Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
 111/132 A kérdező kommentje:

Tényleg ne ragozzuk tovább! Fogadjuk el, hogy különbözőek vagyunk. Ti fogadjátok el, hogy szerintem vannak olyan helyzetek, amikor nincs más út, vagy ha van is, az tönkreteszi a család életét. Én pedig cserében elfogadom, hogy szerintetek mindegy, milyen az az élet, milyen következményekkel jár a megszületése, akkor is joga van élni.

Egyet viszont egyikünknek sincs joga elfogadni: bántani, megalázni, terrorizálni olyan embereket, akik erre a lépésre kényszerültek.

Ez a kérdés nem az sima ellenzőkhöz szólt, sajnálom, ha valaki közülük magára vette, az Ő véleményüket tiszteletben tartom. Hanem az olyanokhoz, akik gyilkosoznak, követ hajigálnak, videókat mutogatnak, kiveszik más kezéből a döntést, de a következményekkor már messze járnak.

2011. okt. 14. 08:50
 112/132 anonim ***** válasza:
78%

Megtartani és megszülni két eltérő dolog. Igenis megszülném, mert egy ÉLET! És van 2-4-6-8 hónapom, hogy tegyek azért, hogy örömet adhassak valakinek,a kik gyermekre várnak. A kórházban már ők a szülők, és nem is találkozom a gyerekkel, ah nem akarok. De NEM ÖLTEM MEG! Azért ez is valami!


Balu - örökbefogadó vallásos apa, így biztos elfogult :-)

2011. okt. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/132 anonim ***** válasza:
Azért aki úgy dönt, hogy megszüli, az már ritkán adja örökbe, Hála Istennek. Mondani könnyű, de ki mondja, az lemondana a gyerekéről? Vagy meg tudta volna tenni?
2011. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/132 anonim ***** válasza:
51%

ma 01:02

Kedves Balu! Nem hiszem hogy az abortuszról vagy akár az örökbe adásról egy férfinak kéne beleszólni.Ő azon kívül,hogy X egy jót szexel,nem igazán szenvedi meg egyik dolgot sem testileg és lelkileg..

A férfiaknak fogalmuk sincs milyen testi vagy lelki fájdalommal jár mindkettő eset.

2011. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/132 anonim ***** válasza:
100%
Az Utolsónak: az ezért durva volt nagyon. Addig ok., hogy az abortusz elsősorban a nő szenvedi meg, illetve az ő testében növekszik az a magzat, akiről örökbefogadás esetén le kell mondani... De most akkor a férfiaknak nincs is lelkivilági? Nincs apai érzés, vagy aggódás azért a nőért, akivel "egy jót szexelt"? Bocsánat, hogy ezt írom, de ennél meredekebbet régen olvastam.
2011. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/132 anonim ***** válasza:
66%

Kedves utolsó.

Idézlek

"De most akkor a férfiaknak nincs is lelkivilági? Nincs apai érzés, vagy aggódás azért a nőért, akivel "egy jót szexelt"? "


Én egy szóval sem mondtam hogy a férfiaknak nincs lelkiviláguk,csak azt,hogy ők igazából nem tudják sem testileg sem lelkileg átélni az abortusz okozta traumát vagy akár az örökbe adás traumáját..

Az apai érzésről meg annyit,hogyha egy nő arra a döntésre jut,hogy örökbe kell adni a gyermekét vagy akár el kell vetetnie akkor valószínű hogy az egyik nyomos ok az,hogy az "apa" nem áll ki mellette.

HA 2 ember nagyon akarja a babát akkor nincs olyan kérdés,hogy "mit tegyünk??" Akkor sem az abortusz sem az örökbe adás eszükbe sem jutna,hiszen egy család akarnak lenni..

Ha van apai érzés,akkor nincs miről vitázni..nem igaz???

Az aggódásról meg annyit,hogy azt sem a terhesség után kéne hanem előtte.Ha szereti a nőt,akkor 1.védekezik gumival vagy bármivel, a nem kívánt terhesség ellen.Így az aggódás már az elején megvan.2 ha terhes a szeretett nő akkor mellette van végigés vállalja az apaságot,így nem kell sem az abortusz sem az örökbe adás..

