Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a férjemről...

Mit csináljak, ha a férjemről kiderül, hogy más nő vár tőle gyereket?

Figyelt kérdés
A férjem sok időt tölt külföldön a munkája miatt. Itthon pedig az a bizonyos "példás családapa". Most előbukkan egy nő külföldről, láthatóan gyereket vár, és azt mondja, hogy a férjemmel eggyütt élt külföldön, és ő meg a családjáról nem tudott semmit, a gyerek pedig tőle van, 6 hónapos terhes. A férjem most is külföldön van éppen, bár egy másik országban, mint ahol a nő van. Mit kell ilyenkor csinálni??????!!!!!
2012. febr. 15. 21:44
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Telefonon szoktuk tartani a kapcsolatot, és ő szokott hívni. Felhívnám, de nem tudom mit mondjak. Nyilván zaklatott vagyok, és nem tudom a gondolataimat összeszedni, vagy nem nem tudom, hogyan tudnám abban a pillanatban kezelni a dolgot, ha azt mondja igaz, vagy ha elkezd vetíteni, nem tudom. Féltem a családomat, szerelmes voltam/vagyok a férjembe, nem akarok egyedül megöregedni, de ha igaz, akkor nem tudom, hogyan tovább. De az biztos, hogy nem tudnám józanul megbeszélni most vele a dolgokat. A lány pedig ha igaz, akkor át lett verve ugyanúgy, és nem tehet semmit az egészről, és akkor neki meg biztos ugyanúgy fáj. 29 éves, és nem kizárt hogy ezzel a gyerekkel aminek most annyira örül, derékba tört az élete, és még a döntési lehetősége sincs meg, hogy az adott körülmények között akkor megtartsa-e. Nem sajnalni akarom, elég a magam baja. Csak hát mégis... A "gyereke lehetne" a férjemnek...
2012. febr. 15. 22:43
 12/47 anonim ***** válasza:
85%

22:23-as vagyok.

Elhiszem, hogy zaklatott vagy, de én tuti nem tudnék ilyen helyzetben várni. (De ez persze én vagyok.)

Nem fogsz tudni aludni, enni, csak forgolódsz éjszaka - sajnos tudom, milyen ez.

Mennyire biztos ez az egész? Le tudnád írni pontról pontra, hogy hogyan történt, hogyan derült ki? (Tudom, hogy már leírtad egyszer, de ha kicsit pontosabban végigvennénk az eseményeket, talán jobban tudnánk segíteni, akár tanáccsal, akár mással.)

2012. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Szóval felhívott a barátnőm, hogy kapta ezt a személyes üzenetet Facebookon egy lánytól, ezt továbbította is nekem. Az üzenetben a lány leírta, hogy nem ismerik egy mást, de ő xy-nak (aki a férjem) a "párja" és most olvasta az üzenőfalán, hogy "mennyire hasonlít rá a fia ahogyan egyre nő". És hogy ő ezt nem érti, ő nem tud semmit semmilyen gyerekről, és hogy ez csak egy vicc-e, és ha nem, akkor kéne-e még másról is tudnia, van-e másik gyereke, "esetleg" felesége? Szóval a lány úgy nézett ki, hogy szintén tök kétségbe van esve, és tök nincsen képben arrol, hogy "xy" 17 éve házas velem... És szintén nem hozzá rohant először... Ez történt pontosan. A férjem szerintem már egy hónapja meg sem nyitotta a Facebookját, igazából nem is használja. Most itt tartok.
2012. febr. 15. 23:04
 14/47 A kérdező kommentje:
Ja, és azért a barátnőmnek írt ismeretlenül - szinte azonnal, mert ő írta a férjem falára kedvességből azt a bizonyos hozzászólást a fiunkról.
2012. febr. 15. 23:06
 15/47 anonim ***** válasza:
77%
Vajon a 29 éves nőci felhívta a férjed???
2012. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
85%

Szegénykém, ez nagyon durva. :S

Mindenképpen a mielőbbi szembesítést javasolnám - csak higgadt fejjel, és könyörtelenül, hogy esélye se legyen letagadni a dolgokat. Felhívod, kellemes hangon elcsevegsz vele az időjárásról, arról hogy érzi magát, aztán megkérdezed, hogy tudják-e már XY-nal (a csaj nevét mondod természetesen) a baba nemét.

