Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon csúnya dolog lenne?...

Ez nagyon csúnya dolog lenne? Ingyen kaja kérdés.

Figyelt kérdés

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. A bejelentett szerint jogosultak lennénk az ingyen étkezésre a gyerekeknek. Azon morfondírozok megigénylem, de közben meg a fene nagy becsületem nem engedi.

DE:

Amit tudni kell, nálunk a közkonyha nemhogy silány, erről már az újságok is témáztak, hanem gusztustalan-sőt veszélyes is. Nem részltezném, de az biztos, hogy a börtönkonyhát bezárnák, ha ilyen állapotban lenne. Az étel ehetetlen. Sajnos olyan kezébe van, aki nagyon befolyásos, többször bezárásra ítélték, de valahogy mégis elsumákolták. Legtöbbször küldök ebédet a gyerekeknek, de amikor túlórázok, képtelenség, egyszerűen nincs időm főzni. Heti min 2 nap amit ott esznek. De például utoljára egy hét is volt betegségem miatt. Erre jó.

Azt is tudom, hogy sokan igénylik, tudom azt is, hogy pici pénz ahhoz képest, amennyit a "nagyok" zsebre tesznek.

Őszintén sajnálok a gyerekek kajájára 10ezreket otthagyni, úgy, hogy tudom mit tesznek ki eléjük.

Amivel bátorítanám magam erre, hogy tudom azt is hányan igénylik és hányan a kocsmnába költik el a maradék pénzüket. Én visszafordítanám a gyerekekbe

De a lelkiismeretem mégsem engedi. Viszont tényleg sajnálom kiadni minden hónapban ezt a pénzt erre a kosztra

Ti mit tennétek_?


2016. dec. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen moslék ételt akkor sem adnék a gyerekemnek, ha ingyen lenne.

Vagy vennék neki tisztességes ételt, vagy főznék az apjával, olyan nincs, hogy senki nem é rá 20 percig összedobni egy ételt.


A lelkiismeretem inkább azt nem engedné, hogy mócsingos moslékot egyen a gyerekem.

2016. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
37%

Azert nem volt okos , mert adótcsaltok. Nem gondolod h barki nezheti az oldalt? Legkozelebb valaki azzal jon, hogy hogyan kell elasni egy hullat?

Na jó, ez eros tulzas. De sztem en ki nem irtam volna.. hiaba anonim

2016. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim válasza:
0%

Én nem vagyok annyira ügyes, hogy 20 perc alatt készítsek levest és másodikat :(

Nem csalunk adót értsd már meg. Kicsit olvasgass még, hogy van ilyen jövedelem. És a papírok így mennek az apehhoz is. De ezt már írtam is. Ez azért nem annyira bonyolult.

emez igen, csalás lenne, de még papíron ez sem.

2016. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:
Ách, sikeredett a férjeméből nem kilépni. Szóval, azt az ő profiljáról írtam. :)
2016. dec. 20. 14:01
 25/69 anonim ***** válasza:
32%
Én szégyelném magam, ha anya és feleség létemre nem főznék a családra, ezért moslékon kéne élniük sokszor. Nem hiszem el, hogy nincs 20 perc egy könnyű ebédet összedobni. Talán netezés helyett inkább főzni kéne.
2016. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:

Akkor szégyelld magad a helyembe. Halvány lila gőzöd nincs, hogy mit csinálok. Rettentő nagy intelligenciára utal ez a fajta megnyilvánulás. Majd csináld utánam azt a "semmit" aztán főzz is.

És most igen ráérek netezni, kaja is van bocsi.

2016. dec. 20. 14:14
 27/69 anonim ***** válasza:
45%
Jó ez az adócsaló szöveg...Eleve a munkáltató az adócsaló, mert nem hajlandó bejelenteni a teljes fizetést....
2016. dec. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:
Nem adócsaló a munkáltató sem egyébként. Törvényileg ez adómentes, minden cégnél, aki ebbe a dolgozik :) Ez a törvény vagy jogszabály vagy mi, amik ezt szabályozzák. Nem értek hozzá.
2016. dec. 20. 14:21
 29/69 A kérdező kommentje:

Támadásra pedig számítottam. Itt mindenki annyira becsületes és tömi a fent ülők zsbeit, mert azt hiszik az adó ránk jön vissza. Hát nem. Ez kb hasonló, mint az autópálya díjak. Elkérnek egy vagon pénzt a használatáért, de a minap úgy csúsztak, hogy féltünk rajta menni. Sehol egy csúszásmentesítő. Ugye az kiadás.

De a mi esetünkben az utolsó fillérig legális a bevétel. De ezt többet nem írom le.

A negyvenpárszázalékos meg szanaszét szégyellné magát ha megtudná, miért nem tudok mindig főzni. De nem teszem közhírré, még ha fel is húzott a h... hozzászólásával. Szomorú, hogy az emberek egy mondatból általánosítanak.

20 perces recepteket pedig várnék. A maradék 2 napra is, legyen.

2016. dec. 20. 14:26
 30/69 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon el vagy tévedve kérdező. Az nem szàmìt hogy adómentes e a jövedelem. Ha van papìr róla a nqv fele leadjàtok minden évben csak nem kell adózni, akkor is JÖVEDELEM!!! Azaz beleszàmìt az össz bevételbe. Ezek szerint pedig nem jàr rgyk.


Én igénylem amikor olyan a helyzetem papìron. Ha ennek a sok bürokratànak ez szàmìt, akkor sajnàlom, de hivatalosan jàr.

Voltam olyan heltzetben is sajnos amikor nagyon ràszorultunk volna minden segìtségre,akkor azért utasìtottak el, mert szerintük ennyiből nem lehet megélni...ja a k.anyàtokat,akkor vajon miért is kértem segìtséget??? Amìg ekkora sz.r a szoc rendszer, addig ami jàr törvényesen, hiszen hivatalosan tudom igazolni, akkor azt igénylem.

Pl emelt csp egyedülàllónak. Mivel nem fogadjàk el, sem a csoknàl sem a bankban, de még csak apostàn sem hogy élettàrsak vagyunk, mert ugye ezt jó pénzért közjegyző előtt kell lenyilatkozni, akkor ìgy jàrtak hivatalosan egyedül vagyok ők meg fizessenek emelt csp- t, hiszen jàr.

Vagy hol lenne jogos ez a kettős mérce, hogy bizonyos esetekben az élettàrsam bizonyos esetekben nem?!?!?

2016. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!