagyunk:)

Ezert irtam, hogy nem akartam ide keverni, mert nem mindenki hisz.

2011. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/132 A kérdező kommentje:

Oké, különbözőek vagyunk. ez alapvetően jó, hiszen ettől sokszínű a világ.

De akkor sarkítom a kérdést:

Normális az, aki ilyen videókat, képeket tol az ember arcába?

Normális az, aki szintén esendő emberként ítélkezik mások fölött?

2011. okt. 12. 12:21
 96/132 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy hol kezdődik a normális gondolkodás.
2011. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/132 anonim ***** válasza:

Én nem akarok ítélezni, de, ha válaszolnék nemmel a kérdésedre, akkor így ítélkeznék ugyanúgy.

Így azt mondom, hogy a videókat ne nézzék meg inkább azok, akik úgy is megteszik, amit tesznek. Alapvetően, engem sokkolt a videó, de én a tvben láttam, senki nem dugdosta, max. a műsor szerkesztői. Terhesen láttam, így bűntudatom volt, hogy belenéztem egyáltalán, mert tényleg sokkolt, sírtam:( Szerencse, hogy keveset mutattak a videóból, pár másodpercet, utána a vita következett, kb. ugyanolyan, mint amiről most mi vitatkozunk.

A második kérdésedre a válasz, hogy nem mondok senkire semmit. De nem tartom helyénvalónak az ítélkezést. Milyen jogon mutogassunk másokra, mikor mindegyikünk cipel valamilyen terhet a háta mögött.

Szóval egyetértek abban, hogy nem kellen ítélkezni.

A videókról annyit, hogy ne nézze meg, akinek dugdossák az orra alá. Szabad emberek vagyunk, nem KELL megnézni, ha nem akarja. De én nem dugdosok mások orra alá ilyet.

Családomban, baráti körömben is van, akinek volt már abortusza, valakinek nem is egy. Valaki megtarthatta volna. De az ő döntésük, tiszteletben tartom. Nem mutogatok rájuk, hogy micsoda szemétség. Az ő dolguk. És alapvetően jó embereknek tartom őket. Volt olyan, ogy én tanácsoltam valakinek, hogy vetesse el, amit nagyon-nagyon bánok!!!! Mekkora hülye voltam:( Bárcsak vissza lehetne pörgetni az időt... Pedig akkor az illető nem volt sem szegény, sem betegségről sem volt szó. Na ugye? Mindenki követ el nagyon nagy hibákat! De a mai fejjemmel egyértelműen ellene vagyok. De nem ítélek el senkit!!!

2011. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/132 sumergo ***** válasza:
69%

A beteg gyerekesnek: Igen, értem mit írtál, de az tuti, hogy abban az időben teljesen más módszerek léteztek, mint most, ezen kár lenne vitát nyitni.

A szegénység témához csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy meg kellene hallgatni az időseket, milyen körülmények között neveltek fel egészséges gyerekeket, például édesanyám is rettentő szerény körülmények között nőtt fel, bizony nem minőségi élelmiszert ettek, de ettől nem lett bajuk. Ilyen alapon, ha abban az időben lett volna abortusz minden 2. gyereket megöltek volna, nekem ez üres kifogás. Amíg a felnőttnek magának van mit ennie, addig ha a gyerek nem kap kaját, az inkább igénytelenség, és nemtörődömség, mint betegség. (Nem is említem azokat, akik inkább a napi cigijüket veszik meg, mint a gyerkőcnek az élelmiszert, ez is megérne egy misét!)Ugyanígy a sebes popsi is. A baj az, hogy megoldásnak tekintik sok esetben az abortuszt, pedig nem az, a saját nyomorult elcseszett életükre ez nem lesz megoldás.

Most is tartom, akinek egyáltalán nincs ínyére egy gyerek, akkor az ne szexeljen, soha semmilyen körülmények között.

(Nyilván az erőszak megint más kategória, de az szerintem rettentő ritka, hogy abból gyerek foganjon.)


Sajnálom, de nem tudom elfogadni (néhány extrém esettől eltekintve), és ezen semmi sem fog változtatni.

2011. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/132 anonim ***** válasza:
7%
Teljes mértékben egyetértek Sumergo-val!
2011. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/132 anonim ***** válasza:
51%

mindig más lesz a társadalmi-morál. mindig azt fogják gondolni az emberek helyesnek, rossznak amit beléjük neveltek, és amiben felnőttek.

régebben nem azért nem volt abortusz mert az orvoslás még nem jutott el eddig, gondolom politikai okai voltak ennek is. most ilyen világot élünk, ahol bárki eldöntheti mit kíván tenni. ha én elmentem abortuszra az én sajátom gondjaim miatt, amik nem változtak azóta se (sajnos), akkor innentől kezdve egy gané ember vagyok?

volt olyan aki azt írta, hogy egyik ismerőse elment abortuszra és nem állt vele szóba onnantól kezdve.

egy meg nem született embernek nincsenek emlékei, nincs hozzá senki se érzelmileg annyira hozzákötve (az anyám kívül), mint egy felnőtt ember. nem egyenlő egy magzat megölése egy 20-on éves ember meggyilkolásával.

azért elég sok elválaszt egy embert és egy magzatot egymástól.

2011. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!