Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/197 anonim ***** válasza:
82%
Nem régen olvastam: "Barinőm! Bodog szülcsi napcsit!Majd talizuknk és beszcsizünk!Puszcsi! Ancsi"...akkor ez is tetszik? Na, ne már! A lepontozás ellenére se fogok hasonlóan írni, beszélni! se a gyerekemnek, se másokkal! az, ha látod bárhol is leírva, még nem jelenti, hogy ez a norma... Még akkor is lehet normálisan beszélni, ha néhányan nem így teszik... Érdekes, hogy amikor tényeket írtam, lepontoztatok, amikor a szakirodalmat írtam, akkor is..Értsétek már meg a babanyelv nem egyenlő a dajkanyelvvel...Nézzetek utána!
2010. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/197 anonim ***** válasza:
80%
11:22-es, azért az a példa amit kiragadtál, az megint egy elég elsarkított példa.Attól, hogy pár anyuka gügyörög, még nem azt jelenti, hogy a barátnőjével is így beszél!
2010. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/197 anonim ***** válasza:
100%
már többen leírták, de válasszuk már külön a rövidítést (mint pl. óvoda helyett ovi) vagy a becézést ( pl. medve helyett maci) meg ezt az idétlen többeszámozást! előbbi érthető, utóbi meg szimplán butaság!
2010. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/197 anonim ***** válasza:
85%
Szia, 9:40-es vagyok. Azért irtam az ovit, bölcsit, stb. példának, mert ezek a szavak is ugyanúgy röviditve vannak, csak ezeket már olyan régóta használjuk és annyira bent vannak a köztudatba, hogy már fel sem tűnik senkinek, pedig lehet amikor ezeket valaki elkezdte használni rá is furcsán néztek, hogy hogy lehet igy beszélni :) Gondoljunk bele amikor valaki elkezdte a fagylaltra a fagyit, vagy azt, hogy fagyizó. Szerintem ezeknél a szavaknál a főzi, vacsi, gyümi semmivel sem rosszabbak. Csak amit már irtam, hogy azért oda kell arra figyelni, hogy a megfelelő időben fokozatosan elhagyjuk ezeket a szavakat (a többesszámra ugyanez vonatkozik) és akkor biztos, hogy nem lesz semmi gond késöbb azzal, hogy megtanuljon egy gyerek szépen beszélni.
2010. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/197 anonim ***** válasza:
Még mindig 9:40-es vagyok és azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy azért hoztam példának a röviditéseket, mert a kérdező azt is irta valahol még a kommentek között, hogy ez is zavarja. Bár ha belegondolok ezek a csi végződésü röviditések engem is zavarnak, de mostanába inkább a kamaszok beszédére jellemzőbb ez szerintem, nem a gyerekes anyukákra.
2010. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/197 A kérdező kommentje:

"azért támadják sokan a kérdésedet, mert kifejezted abban az egyéni véleményedet(nem tetszésedet)"


Igen, az egyéni vélemény és pláne ha az nem a többséggel azonos, valóban büntetendő:)))) Lassan már csak azokat a válaszokat olvasom, amiket jól lepontoznak, mert azokban van értelem, az ami nem a csorda elvárását fújja. És igen attól, hogy étterem étlapján csiripöri van koviubival (étterem előtti táblámn is láttam ilyet kiírva) attól az még helytelen.


De tényleg nem a pöriröl meg az ovcsiról volt szó elsősorban, az hogy ez zavar, legyen egyéni problémám (bár szerencsére nem egyedi:)), hanem a többeszsám volt az alapkérdés.

Kell nekem betegszabi alatt ilyen kérdésekkel foglalkoznom, miért nem bírok nyugton feküdni?:)

2010. febr. 1. 12:11
 97/197 anonim ***** válasza:
77%
Nemrég hallottam egy anyukától, hogy van egy új barátunk - és ez azt jelenti, hogy 18!!!!! éves lányának lett új barátja - csak még nem tudott leszokni erröl a hülye kifejezésmódról.
2010. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/197 anonim ***** válasza:
20%
Ki nem állhatom az ilyen okoskodó, minden szóba belekapaszkodó és azon lovagoló egyéneket, értelmetlen, hasztalan az erőlködése.
2010. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/197 A kérdező kommentje:
Akkor miért erőlködsz a válaszolással? Vagy csak közölni kell a véleményedet? Oké, közölted:)
2010. febr. 1. 13:57
 100/197 anonim ***** válasza:
78%

"kioktassatok valami anyukai felsőbbrendűségből"


ne gondold, hogy bárki is ki akar oktatni, de még egyszer azt mondom, ha majd anyuka leszel akkor megérted miért beszél vki így! Attól, hogy neked 3 diplomád van ( nekem is van 3, sőt 3 gyerekem is) ne gondold, hogy ide üres fejű anyukák járnak. Az pedig hogy van 3 okos, jól nevelt gyermekem talán feljogosít arra, hogy egy kicsit "nagyképű" legyek, de nem felsőbbrendű. Azért írtam, mert kicsit bosszant, hogy vmit kérdezel és a nem bólogatós válaszokat leszólod. (ettől függetlenül az én hátamon is feláll a szőr a talcsizunk, csiripöri szavaktól, de nem a "kakiltunk, szopiztunk" szavaktól) :-))

2010. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!