Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Csak én tartom ezt elítélendőnek?

Figyelt kérdés

Számtalanszor látom, hogy anyukák parányi, 2-4 hetes babákat húznak-nyúznak a tömegközelekedésen az influenza időszak kellős közepén. Szerintme ez oltári szörnyű és nagy felelőtlenség. Majd megszakad a szívem a pici kókadozó fejű babákon.


Ma is, mentem a villamoson reggel, tök tele volt. Alig pár hetes baba anyja hasára kákötve ezzel a kendő szerűséggel, tök nyomorban összepaszírozva. Mindenki köhögcsélt, olyan hurutosakat köhögtek a picitől 1-2 méterre, hogy én eltakartam az arcomat egy kendővel. Teljesen meg vagyok döbbenve. Hogy tehet ilyet egy anya, hogy ilyen fertőzésveszélynek teszi ki a pár hetes/hónapos babáját? Ez rettenetes...



2014. febr. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
80%

Huu micsoda tervek :D

Kar h te meg meseorszagban elsz! :D nevetseges vagy.... komolyan olyan jot nevettem rajtad. Kossz h feldobtad a napomat!!! :D

Jezuuuus te nagyon naiv es buta vagy :D

2014. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
83%
Bizonyára :D
2014. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el nem irigykedek, rad??? Vicces vagy tovabra is. Van sajat autom esuj! Most veszunk nagyobb lakast, hitelunk nincs! Jol elunk van egy 1 eves kislanyunk! De eszembe se jutna senkit lenezni mert kevesebbje van mint nekem, es mert tomegkozlekedessel utazik. Nekem meg erre nem volt szuksegem, de h amiatt eliteljek vkit. Szerintem szemenkopnem magamat szegyenemben!

Ez a kulonbseg kettonk kozott h lehet anyagilag ugyanugy jol allunk, de en ember maradtam, rolad ez nem mondhato el.

2014. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
71%
Tudod mikor lesz gyereked? Soha :) HAAHHH:))))))
2014. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
86%
Te vagy a rettenetes, drága kérdező. Csak csendben jegyzem meg, hogy ez a csodálatos "célrendszer" sok sebből vérzik. Pàr éve én is hasonlóan gondolkoztam, de szerencsére megkomolyodtam. Nem azért, mert nem értem el, amit akartam, hanem sikerült túl is teljesíteni. Ès kapaszkodj meg, vonattal járunk a rokonokat látogatni, mert a kölykök jobban szeretik. Miután a legnagyobb másfél évesen végig hányt és visìtott 50 km-t, akkor azt mondtam, ez volt jó ideig az utolsó. Na meg nem szìvesen kenődnék fel kamionra, villamosra, fára, stb, mert a gyerek épp fulladna bele a rókába, nekem meg vezetni kéne. A középsőm influenza szezonban született... A legkisebbet meg kendőben szoktam cipelni, mert a két nagynak kell a két kezem, ha sétálunk. És ha elfáradnak, vagy kedvet kapnak, fel is szoktunk szállni a villamosra. Csoda, hogy nem rontott még rám a gyámügy, igaz? :)
2014. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
90%
Miêrt nem válaszolsz rá mêrt nem mentêl taxival? Hmm?
2014. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
76%
Végigolvastam ezt a 6 oldalt és iszonyat jót szórakoztam, komolyan. A Kérdező annyira ostoba, hogy nem is vagyok biztos benne, hogy nem-e csak egy unatkozó tini provokációjáról van szó.
2014. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
77%
Minden bizonnyal. Majd megesz a sárga irigység. Nem akarod még befejezni te szerencsétlen? Annyira nyomorult vagy. Sokra mész a pénzeddel, ha nincs hozzá hangyányi agyad és árad belöled a rosszindulat. Vedd már észre, hogy mennyire nagyon buta és szánalmas vagy, a fene sok pénzed és hatalmas terveid ellenére! Emberileg egy nulla vagy, innentől kezdve nem érsz semmit. Ezt fel tudod fogni valamennyire?
2014. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
83%
Azért biztos sóvárog már gyerek után ha itt eszi a fene a babás topikban annak ellenére hogy még nagyon messze áll a célrendszer teljesülésétől :D. Inkább ő irigyelhet minket, akiknek már van gyerkőc...
2014. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
89%

Kérdésedre válaszolva, nem, nem ítélem el azokat az anyákat, akik tömegközlekednek a babájukkal.

A helyzet sajnos adott, a buszon, villamoson, metrón mindenféle ember akad, koszosak is betegek is. De nem megoldás „letiltani” onnan az anyukákat. Hamarabb tudnék elképzelni olyan szakaszt a szerelvényeken, ami kisgyerekeseknek van fenntartva. Bár még ott sem kizárt a fertőzés, mert más gyereke éppen lehet beteg és neki is muszáj utaznia.

Én speciel nem tartom jó ötletnek sem a taxit, sem az autót, ha anyuka egyedül viszi a gyereket. A taxikban nincs gyerekülés (a legtöbben), vagy nem megfelelő méretű. Azt meg már kipróbáltam, milyen dugóba ragadni egy ordító csecsemővel, hát nem leányálom egyik félnek sem.

Szóval részemről nem csak pénzkérdés a tömegközlekedés, bár az a része sem elhanyagolható.

A céltervedről meg csak annyit, hogy a nagy magyar átlag alapján majd olyan 40-45 évesen szülhetnének a nők, ha mindezt elő akarnák teremteni. Vagy még akkor sem. Kevés embernek megy ez csettintésre.

Összegezve: kihalna az ország, ha mindenki ilyen szinten játszana biztonsági játékot.

2014. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!