Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 anonim ***** válasza:
68%

Mar ne is haragudjatok, de ez hulyeseg! Akkor be kene vezetni egy uj torvenyt, meg pedig, hogy a gyerekeket is meg lehessen olni, mert ugyan egy tehetosebb csaladba szulettek, de idokozben tonkrementek es nincs mit enniuk es segitseg sincs, de megsem akarjak orokbeadni, mert ami az ovek, az az ovek. Nincs biztos hatter, barki, barmilyen csalad tonkremehet ugy, hogy egy fillerjuk nem lesz es mindenki fordul toluk! Sajnos, van ilyen is es rengeteg eset! Vagy, mikor volt a masodik vilaghaboru, rengeteg asszony megis megtartotta a babajat, pedig lett volna lehetosege illegalis abortuszra, es a pl. a blokadok alatt, mikor az ellenseg otttopirzekolt es ezrek haltak meg az ehsegtol korulotte. Es, mikor megszultek, es szoptatniuk kellett volna, de nem volt etel es ragasztot (novenyalapu, nem mergezo) higitottak fol, meg volt es azt ettek, hogy a baba tudjon szopni. Igen, igy ezrek szultek akkor, de eszul agaban nem volt elvetetni, pedig lehetett! Es azok a blokadi gyerekek ma mar meselik ezeket (anyjuk, nagyanyjuk) meselte nekik, es sirnak es halasak ezert. Ezek kozott vannak elismert szineszek, tudosok, stb. Ne mar! Mindig lehet kiutat talalni es kifogast is.

Tudom, hogy nehez. Tudom, hogy annak is nehez feldolgozni, aki megtette. Tudom, hogy jogilag joga van ehhez a nonek. De nem ertek egyet ezzel, sajnalom. Nem tamadok senkit, mert minden ember a sajat eletet eli es o hoz donteseket es tenyleg semmi kozom hozza. Ez csak az en velemenyem.

2011. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/132 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Én vagyok az az ,,elvakult,, anyuka,aki megtartotta 86-ban a gyermekét.Igen,én abortusz ellenes vagyok( kivéve,ha az anya,vagy a baba egészsége forog veszélyben).Ezért lehet elítélni,és mondani,hogy vannak más mentő körülmények is az abortusz mellett.Az első babámat spontán vetéléssel veszítettem el.Mind testileg,mind lelkileg nagyon megviselt,a mai napig szomorúság tölt el azon a napon,mikor világra kellett volna jönnie(februárban lett volna 27 éves)Akkor fogadtam meg,hogy soha nem vetetem el a gyermekem.Mikor az atomfertőzés híre ideért,én félidős terhes voltam,2 hetente jártam orvoshoz,hogy minden rendben van-e.A családon belül is sokan próbáltak az abortuszra rábeszélni( bár ez már a terhesség késői időpontja miatt nem is volt lehetséges).Egészséges kisbabám született.Lakáshitel a nyakunkban,gyógyszer mellett lettem terhes a 3. babámmal.Férjem válással fenyegetett a családja nyomására.Az orvosom szerint megtarthattam,mivel korán kiderült a terhesség ,és nem károsodott az antibébitől a magzat.Mikor hazavittük a férjem és a családja alig akart róla tudomást venni,de pár hónap múlva ő lett a kedvenc unoka.2 évesen elkapta az ,,A,, típusos influenzát,1 hónapot az intenzíven töltött..és az apja,aki elutasította,ott zokogott az ágya mellett.Pár éve hirtelen meghalt,én infarktust kaptam,de ott volt a 3 gyermekem.Értük érdemes volt küzdeni,talpra állni,és egy percig nem gondoltam azt,hogy mennyivel könnyebb lett volna,ha nem 3,hanem csak 1 gyerekem van.Ha nehezen is,de kifizettem a lakáshitelt,1 év alatt felépültem a betegségből,taníttattam a gyerekeimet,és ami a fontos,hogy nagyon büszke vagyok rájuk.Van 3 okos,értelmes egészséges gyermekem.Ha rájuk nézek tudom,hogy megérte megtartanom-megszülnöm őket.

2011. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/132 A kérdező kommentje:

Kedves 13:03!

A ti történetetekre még az elején ezt reagálta:

"Én nagyon örülök annak, hogy édeasanyádnak sikerült megtartania téged. De azért az Ő körülményei kicsit mások voltak, mint amiről én írok. Emlékszem arra az évre,a mikor születtél. A lányok haját tüsire nyírták, hogy minden nap mosni lehessen, nem ehettünk friss zöldséget, és pánik volt az emberek között. De csak a nagyon elvakult emberek nem akarták megtartani a magzataikat.

Tényleg örülök, hogy anyukád kitartott az álláspontja mellett. De tény, hogy járhattál volna sokkal rosszabbul is. Nézd meg, hogy 86 után mennyire megugrott a genetikai rendellenességek, rákbetegségek száma. Sokáig kísértett minket Csernobil."

