Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Figyelt kérdés

Számtalanszor látom, hogy anyukák parányi, 2-4 hetes babákat húznak-nyúznak a tömegközelekedésen az influenza időszak kellős közepén. Szerintme ez oltári szörnyű és nagy felelőtlenség. Majd megszakad a szívem a pici kókadozó fejű babákon.


Ma is, mentem a villamoson reggel, tök tele volt. Alig pár hetes baba anyja hasára kákötve ezzel a kendő szerűséggel, tök nyomorban összepaszírozva. Mindenki köhögcsélt, olyan hurutosakat köhögtek a picitől 1-2 méterre, hogy én eltakartam az arcomat egy kendővel. Teljesen meg vagyok döbbenve. Hogy tehet ilyet egy anya, hogy ilyen fertőzésveszélynek teszi ki a pár hetes/hónapos babáját? Ez rettenetes...



2014. febr. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
75%
Úristen, milyet röhögtem ezen a kérdésen...:D Kérdező, ekkora IQ-val hogy kaphattál jó állást? :D
2014. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
74%
Ja, tehát a párodnak van kocsija, neked meg maradt a BKV, kellemetlen lehet.
2014. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
84%

Kellemetlen? Cikiiiiiiiiii!

Lúzer vagy :)

2014. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
79%
A párod elvitte a kocsit... miêrt nem mentêl taxival????????? Egyszerü provokáció a kêrdês. Szerintem ugyan az a kêrdezõ, ahol tegnap volt egy kêrdês, hogy hêtfõn volt abortusza, csütõrtõkõn megy a palijával welnesezni, árt e a szaunázás.... biztos, hogy õ irta ki azt a kêrdêst is
2014. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
53%
be tudod linkelni? :D :D :D
2014. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
69%

Saját kocsim van. Valószínűleg a babával is autózni fogok.

De hogy azért ítéljek el valakit, mert BKV-zik, "összepaszírozott" kisbabával (a kendő egyébként iszonyat jó találmány). Plusz kívülállóként, úgy, hogy nincs gyereked, nagyon, nagyon nehéz megítélni, hogy pontosan mekkora az a gyerek. Én sem tudom. Nyilván, ha már ül, akkor min. 6 hónapos, de pár hetesnél... fogalmam sincs.

Szerinted ha elmegy a rendelőbe, vizsgálatra, akkor ott csupa egészséges emberrel találkozik? Vagy lemennek a parkba? Vagy elmennek bevásárolni?

Ezzel az erővel az ÖSSZES beteg embernek, aki szörcsög vagy köhög, otthon kellene maradnia, mert ugye, aki kilép az utcára, az bárkit megfertőzhet.

Szerintem ez tipikusan olyan dolog, ami miatt nem ítélnék el egy anyukát... annyi más van még, ami nekem nem szimpatikus... de az ő élete, az ő gyereke. Mindenki máshogy csinálja.

2014. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
61%

Te ritka buta nő lehetsz.Én is jól élek,sok pénzt keresünk,van kocsink,és azzal járunk mindenhová a babámmal,de nem nézek le senkit, aki tömegközlekedéssel jár!

Tudod inkább örülj,és örüljünk,hogy jó munkánk és szép fizetésünk van,nem pedig itt írogatni a hülyeségedet!!

Amiket leírtál,annak semmi értelme!Tudod,ha így gondolkoznának a szülők,mint most te,akkor azt a gyereket,aki megszületik burokba kéne zárni.

Mert manapság már mindenhol találkozol bacikkal,vírusokkal.

Pl:családtagoknál,bölcsibe,oviba,rendelőbe,játékboltba,bevásárló központba stb...szóval ennyi erővel soha sehova ne menjen az ember babával???

2014. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
2014. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 A kérdező kommentje:

Elmagyarázom akkor, valamelyik válaszoló kérdezte, hogy hogy oldanám meg, hogy a gyerek születése után elveszteném az állásom.

Alapból egy jól eltervezett célrendszer van előttünk párommal, és majd ha minden feltétel adott, csak akkor vállalunk gyereket. Az adott célrendszerbe az is beletartozik, hogy a párom annyit keressen, hogy ha én nem is tudok visszamenni dolgozni, akkor is meg tudjunk élni az ő fizetéséből. Ami abszolt kivitelezhető lesz, hiszen még ezelőtt a kitétel előtt következik a saját ház és még egy autó, így már meg lehet élni egy fizetésből is.

Emellett mgé olyan kikötés is van, hogy min. annyi megtakarítás legyen a számlánkon, hogy 1 évig ha semennyi bevételünk sincs, akkor is megéljünk valahogy. 1 év alatt legalább ő biztos, hogy fog találni munkát. Szóval mi ezt így oldjuk meg.


Az autó egyébként közös, és csak azért nem vitt ma el a párom munkába úgy, ahogy minden nap szokta, mert szabin vagyok. Már ha ennyire nem lehet felfogni itt pár lúzer embernek. :P Csak el kellett ugranom boltba (ha kiváncsiak vagytok akkor egy bizonyos fajta spagetti szószert a delicatess-ba) és ezért mentem tömegközlekedéssel. Na, remélem így már a nehéz felfogásúaknak sincs problémájuk itt a dolgok összerakásával. :) :P


Egyébkétn a wellnesses kérdést nem én írtam, olvastam, válaszoltam is rá, azt sem értettem, hogy miért kellett lehordani azt a szegény csajt. Mit ártott ő nektek? (csak hogy a Ti hőn szeretett kérdéseteket tegyen fel nektek :) )

2014. febr. 26. 12:19
 50/85 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen ritka buta es beteg elmeju novel is ritkan talalkoztam. :D

Agyilag nulla, emberileg nulla.

Gyereke nincs de osztja az eszt! Ilyenkor meg en is sokkal okosabb voltam a gyerekesektol. :D

A masik meg ha ikyen tehetos nagyasszony vagy miert nem utaztal taxival? Ha ennyire jol megy akkor azt az egy alkalmat kibirhattad volna. Es legalabb egy emberrel kevesebb lett volna a villamoson aki rontja a levegot.

Majd ha egyszer az eletben szulsz es sz4rba kerulsz nemh te is itt keregeted majd a pelenkat! Meert konnyen elofordulhat h a fagyi visszanyal dragasag!

2014. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!