Itt valószínűleg következni fog egy nagyon nagyon hosszú csend. Aztán remélhetőleg válaszol. Ha nem, akkor nyugodtan borítsd a dolgokat a nyakába, de csak higgadtan.


A másik verzió szomorúbb: a csaj már nekiesett (remélhetőleg 10 körömmel). Ha ez a helyzet, ő van lépéselőnyben, ezt jó lenne elkerülni.

Cselekedj, amilyen gyorsan lehet amíg (ha még) gyanútlan!


Őszintén sajnálom, ami Veled történt! De ha tényleg igaz ez az egész, akkor tudnod kell, hogy ez a férfi nem érdemel meg téged, sem a gyerekeidet!

2012. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
83%
Nenenene ne uszítsátok! Nagy levegő, nyugi! Tudom,könnyen pofázok, nem vagyok a helyedben, de nem így ! Jó, hogy azt nem írjátok neki, hogy járassa le minden létező helyen, vagy tépje meg. Nem szabad. Te kulturált felnőtt nő vagy, viselkedj is úgy. Ne engedd, hogy lássák, mit érzel, ne dühöngj, ne követelőzz, ne fenyegetőzz. Gyerekeid vannak, ők az elsők. TE sajnálhatod magad, de egy gyerek nem érezhet szánalmat az anyja iránt!! Bármi is lesz, bárhogy is lesz, őrizd meg a méltóságod, és ne hagyd, hogy az indulataid vezessenek.Te elsősorban anya vagy, példát kell mutatnod a gyermekeidnek. És az sem szabad, hogy célod legyen, hogy az apjukat lejáratod a gyermekei előtt. Mert nekik ő az apjuk, és bármit is tett, egy gyerek nagyon sok mindent meg tud bocsájtani a szüleinek, szeretetből. Bármit teszel, mindig a gyerekeid legyenek a szemed előtt! Én sajnálom, ami veled történt, és szerintem még nagyon sokan vagyunk így. Ennyi elég is a panaszkodásból, meg a sajnálatból, még van legalább 50 jó éved, most alapozod meg, hogy fogod leélni.
2012. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
82%
Utolsónak igaza van. Ne járasd le magad. Aludj rá egyet és higgadtan tisztázzátok!
2012. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy "lépéselőnyben van"? A lány? Lehetséges az, hogy a férjem ezzel a lánnyal akarna maradni? Már csak hogy ismerjem a "tárgyalási pozíciómat". Félek, hogy elveszíteném a fejemet, és cserben hagy a női önbecsülésem, és ... hát lehet elég hülyén is megfogni a dolgokat, ha az ember össze van zavarodva.
2012. febr. 15. 23:25
 20/47 anonim ***** válasza:
51%
17 vagyok. Mi lenne ha egyszerűen elmondanád neki szépen, csendben, hogy mit tudtál meg, és hagynád, hogy elmondja ő is a gondolatait, az érzéseit? Esetleg elmondhatnád, hogy mennyire szereted, azt, amit érzel, amit nekünk itt leírtál? Ha tényleg szeretitek egymást, találtok megoldást. Nagyon nagy erény a megbocsájtás. Nem mondom, hogy könnyű, egyáltalán nem, de ha szeretünk valakit, a hibáival együtt szeretjük. Engem is megcsalt a férjem, egy piti dolog miatt, de szeretem, megbocsájtottam és soha nem emlegetem fel. Mondjuk nem lett tőle gyereke... Nekünk viszont azóta már három is. Ha most tenné, azt hiszem ugyanúgy meg tudnék bocsájtani, mert szeretem, és tudom, hogy ő is engem. Az ember hibázik. Egyedül te tudod, mit kell tenned.
2012. febr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!