Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Figyelt kérdés

Számtalanszor látom, hogy anyukák parányi, 2-4 hetes babákat húznak-nyúznak a tömegközelekedésen az influenza időszak kellős közepén. Szerintme ez oltári szörnyű és nagy felelőtlenség. Majd megszakad a szívem a pici kókadozó fejű babákon.


Ma is, mentem a villamoson reggel, tök tele volt. Alig pár hetes baba anyja hasára kákötve ezzel a kendő szerűséggel, tök nyomorban összepaszírozva. Mindenki köhögcsélt, olyan hurutosakat köhögtek a picitől 1-2 méterre, hogy én eltakartam az arcomat egy kendővel. Teljesen meg vagyok döbbenve. Hogy tehet ilyet egy anya, hogy ilyen fertőzésveszélynek teszi ki a pár hetes/hónapos babáját? Ez rettenetes...



2014. febr. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
78%

Komolyan bicskanyitogató amit írsz!

Nem nagy dolog egy autó fent tartása??? Hát nekem például az! És most elítélhetsz engem is de,nekem jelenleg a rezsi kifizetése is gondot okoz nem hogy a taxi!

És mielőtt megszólnál nem a nagy semmire vállaltunk gyereket,csak én menet közben elvesztettem a munkámat. Olyan könnyű ítélkezni mások felett,de kívánom te ne kerülj soha sz@rba!

2014. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
66%
24 éves létedre rettenetesen buta vagy. És igenis drága egy autót fenntartani. Ha öreg azért, ha fiatal akkor azért. Ne nagyképűsködj mostmàr itt, törődj a magad dolgával, és fogadd el, hogy vannak anyukák, akik igenis rá vannak kényszerülve a tömegközlekedésre. Elhiszed, hogy ők is szívesebben raknák bele egy tiszta, meleg autóba a babájukat? De te majd abban viszed, amiben akarod. És pont.
2014. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 A kérdező kommentje:
De, abban abszolút egyet értek, hogy a csöveseket kéne letiltani meg az ilyen féléket, mert tény és való, hogy az anyukának van jegye, meg ugye ő nem zavar senkit (szagával, koszosságával, kéregetéssel stb.), csak hát sajnos ez kivitelezhetetlen. Ha meg lehetne tenni, hogy ne legyenek csövesen a kömegközlekedésen, akkor meg lenne téve. De nem lehet, ergo ez patthelyzet és jogtalanul/igazságtalanul ugyan, de a többi embernek (anyukákat is beleértve) kell alkalmazkodniuk. Erre irányult a kérdésem.
2014. febr. 26. 11:11
 24/85 A kérdező kommentje:
Hát, mondjuk az a mai gazdasági helyzetben azért elég várható, hogy aki szül, az elveszti az állását. Ezen nem kellett volna annyira megrökönzödni szerintem.
2014. febr. 26. 11:12
 25/85 anonim ***** válasza:
61%

Jól élsz a saját fizetésedből. Ez tök jó, csak amikor az ember babát vállal és otthon marad a bébivel, akkor nincs fizetése, csak a gyed gyes stb.

A másik: a taxi tök jól hangzik. Hívd fel a taxitársaságot és kérj egy taxit, amivel egy beteg gyereket szeretnél bevinni a kórházba. Hirtelen minden autójuk foglalt lesz az adott időpontban.

2014. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy másik téma, de nem értem miért lehetne kivitelezhetetlen hogy a jegy nélküli csövesek ne szálljanak fel a buszra.
2014. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
71%
Varhato, hogy elveszti az allasat? Hat te hulyebb vagy, mint gondoltam. Hallod, szorakozzal mashol, es remelem sose lesz gyereked, mert elore sajnalom szegenyt. Milyen ostoba anyja lenne, Istenem...
2014. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 A kérdező kommentje:

Hmmm, hát ez valóban megdöbbentő. Mármint az, hogy állításod szerint a taxitársaság így diszkriminálja az utasokat azért, mert beteg a babájuk. Én két dolgot tennék ez esetben.

1. nem azzal indítanék, hog kéreke gey autót egy beteg babának, csak annyit mondanék, hogy kérek egy autót ide és ide. Pont.

2. ilyen jellegű diszkriminációért fel leeht őket jelenteni. Ezt elmondanám nekik, ha kekeckednének. :)

2014. febr. 26. 11:16
 29/85 anonim ***** válasza:
76%

"Hát, mondjuk az a mai gazdasági helyzetben azért elég várható, hogy aki szül, az elveszti az állását. Ezen nem kellett volna annyira megrökönzödni szerintem."


Akkor meg miről beszélünk???!

Ha várhatóan minden anyuka elveszti az állását akkor valószínűleg nem is fog neki jutni taxira,így marad a BKV.

Álomvilágban élsz!!! Van neked gyereked???

2014. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
83%
Ha van autód és nagyon jó fizetésed, akkor miért jársz a csövessekkel és beteg emberrek egy tök tele villamoson???? Egyébként tényleg nagyon rózsaszín burokban élsz, mert nagyon nem teheti meg mindenki, hogy autót tartson fent, nekünk van autónk, de a párom jár vele és ha mennünk kell valahová marad a busz vagy valakit megkérek, hogy vigyen el. Ha pl. anyuka kórházba megy, akkor a kórházban is találkozik egy jó pár beteg emberrel, tehát ugyanott vagyunk.
2014. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!