Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha akaratom ellenér...

Mit tegyek ha akaratom ellenére teherbe estem?

Figyelt kérdés

Nem felelőtlenek voltunk, hanem mondjuk úgy, a párom becsapott! :S Teljesen kivagyok! Hogy tehetett velem ilyet? Már két napja csak sírok, mióta megtudtam, hogy ez nem "véletlen"!

Legszívesebben feljelenteném, bár nem hiszem hogy ilyet lehet jogilag?! Hogy lehet egy ilyen csalódást, szakítást túlélni? :,(


2010. jan. 16. 01:25
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
87%
Hú,ez durva. Csak arra kérlek,hogy ne vetesd el,mert az a kis élet a szíved alatt nem tehet semmiről,csak élni akar! De hogy nem vetted észre,hogy a párod nem veszi ki időben vagy nem óvszerrel csinálja? Erre azért kíváncsi lennék.
2010. jan. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
49%
Mit jelent az hogy becsapott???
2010. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim válasza:
30%
vetesd el, és megvan oldva a problémád
2010. jan. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
55%

A gyerek megfoganásához két ember kell...

A védekezéshez is...

Mégis miért jelentenéd fel?? Te is benne voltál az összebújásban, nemigaz?

2010. jan. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
76%

Engem is becsapott az exem! Nem vetettem el, és tőle sem kértem anyagi segítséget. Most már 4 hónapos a lányom, de nem adnám a világ minden kincséért sem.

Igaz, nekem nagyon sokat segít a családom, ha egy szál magam lettem volna, nem tudom mi lett volna a vége.


Ha van segítséged, ne vetesd el!!! Írj még pár részletet, úgy könnyebb megtalálni a helyes utat.

- Hány éves vagy?

- A családod segítene?

- TE mit szeretnél, ha minden jó lenne?

2010. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
85%
Ez a te döntésed. Nagyon nehéz lehet, ha nem akartad. Sajnos mi nem tudjuk felmérni a helyzetedet. Próbálj meg beszélni valakivel, akit ismersz, és akiben bízol. Már az is segíthet, ha neki össze tudsz foglalni minden érzést és eseményt, mert akkor már talán te is jobban átlátod és képes leszel döntést hozni. De próbálj meg úgy dönteni, hogy azt soha ne bánd meg. Akár így, akár úgy. Persze én is a gyerek pártján vagyok, mert nekem is van és imádom. De nem hiszem, hogy érdemes lenne úgy gyereket hozni a világra, ha nem akarják őt, mert az neki a legrosszabb. Most gondolkozz el, mert ez egy nagyon nagy döntés. Szorítok, hogy sikerüljön jól döntened, akármelyiket is választod. Bár ahogy elnézem téged a "becsapás" jobban megviselt, mint maga a terhesség. Erre gondoltál?
2010. jan. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Nekem is volt egy ismerősöm, akinek a párja kilyukasztotta az aktus előtt az óvszereket, hogy terhes legyen a csaj, de szerencsére észrevette időben. Figyi, ha már terhes vagy, szerintem ne vetesd el, bár attól függ, hogy mennyi idős vagy és, hogy támogatnak-e. A világon a legszebb és legcsodálatosabb és egyben a legnehezebb dolog anyukának lenni. Gondold át és igenis haragudj arra a szemétládára, én együtt érzek veled. De feljelentéssel semmire nem mész. Ha kiharagudtad magad, akkor meg csak a pindurkára gondolj, akinek már biztos van keze-lába....és ott dobog a pici szíve....
2010. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
83%

Én vagyok a prospektus apró betüje. A gyermek válalása qvára nagy felelősség, kell hozzá türelem, lakásbiztosítás víztűztörésstbre:)

Nagyon lehet szeretni őket, percekig lehet nagyon nem szeretni is őket. Tudnak 24órán át visítani, van amikor az ember a fenébe kívánja az egészet. Nem egy leányálom állandóan, vannak kifejezetten pocsék napok.

Sosem tudod addig mi az a félelem, a gyomorideg, amíg a gyereked nem kerül kórházba, és látod, hogy fáj neki, ahogy vért vesznek, segítenek neki, és te nem tudsz mit csinálni, és a nesírj inkább neked szól, nem is a kicsinek.... sorolhatnám.

És ez csak egy apróság. DE ennek ellenére ennél felemelőbb dologgal nem találkoztam még.