2011. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/132 anonim ***** válasza:
100%

Az apai érzésről meg annyit,hogyha egy nő arra a döntésre jut,hogy örökbe kell adni a gyermekét vagy akár el kell vetetnie akkor valószínű hogy az egyik nyomos ok az,hogy az "apa" nem áll ki mellette.


Ismertem egy srácot, aki nagyon akarta a becsúszott babát, könyörgött a barátnőjének, azt mondta, felneveli egyedül, csak szülje meg. Volt munkahelye, a szülei támogatták volna. A lány nem volt hajlandó még csak beszélni sem róla. A srác hónapokig padlón volt az abortusz után, míg a lány már 3-4 nappal később bulizni játrt. Azért nem egészen úgy van, hogy a pasi a gond forrása, a nők meg minden esetben a szenvedő áldozatok.

2011. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/132 anonim ***** válasza:

ma 10:01

100-ból van 2 férfi aki így reagál.A többi nem.(sajnos)

Én is írhatnék több oldalakat olyan emberekről akik amikor megtudták hogy a barátnőjük terhes akkor jobb esetben felajánlotta az abortusz összegét,de a legtöbb simán lelépett úgy,hogy másnap már el is fordította a fejét,hogy köszönni se kelljen a lánynak.Az unokanővérem sajnos így járt.Ha neki az exe azt mondta volna hogy tartsa meg,vele marad,akkor esze ágában sem lett volna az abortusz.

Vagy itt a barátnőm.Amikor terhes lett a pasasa állítólag boldog volt,és ahogy mondta alig várja hogy apa legyen..Szülés előtt 2 héttel lelépett azzal a szöveggel,hogy ő még túl fiatal a családalapításhoz.A barátnőm egyedül marad a fiával,aki után még gyerektartást sem fizet,sőt követelőzik,hogy végezzenek apasági vizsgálatot..Most a kisfiút nehéz körülmények között nevelik a nagyszülők...

2011. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/132 anonim válasza:
34%
Ez a rész is jogos meg az is ! Tény , hogy az abortusz gyilkosság , az én babám 3,5 mm volt 5 hetes terhes voltam és már vert a pici szíve ! Egy 12 hetes magzat már teljesen ki van fejlődve , megvan mindene , vannak reflex mozgásai és fájdalmat is érez ! Én még tanultam 19 éves voltam ,az apja 46 éves 2 lány után fizet gyerek tartást tele van banki hitellel ! Úgy volt el vetetjük a babát , de az orvos bekapcsolta a szívhangot és akkor gondoltam meg magam ! A kisfiam már 14 hónapos az apja nincs velünk , nem is támogat én a sulit nem tudtam befejezni a szüleimmel élek és ők segítenek ! A kisgyereknek mindene megvan ! Nem bántam meg , hogy megtartottam ! Mindig van meg oldás csak annak nincs aki nem is akarja ! Persze mindenkinek szíve joga eldönteni mit tesz ! De aki abortuszra készül az legyen tisztába azzal mit tesz ! A képek és a videók jogosak , szerintem aki fel rakja nem befolyásolni akar hanem tájékoztatni ! Sokan , főleg fiatal lányok úgy elmennek abortuszra , hogy azt se tudják mi az ! Miért nem gyilkos az aki elveteti a gyereket ? Mert még a hasadba van ? Mert nincs anyakönyveztetve ? Miért ? Ugyan úgy ver a szive , van keze lába , mindene , saját vérkeringése...ugyan olyan ember , mint akárki más csak védtelen !
2011. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/132 anonim válasza:
100%
Ja és ha örökbe adod esélyt adsz neki ! Esélyt adsz más párnak , akinek sajátja nem lehet ! Esélyt adsz az életre a boldogságra , arra , hogy szeressék ! Ha elveteted még csak esélyt se adtál neki !
2011. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!