Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/132 anonim ***** válasza:
69%

Volt aki önzésről és egóról írt. Tegye a szívére a kezét az, aki még soha nem gondolt önmagára egy döntés során!

Anyukám nagyon fiatalon szült minket. Nehéz volt a kezdés, szegénységben, de tisztességgel nevelkedtünk. Anyu is, apu is vállaltak másodállást, hogy mi tovább tudjunk tanulni.

Amikor kirepültünk, egy kicsit könnyebb lett nekik, de még mindig nagyon be kellett osztaniuk a pénzt, és az időt. Megszületett az első unoka, az én fiam. Anyu pedig 42 évesen terhes lett spirál mellett. Leült velünk is megbeszélni a döntését. És én hiába ajánlottam fel neki a segítségemet, a babám ruháit, nem akarta megtartani a babát. Elmondta, hogy most már neki is szüksége lenne arra, hogy végre egy kicsit magára is gondolhasson. Ne adj isten, eltöltsön apuval valahol néhány napot. Képtelen arra, hogy majd 60 éves koráig újra gyereket neveljen. Megértettük, elfogadtuk. Ettől Ő még nem gyilkos!!!

2011. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/132 anonim ***** válasza:
79%
Mire jók a videók? Arra, hogy az illetőnek még nagyobb lelkiismeret-furdalása legyen. Ha akarja, úgyis elveteti, attól, hogy megnéz egy videót, a KÖRÜLMÉNYEI MÉG NEM OLDÓDNAK meg, ha azok miatt nem tudja vállalni.
2011. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/132 anonim ***** válasza:
100%

14:50-nél a pont.


36+5 hetes kismama

2011. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/132 anonim ***** válasza:
Az az ember vállaljon gyereket aki tervezi, ha mégis becsúszik akkor meg mérlegeljen mi a helyes. A döntésünk a mi kezünkben van. Írhatnak itt olyanokat hogy tartsad meg, add örökbe, de a döntés már nem az ő kezükben van. Szóval én nem ellenzem az itteni "észosztást" a végén úgy is a kérdező dönt!
2011. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/132 anonim ***** válasza:
82%

Pedig biztos, hogy van, aki a videók miatt gondolta meg magát.

Ez a vita tényleg semmire nem vezet, itt senki nem fogja a véleményét megváltoztatni.

A kérdező szerint durva, amit írtam, pedig csupán csak írtam egy véleményt, de azt nem tart durvának, ha valaki megöli a saját gyerekét, teljesen mindegy, miért tette. Nem arról szól ez az élet, hogy mi döntsünk mások életéről. Persze, nem is az a baj, ha valaki elveteteti a gyerekét, vagyis nem ez a legnagyobb baj, hanem az, hogy nem bánja meg, amit tett, nem sajnálja! Hanem, hajtja a maga igazát és kijelenti, hogy ő helyesen cselekedett!!! Mekkora butaság és gőg kell ehhez. Mert, hiába vagyok én az abortusz ellen, nem mondom, hogy szemétláda, aki ilyet tesz, mert nem az én választásom, mindenkinek saját élete van és nem szabad ítélkezni mások felett, ráadásul úgy, hogy mi is (én is, ti is) tele vagyon hibákkal, tévedésekkel, bűnőkkel, mert nincs olyan ember, aki nem követett volna el bűnt. De be is kell tudni ismerni. Mert bemagyarázhatod az embereknek (itt az oldalon, vagy a való életben), hogy helyes, amit tettél, mert otthon még ennyi meg annyi éhes száj van és még egy csöppség elvenné az utolsó falatot is a szájukból vagy indokot mindig lehet találni, még a gazdag ember is talál kifogást. Bemagyarázhatod saját magadnak is, és el is hiszed, hogy helyesen cselekedtél, mert nemcsak magadra, rá is gondoltál, inkább haljon meg az a pici magzat (a gyereked), de legalább nem szenved itt az életben, stb. Ezzel elnyomod a lelkiismeretedet, de előbb utóbb meg fog benned szólalni, hogy mit tettél. Ha el is nyomod annyira, hogy próbálsz soha nem gondolni rá, életed végén biztos, hogy előjön az emlék és a lelkiismeret.