Tehát nem téged neveztelek elvakultnak, hanem azokat a szülőket, akik azonnal az abortuszt választották a fellobbanó pánik miatt. Örülök, hogy rendben vagytok, hogy mindent meg tudtatok oldani. Sajnos nem mindenkinek sikerül, bár mindenkinek ezt kívánom.

Egyszerüen én személy szerint ilyen sokkoló videókkal nem próbálnék senkit a magam igaza felé terelni. Nem tudhatom ugyanis, hogy milyen életre születne egy olyan baba, aki csak a látvány okozta sokk miatt jöhetett világra. Biztosan nem venném magamra azt a felelősséget, hogy más helyett döntsek, akár így áttételesen is.

2011. okt. 11. 13:31
 54/132 A kérdező kommentje:

121:45!

Az amiről te írsz, számomra teljességgel érthetetlen, sőt tolerálhatatlan megjegyzés!

Gondold át még egyszer, hátha rájössz arra, hogy a te agyszüleményed és a "muszáj abortusz" között hatalmas a különbség. Hiszen sok muszáj abortusz éppen arról szól, hogy a meglevő gyerekeidnek továbbra is tudj ételt adni a szájukba.

2011. okt. 11. 13:41
 55/132 anonim ***** válasza:
37%

Nincs az a video ami engem eltántorítana az abortusztól...

Ha soha többé nem lehetne utána gyerekem akkorse tartanám meg.Alig várom már,hogy vége legyen a terhességemnek.Képtelen lennék megszülni, rosszul vagyok attól,hogy még majdnem 1 hétig bennem lesz.

Még mielőtt nekem esne valaki a prédikációval... erőszakból fogant baba, kizárt,hogy annak a mocsoknak a gyerekét szüljem meg vagy nevelgessem.

2011. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/132 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó! Nagyon sajnálom, ami veled történt, ennek ellenére szíven ütött ez a megnyilvánulás... :(


19 évesen volt abortuszom. Én akartam a babát, apuka nem.:(

Akkor végeztem a suliban, felvettek egy jó kis helyre dolgozni, egyedül semmiképpen nem tudtam volna vállalni, örökbe adni meg semmi képen nem tudtam volna. Képtelen lettem volna lemondani róla, miután megszültem, ezért az abortusz mellett döntöttem.

Eltelt 10 év, mindig védekeztem, felelősségteljesen szexeltem, tanultam a saját hibámból.

Aztán tavaly júniusban nem jött meg, kiderült, hogy terhes vagyok. Totál kivoltunk a párommal, nem számítottunk rá. Minden anyagi hátterünk megvan, még több is, amit alig 30 évesen az ember elképzelhet a mai világban,, mégis bejelentkeztem abortuszra, mert párom beijedt. Azonban nem mentem el, úgy voltam vele, mostmár van hátterem, akár egyedül is be merem vállalni.

Lassan 7 hónapos a kislányom, és ő apuci szeme fénye, imádja nagyon.

Őt már egyedül is vállaltam volna, mert megteremtettem a megfelelő anyagi hátteret neki, de ha nem így lett volna, semmiképpen nem tartottam volna meg.

iszonyatosan fáj a szívem a 10 évvel ezelőtti dolog miatt, bárcsak okosabb lettem volna, de nyugodtan le lehet fikázni, nem bántam meg.

Szenvedett volna ő is és én is. Nem akarom a gyerekemnek azt mondani, hogy nem kaphat meg valamit, mert nincs rá pénz. Nem akarom, hogy bármiben is hiányt szenvedjen.

Kislányomnak mindene megvan, ha nem így lenne, ő sem születhetett volna meg az én döntésem alapján.

Nem értek egyet azokkal, akik írogatják, hogy add örökbe, mert szerintem olyan írjon csak, aki átélt hasonlókat. Marha könnyű úgy tanácsot adni, hogy nem számít a következmény, nem mi vagyunk slamasztikában.

Lásd a Kismamánál. Mindenki csesztette, hogy hú tartsa meg, majd lesz valahogy. Az élet úgy hozta, hogy nincs választása, és most hol vannak azok az emberek, akik a videókat küldték neki?

Könnyű szülést és nagyon sok boldogságot a babához, és remélem, megoldódik minden gondotok!

2011. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/132 anonim ***** válasza:

"Könnyű szülést és nagyon sok boldogságot a babához, és remélem, megoldódik minden gondotok!"


Köszönöm szépen!

Örülök, hogy a tíz évvel ezelőtti döntés ellenére jól alakult az életed, gratulálok a kisbabádhoz!


36+5 hetes kismama

2011. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 anonim ***** válasza:

Kedves kismama,

én 34 hetes vagyok, a második babával, szívesen segítek én is, ha tudok, írj nekem kérlek privátban!

2011. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/132 anonim ***** válasza:
Ki látott ma Magyarországon biztos háttért????????????????
2011. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/132 anonim ***** válasza:
36%
Na figyeljetek ezeknek a videóknak igen is van értelme mert akinek egy kicsi választása is van az jó döntést fog hozni és aki meg akarja ölni a babáját az úgyis meg teszi
2011. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!