Lehet, hogy háromnaposvizihullának érezem magam néhanappján, az alvást mint olyat nem ismerem, bulizni, ha babónak van kedve táncolni:) a fésűt hírből sem ismerem, ha ismerkedek is vele, egy pillanat alatt a babó gondoskodik az új frizuráról. És általában, mikor feladnám, elálmosodik, odabújik hozzám, megfogja a kezem, és addig mozgatja, amíg kellő szorosan nem ölelem magamhoz, akkor befúrja a fejét a cicik közé és szuszog békésen:)

Ott van veled már most az a csepp kis ember, mikor megszületik olyan szinten fog szeretni, mint senki más eddig, és te is őt. Az, hogy az élet egy baromi nagy f@sszal hozott össze, teherbe ejtett, pedig te még nem akartál babát, hát sajna IJ. Beszélj vele, üvölts vele, pofozd fel, majd simi simi a pocaknak, és menj aludni:)

Velem itt van a párom, de az estek 90%ban olyan, mintha nem is lenne. Egyedül is megy, akkor is, mikor Ő itthon van, és csak gépezik, segíteni max annyit szokott, hogy 15percre kiviszi sétálni a bébit. Egyszercsak megtanulunk polipként létezni két karral is, főzni, mosni, mosogatni, teregetni, a lakás több pontján egyszerre dolgozni, és persze a babánkra figyelni:D, ami az esetek nagy részében lehetetlen.

Akarva, vagy akaratlanul, terhes vagy, anya leszel/vagy. Szeresd a kicsit, a többi meg lesz valahogy, ha nem is úgy, ahogy egyszer megálmodtad.

2010. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

Eddigi életemben nem akartam gyereke, most sem akarok, és valószínűleg nem is fogok akarni. A mostani eszemmel ezt gondolom, már évek óta és lehet hogy 10 év múlva megváltozik de ennek elég kicsi az esélye! És a párom ezt el is fogadta!!! Sosem volt egy szava sem sőt teljesen egyetértett velem!! :S De persze ott volt kedves anyuci meg a tesókák akik szerinte én egy selejt p*csa vagyok azért mert nekik már van 10 gyerekük és máshogy nem lehet élni... Állandóan ezt mesélték a fejébe...

Én eddig nem hittem el, hogy ilyen van 08:33 de mégis megtörtént!! :S:S

3 hónapja abbahagytam a gyógyszer egy időre és gumival védekeztük és hát párszor elkapott a hév, nem a szobába csináltuk, és hát fogalmazzunk úgy, h nem a szemem előtt vette fel az óvszert... Nekem meg nem nagyon jött meg csak az elején volt ilyen összevissza, és az orvos azt mondta ez természetes, mert egy régi gyógyszert szedtem aminek magas a hormontartalma! És amikor először elmentem akkor nem látott semmit :S azt mondta majd megjön aztán amikor jöttem haza akkor mosolyogva kérdezi a párom hogy vagytok? Mondom mi van?? És akkor nevetve mondta, hogy ő volt, mert ez a természet rendje és hátha ha már terhes vagyok akkor "meggyógyulok" (miböl is?) és ne aggódjak majd elvesz meg eltart!! Mondoma kkor miért nem szólt hogy nem ért egyet, azt mondta nem hitte hogy meg tud győzni de így viszont sikerült neki!! Mondom elvetetem, ő meg csak röhögött hogy nem fizeti ki meg kell szülnöm szép család leszünk, mer azt hiszi nincs pénzem mert egyetemre járok meg hazaadom amit munkával szerzek! Mert nem mondtam neki hogy van egy bankszámlám amit az egyetem után akartak odaadni a szüleim de addig mindig raknak rá pénz. Pont most akartam neki elmondani mert házat akartunk venni, vagy legalább összeköltözni albérletbe! De most azonal kidobtam és ő azt hiszi majd meggondolom magam. Ez egy elmebeteg :S:SS Ma meg könyörgött hogy fogadjam vissza és szüljem meg mert mit fog szólni az anyja meg a többiek... Mondom neki keressen más nőt akivel egyeznek az elképzeléseik de azon sírt, hogy mit fognak mondani hogy ilyen nője volt :SS

2010. jan. 16. 14:14
 10/60 anonim ***** válasza:
66%

A kommentedből ítélve tényleg nem akarsz gyereket,amivel semmi gond nincs.

Ha így érzed,akkor nincs mit tenni.ez az az eset-szerintem-,amikor el kell vetetni a babát,mert később sem fogod megszeretni,és nem fordul úgy a dolog,hogy majd csak lesz valahogy alapon mégis csak felneveled.Az sem jöhet szóba szerintem,hogy kihordod,és utána örökbe adod,bár lehet,hogy mégis ez lenne a leghumánusabb .De ha végig ellenszenvvel hordod,és úgy szülöd meg,akkor hiába adod örökbe,nem lesz egészséges a lelke.

2010. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!