Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszél a legtöbb anyuka...

Miért beszél a legtöbb anyuka (indokolatlanul) többeszámban? Észreveszitek ha így mondtok valamit vagy már fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Sok anyukától hallom,hogy olyankor is többesszámot használ, amikor ennek semmi értelme, sőt nevetséges lesz tőle. Pl. még szopizunk, éjjel még bekakilunk, mindig lerúgjuk ezt a cipőt.


Babavárás előtt vagyok és nagyon félek, hogy egyszer az én számat is elhagyják ilyen szavak. Bár remélem ilyen nem fordul elő, nagyon égnék. Nektek mindig feltűnik, ha így beszéltek? Egyáltalán ennek mi értelme? (Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem arról van szó, amikor mindkettőjüket érintő dologról van szó, pl. hogy sétálni megyünk vagy játszótéren voltunk.)


2010. jan. 28. 17:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/197 A kérdező kommentje:

"szakmai választ vártam rá."


Ezen az oldalon? Kiben merülne fel, hogy itt valaki szakmai választ vár? Amúgy ha nem ilyen bicskanyitogatóan teszed fel a kérdést (és hű még beugratós is volt, nagyon furfangos vagy...:)), akkor lehet hogy keresek is linket, de csak azért dolgozzak valamivel, hogy úgyis beleköss... Ugyanmár!!!!

2010. jan. 31. 23:00
 72/197 A kérdező kommentje:
Jó éjt mindenkinek, ne öljétek meg egymást és tentézzetek meg hajcsizzatok nagyot:))))))
2010. jan. 31. 23:01
 73/197 anonim ***** válasza:
28%
"Ezeknek az anyukáknak a férje kiállja szó nélkül a beszédjüket?" persze...ugyanők szoktál feltenni, a "miért nem beszélget velem a férjem mióta megvan a baba?" jellegű kérdéseket...navajon :P:D
2010. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/197 A kérdező kommentje:
:))) Igen, ott a pont:)
2010. jan. 31. 23:03
 75/197 anonim ***** válasza:
20%

22.50.-esnek! Lehet hogy tanultál bölcsészetet,de remélem te nem tanítasz magyar nyelvet.A kérdezőnek igaza van.Mindenkinek ( főleg ha még 3 diplomája is van) KÖTELESSÉGE a magyar nyelv tisztaságára ügyelni! Éppen a a nyelv jövője érdekében.A kérdezőnek,mint nyelvésznek pedig főleg az.

Nem nyelvész vagyok,csak közgazdász.És régen jártam iskolába.Nekünk még magyarórán stilisztikát is tanítottak.Megkövetelték,hogy világosan,érthetően,választékosan fejezzük ki magunkat.Egy mondatban nem használhattuk kétszer ugyanazt a szót.Vagy amikor valamelyik diák azt mondta,hogy:Megcsináltam a leckémet,a tanárnő kioktatta,hogy megoldottad,megírtad,de nem megcsináltad.Magyar ember csak gyereket csinál,mást nem.

Akkor még létezett nyelvoktatás,helyesírás és bölcsészek nem tartották helyesnek a felesleges többesszámot,és az értelmetlen szavak használatát.

2010. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/197 anonim ***** válasza:
11%

A kérdezőnél és a 23:02-es válaszolónál a pont továbbra is :)


Amúgy jó reggelt Mindenkinek,na,hogy tentiztünk ma? :)

grrrr...

Rossz még leírni is.

Na én megyek hamikázni,meg innikézni,meg ha jól behamiztam még jót kakilunk is :))

2010. febr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/197 anonim ***** válasza:
2%

Egyébként kedves kérdező,nem tudom észrevetted-e,hogy sokan még helyesen írni sem tudnak....szörnyű.

A kérdéseket kismillió hibával írkálják ki.

Ez az oldal erre is jó ezek szerint,hogy látjuk mennyi rossz helyesíró embertársunk van...

2010. febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/197 anonim ***** válasza:
23%
undorító ami itt folyik... látom a kérdező tényleg nagyon ráér... hát...
2010. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/197 A kérdező kommentje:
De akkor te is, ha ide irogatsz....:))) Amúgy nem ráérek, csak jól osztom be az időmet és ez is belefér:) Egy csomó önkínzó ember jár ide szerintem, mert én pl. nem írok oda, amit undorítónak és unalmasnak tartok.
2010. febr. 1. 09:01
 80/197 anonim ***** válasza:
16%
hát igen, ezidáig nem is volt az, de már nem jövök amíg te itt vagy
2010. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!