Elnézést, hogy egyes szám második személyben írtam, nem a kérdezőnek, hanem általánosítottam, így jött.

Tehát én azt vallom, hogy tudni kell felelősséget vállalni a tetteinkért, és ha nem megy és elkövettünk valamit, ami nem biztos, hogy szép volt, tudni kell beismerni és megbánni, főleg, hogy most tulajdonképpen életről és halálról beszélünk!

2011. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/132 anonim ***** válasza:

ezt én tegnap kérdeztem meg.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


a végére nem jött már válasz, gondolom felfogták a szűk-látásukkal, hogy ez tényleg nem az a helyzet ahova gyerek kell...

aki "megöleti" nem azért csinálja mert egy elmebajos állat vagy mazochista... az abortusz-ellenesek szinte annak kiáltják az embert ha már szóba hozza. sajnálom a babát, a nőket és magam is hogy ilyen helyzet adódik az életben mikor ezt kell tenni.

2011. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/132 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, sajnálom, mikor valaki nehéz helyzetben van. De az abortuszt nem KELL megtenni. Senki nem kényszeríti rá az embert, nem fogják le és viszik el a műtőbe. Nem kötekedés, de így van. Nem kell, hanem ez egy döntés, amit vagy választasz vagy nem.
2011. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/132 anonim ***** válasza:
27%

1.4 - megtartanám.

5. - nem tartanám meg, mert tudnám, hogy nagyon sokat szenvedne.

6. - megtartanám, de örökbe adnám.

7. - megtartanám, és ha tényleg nagyon szűkösen élnénk, akkor örökbe adnám.

2011. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/132 anonim ***** válasza:
51%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:08


szerinted akinek már van gyereke, akár 1, vagy 3 az örökbe tudná adni????

kérlek szépen!!!!! és mindenki másnak szól, akik az örök-beadást szajkózzák! olvassatok már utána mennyi gyerek kerül állami-gondozásba és jobb esetben egyből nevelőszülőkhöz?!?!!!!!

az én nagymamám 6 gyereket nevelt fel, mindegyik 5-6 évesen került hozzá. előtte azt a csodálatos 6 évet putriban élte a gyerek. fogalmatok sincs mennyi gyerek kerül nevelőotthonba, állami-gondozásba. ha tudná az ember azt, hogyha nem is egyből szülőkhöz kerül, hanem egy idegen helyre, legalább ha én nem tudok semmit megadni, akkor ez a nyomorult állam segíthetne rajta!!! ennyi jár neki, ugye?!?! hol vannak a gyerek jogai??? istenem...

2011. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/132 anonim ***** válasza:
100%

16:08-as vagyok.

Tudom, hogy sok állami gondozott gyerek van, de azt gondolom, hogy jobban fel tudnám dolgozni, mint azt, hogy megöltem a gyerekemet.

Van olyan ismerősöm, aki már felnőtt, felesége van, gyerekei, jó munkája, és boldog, és állami gondozott volt. Nem volt felhőtlen gyerekkora, de mégis vitte valamire, az élete nem volt kilátástalan.

Egyébként három gyerekem van, nincs sok pénzünk, nem tudjuk mindenből a legdrágábbat venni, de azért az alapvető feltételeket meg tudjuk teremteni, és még marad is egy kevés. Ha becsúszna egy 4. gyerkőc, akkor biztosan megtartanám (kivéve, ha beteg lenne, vagy veszélyeztetné az életemet). Lehet, hogy furának tűnik, de szerintem ahol 3 gyerek van, egy 4. is elfér. Tény, hogy kevesebbet tudnánk félretenni, kevesebb plusz maradna, de azért annyira nem durva a helyzet, mert a legtöbb dolgot megörökölné a testvéreitől, és gyakorlatilag csak etetni kellene (sőt, ha tudnám szoptatni, akkor 6 hónapig erre se lenne gond). Szóval én megtartanám...

2011. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!