Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
 101/132 anonim ***** válasza:
Utolso, es egy egynapos csecsemo es 20 eves ember kozott is van kulonbseg akkor? Merthogy egy egynapos csecsemorol ezek szerint sincs sok emleke senkinek sem, az anyan kivul...
2011. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/132 A kérdező kommentje:

Kedves sumergo!


Elolvastad alaposan a sebes popsijú baba történetét? Szerinted tényleg érdemes ilyen körülmények közé megszületni?

Jár az iskolátokba piszkos, szakadt, alultáplált, lassú szellemi képességű gyerek? Elfogadják a társai? nem fordulnak el tőle a szülők? Nem mondják azt a saját gyerekeiknek, hogy ne ülj mellé, mert tetves leszel tőle?

Az emberi élet szent. És hol van az emberi méltóság?

Üres kifogások. Szerintem sokkal több felelősség kell ahhoz, hogy az ember azt mondja, nem szülöm meg ezt a gyereket ilyen körülmények közé.

És egy már többször leírt gondolat: az az anya, aki inkább bagóra költi a pénzét, alkalmas gyereknevelésre?

2011. okt. 12. 16:33
 103/132 A kérdező kommentje:
16:32-nek üzenem. Nem véletlenül 9 hónap a terhesség. Nem csak a babának kell fejlődnie, a nőnek is idő kell ahhoz, hogy anya legyen. Ezért "könnyebb" egy abortusz, mint az örökbeadás. De ha már lélekben felkészültél az anyaságra, mert érzed mozogni, vagy akár már megszülted, és felszabadulnak a hormonok, inkább te halnál meg, mintsem Őt engedd bántani. Ez a különbség egy néhány hetes magzat, egy újszülött, vagy akár egy nagyobb gyerek között.
2011. okt. 12. 16:37
 104/132 A kérdező kommentje:

És még valami: szerencsére a mi "fejlett" társadalmunk már túljutott ezen, de vannak még természeti népek, ahol a gyengét, kicsit hagyják veszni, ha muszáj, hogy a nagyobb, erősebb élhessen.

Valahol ilyen a muszáj abortusz is. Feláldozni a magzatot, életben maradni, és életben tartani a családot.

2011. okt. 12. 16:39
 105/132 anonim ***** válasza:
51%

Már megint egyet értek veled.

Ez az, ami mindig volt, és mindig is lesz. Amikor tiltott volt, akkor is volt. Pár száz évvel ezelőtt is volt, akkor gyógyteákból ittak kotyvalékot, és elutaztak "pihenni", persze jó zörgős kocsiutakra. Szóval tenni nem lehet ellene, aki nem akarja, nem szüli meg.

2011. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/132 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem volt időm végigolvasni, így elnézést ha ismétlek! Két dolgok szeretnék hozzáfűzni.


Az örökbeadás tényleg pokolian nehéz lehet az anyának, elismerem. Viszont ez az anya szempontja. A babának jobb megszületni és olyan szülőkhöz kerülni, akik esetleg már évek óta csak egy gyerekre vágynak. Persze vannak helyzetek ahol elfogadható az abortusz, de talán tiszteletreméltóbbak azok a nők, akik a saját szempontjukat alárendelik a gyerek szempontjainak.


Sajnos az én abortuszos ismerőseim nagy része nem vethető össze az általad leírt esetekkel. Általában 30-as nők, akinek már van egy vagy két gyerekük, becsúszik még egy (védekezés nélkül, hiszen "az első is olyan nehezen jött össze") elvetetik, mert akkor esetleg nem mehetnének külföldre nyaralni, vagy nem mászkálhatnának 40 ezer forintos cipőben. Aztán meg vihogva beszélnek az abortuszról, mintha a tyúkszemüket vágták volna ki.


Különben kint van a nevem, le lehet ellenőrizni: soha nem cseszegettem senki abortuszért, soha nem raktam fel ilyen jellegű videókat.

2011. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/132 A kérdező kommentje:

Azok a nők, akik csak a saját kényelmük miatt mennek abortuszra, szerintem sem normálisak, de ez az én véleményem, nem erőltetem rá másra. Ugyanis nem hiszem, hogy egy olyan gyereknek normális gyerekkora lenne, akinél egy pár cipő, vagy egy külföldi út többet ér. De itt nem erről van szó. Ha van időd, olvasd el, milyen esetek vannak, mennyire szerencsétlen, tehetetlen embereket gyilkosoztak már le.

És itt pont ez a lényeg: kinek van joga ítélkezni, képeket mutogatni, gyilkosozni?

Tudod mi érdekes még? Ahogy egyre jobban kibontogattuk a kérdést, eltűntek a képfeltöltők válaszai. Most már minden abortuszellenes arról ír, hogy Ő nem gyilkosozik, nem tölt fel képeket, nem ítélkezik. Akkor mégis honnan kerülnek fel ezek a képek és videók erre az oldalra?

2011. okt. 13. 15:24
 108/132 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem kivitatkoztuk mar magunkat teljesen, nekem legalabb is eleg volt. En nem adom fol az allaspontomat. Hiaba probalsz mindenkit meggyozni az igazadrol, nem fogsz tudni. Ne mutogass masokra ujjal, mert rad is lehetne, szerintem hagyjuk. Es nem tudom, milyen alapon gyanusitgatsz embereket. Mar ne is haragudj, de ez kezd atmenni dedoba. Nem kell felhaborodni, hogy valaki gyilkossagnak nevez egy abortuszt, tok mindegy, milyen peldakkal jossz, akkor is meghal egy elet, pont. Mindenkinek lehet velemenye, ahogy neked is van. Ha meg valaki videot linkel be, miert foglalkozol vele? Nem KELL megnezni, ki kenyszerit? Mindent megnezel, amit latsz, minden linkre raklikkelsz?

De szemely szerint en nem tettem be videot, mintahogy ritkan valaszolok ilyen kerdeseknel, mert ebbol csak vita van es csak ket tabor van, es senki nem valtoztat a velemenyen.

En tenyleg lezartam ezt a temat. Ugysem fogod megerteni, mit irnak az ellenkezo velemennyel birok,mert ket kulonbozo nyelvet beszelunk, ennyi. Ezt csak szivvel lehet felfogni, te meg logikus magyarazatot es kifogasokat keresel.

2011. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/132 A kérdező kommentje:

"Ne mutogass másokra ujjal"

Látod, pont erről szól a dolog. Sikerült megragadod a lényeget. Lehet véleményed, ahogyan nekem is, de ne ítélkezz, ne használj aljas eszközöket. Én sem teszem.

Életemben nem beszéltem még rá senki az abortuszra, munkám során olyan családokkal foglalkozom, aki vagy ezen, vagy más komoly traumán mentek át. Őértük emeltem fel a hangomat.

2011. okt. 14. 06:41
 110/132 anonim ***** válasza:
Szerintem, ne ragozzuk ezt tovabb. 1. Nem itelkeztem, tobbszor kihangsulyoztam, hogy a tettet itelem el, nem az embert! 2. Nem hasznaltam semmifele aljas eszkozt! Ha maskepp gondolod, ird le.
2011. okt. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!