Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/197 A kérdező kommentje:

"a mi újság veletek? Hogy vagytok?"


De NEM IS EZEKRŐL BESZÉLTÜNK! Pont az elején írtam, hogy az indokolatlan részéről van szó. A legjobb barátnőm babát vár, tőle is szoktam kérdezni hogy hogy vagytok, mert az is érdekel, hogy ő hogy bírja és az is hogy a baba hogy van és mivel a kettő még egy, így ez persze hogy nem baj.

De fél év múlva nem azt fogom kérdezni, hogy jön-e már a fogatok...:)))


Nem baj, ha utáltok, meg beszóltok, meg lenéztek, mert még nem vagyok anyuka, csak legalább arra reagáljatok, amiről a téma szól.

2010. jan. 31. 22:38
 62/197 A kérdező kommentje:

"Ha nyelvész vagy valóan, akkor elég gáz ez a kérdés tőled."


Mit kérsz, diplomamásolatot? Ja, bocs, csak kitaláltam igazából fogorvos vagyok...:)))) Miért lenne gáz a kérdés? Nem az alanyaesetrőől és a dajkanyelvről van szó, de ezt már nem tudom többször leírni, ha NEM AKARJÁTOK megérteni!

2010. jan. 31. 22:39
 63/197 A kérdező kommentje:

"általános alany a többes szám első személy a magyarban"


De ennek mi köze a kérdéshez? A hogy vagyunk ma anyuka? szintén egy másik téma. Nem tudom neked mi a szakmád, de én meg valószínűleg ahhoz nem értek, nem is szólok bele. neked meg valószínűleg nem ez a területed, nem kell mindenhez érteni, de amihez nem értek, abból nem mondok álszakmai véleményt...

2010. jan. 31. 22:41
 64/197 A kérdező kommentje:

"idiótanyelv kialakulását és mi a probléma vele?"


Édinyelvként keress rá, nagyon sok érdekes cikket lehet találni. Mi a gond vele? Amikor pl. egy felnőtt elmeséli kari előtt, hogy kariajcsit csomizott a barinőjének, akkor már nem nagyon merül fel bennem a kérdés, hogy mi a gond vele. Vagy amikor egy boltba megkérdezik, hogy "ajcsinak viszed? becsomizzam?" vagy a kajáldában, hogy "a szendódban ubit, parit és majit kérsz?" akkor bennem nem kérdés, hogy mi a baj. És mindegyik valós példa sajnos:(

2010. jan. 31. 22:45
 65/197 anonim ***** válasza:
17%

Hű mellé fogtál, mert nyelvészetet tanultam, bár nem nevezném magam nyelvésznek. És pont ezért gondolom, hogy nagyon gáz a kérdésed.

Kösz, de nem vagyok kiváncsi a diploma másolatodra, illetve az, hogy van még nem jelent valódi tudást. Bölcsészkarra jártam én is, szerintem a hallgatók 80% sötét mint a föld, úgyhogy tudom miről beszélek. És tudom azt is (három diploma után), hogyan lehet diplomához jutni Magyarországon.

2010. jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/197 anonim ***** válasza:
0%
Ja és beugratós kérdés volt az idiótanyelv, mert szakmai választ vártam rá. Ha valóban nyelvész lennél tudnád, mert nem az, hogy nevetségessé teszi a beszélőt. A kialakulásának okairól sem sokat tudsz. Kösz, te kis zseni álnyelvész. Nem is viotatkozom veled tovább.
2010. jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/197 A kérdező kommentje:

Te nagyon okos lehetsz, ha így ki tudsz osztani másokat. Hű, melléfogtam és szerinted nem ré semmit a tudásom, megyek el is ásom magam, jó?:)))) Én is 3 diplomával, akkor azokat is kidobom, jó?

Hihetetlen mennyi észosztó megmondóember van ezen az oldalon...

2010. jan. 31. 22:53
 68/197 anonim ***** válasza:
36%

Tökéletesen igazat adok neked.A többesszám éppenolyan ostobaság,mint az értelmetlen gügyögés.Akármilyen pici eg baba,akkor is értelmesen kell ele beszélni.A gyerekek úgy beszélnek,ahogy a környezetük.Erre példa,hogy már 2 éves gyerektől is hallottam trágár szavakat.

A gügyögés egyik gyöngyszeme,amit a npokban olvastam:adhatok-e az X hós babámnak csiripörit,gondolkoznom kellett,hogy mit akar adni a gyereknek,de a hambi is az egyik kedvencem.

Ezeknek az anyukáknak a férje kiállja szó nélkül a beszédjüket? Bár.hsa a válaszokat,az anyukák linkjeit olvasom,az a véleményem,hogy a mai terhes nők és anyukák túlértékelik önmagukat.

A terhesség és az anyaság természetes állapot,velejárója a nőiségnek,nem pedig valami különleges csoda.Sok terhes nő úgy viselkedik,mintha ő lenne az egyetlen,aki babát vár.És ha a baba megszületik,akkor rajta kívül más nem is létezik számára.A gyereket egy percre sem hagyja magára,sokszor hisztis,kibírhatatlan gyereket nevel,mert ha nem így tesz nem érzi magát jó anyának.Pedig éppen a gyereknek teszi a legrosszabbat.

Én három gyereket neveltem,unokáim is vannak, de sohanem mondtam olyant,hogy ő az életem értelme,egyek vagyunk stb.

Szerettem és szeretem őket,örültem nekik,de az életemnek nem ők voltak az egyetlen értelmei.És a lányaimtól meg a menyemtől sem hallottam ilyeneket.Nem az a jó anya,aki majomszeretettel neveli a gyermekét,hanem aki okosan és értelmesen.

Biztos vagyok abban.,ha megszületik a babád,nem fogsz vele sem gügyögni,sem többesszámban beszélni,akármennire is fogod szeretni.

2010. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/197 A kérdező kommentje:

"Ha valóban nyelvész lennél tudnád, mert nem az, hogy nevetségessé teszi a beszélőt."


Elsődleges okaként a nyelvromlást írtam, egy percig sem írtam sehol hogy nevetségessé teszi a beszélőt, ezt írd már be, hogy hol olvastad tőlem. Ha nem haragszol, akkor nem fogok itt tanulmányokat írni, nem ez az oldal feladata és a kérdés sem ez volt, arra kellene válaszolni, vagy nem kell írni.


"Kösz, te kis zseni álnyelvész. Nem is viotatkozom veled tovább."


Én eddig sem vitatkoztam, ha te igen, akkor te is nyugodtan hagyd abba, nem vagyok partner a semmiben:) Nem írtam a zsenit egy szóval sem, az álnyelvész meg szíved joga, nem fogom itt bizonygatni ami igaz.

2010. jan. 31. 22:56
 70/197 A kérdező kommentje:
Persze, csoda egy gyerek, de én azt nem értem, hogy anyukák miért valami felsőbb trónról szemlélik a vilkágot és szólják le, döngölik a földbe azokat, akiknek még nincs gyerekük. Mintha ez valami alacsonyabb szint lenne...:( Igazad van, nem fogok csiripörizni meg hambizni a gyerekkel, de legalább ma megtudtam itt azt, hogy ettől rossz és gonsoz anya leszek... Még jó, hogy nem szoktam komolyan venni nagyrészét annak amit itt olvasok:)
2010. jan. 31. 22:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!