Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon csúnya dolog lenne?...

Ez nagyon csúnya dolog lenne? Ingyen kaja kérdés.

Figyelt kérdés

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. A bejelentett szerint jogosultak lennénk az ingyen étkezésre a gyerekeknek. Azon morfondírozok megigénylem, de közben meg a fene nagy becsületem nem engedi.

DE:

Amit tudni kell, nálunk a közkonyha nemhogy silány, erről már az újságok is témáztak, hanem gusztustalan-sőt veszélyes is. Nem részltezném, de az biztos, hogy a börtönkonyhát bezárnák, ha ilyen állapotban lenne. Az étel ehetetlen. Sajnos olyan kezébe van, aki nagyon befolyásos, többször bezárásra ítélték, de valahogy mégis elsumákolták. Legtöbbször küldök ebédet a gyerekeknek, de amikor túlórázok, képtelenség, egyszerűen nincs időm főzni. Heti min 2 nap amit ott esznek. De például utoljára egy hét is volt betegségem miatt. Erre jó.

Azt is tudom, hogy sokan igénylik, tudom azt is, hogy pici pénz ahhoz képest, amennyit a "nagyok" zsebre tesznek.

Őszintén sajnálok a gyerekek kajájára 10ezreket otthagyni, úgy, hogy tudom mit tesznek ki eléjük.

Amivel bátorítanám magam erre, hogy tudom azt is hányan igénylik és hányan a kocsmnába költik el a maradék pénzüket. Én visszafordítanám a gyerekekbe

De a lelkiismeretem mégsem engedi. Viszont tényleg sajnálom kiadni minden hónapban ezt a pénzt erre a kosztra

Ti mit tennétek_?


2016. dec. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
48%

Nem 20 percet írtam, hanem kicsit több, mint fél órát. Fél óra az 30 perc, nem 20.

Bármilyen tészta étel, levesek, főzelékek. Ha duplán készíted, lesz maradék, mondjuk ez evidens. Picit arrogáns vagy, hogy finoman fogalmazzak. Igényeld meg a rendszerest, úgysem kapod meg. A beveteletek nyilván meghaladja a 159600at, akkor is, ha a férjed minimálbéren van.

2016. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:

30-asnak:

Képzeld például a lakáshitelnél nem számított, csak a minimált nézték. Azt, hogy évek óta ott van az adómentes is, azt nem számították bele, így nem is kaptunk hitelt.

Nem tudom ez mikor számít és mibe és hogy.

Annyit tudok, hogy az önkormányzathoz talán jövedelemzigazolás kell. Bár még nem jártam utána teljesen. De jövedelem igazolás párszor kellett már, igaz sokra nem mentünk vele. Mindig csak a minimál van rajta. A másik papírt lobogtathatom bárhol, senkit nem érdekelt. :(

2016. dec. 20. 15:23
 33/69 anonim ***** válasza:
38%

Lakáshitelnél a gyed sem számít, meg a gyes sem, meg a családi pótlék sem. A rendszeres gyerekvédelminél MINDEN. Ezek is, amiket felsoroltam.


És mindegy mit mondasz, a lényeg, hogy ki szeretnéd játszani a rendszert, hogy ingyen moslékot ehessenek a gyerekeid, mert nincs időd főzni rájuk, vagy csak kaját intézni nekik...

2016. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

Itt nem tudsz kaját intézni. Nem mindenki nagyvárosból él.

Arról meg,hogy én vagyok az arrogáns, hát olvassátok vissza magatokat.

Lehet nem egyetértő választ adni normálisan is. Köszönöm, továbbiakban nem kérek hasonló stílusban választ.

2016. dec. 20. 15:47
 35/69 A kérdező kommentje:
*nagyvárosban
2016. dec. 20. 15:48
 36/69 anonim ***** válasza:
85%

Képzeld például a lakáshitelnél nem számított, csak a minimált nézték. Azt, hogy évek óta ott van az adómentes is, azt nem számították bele, így nem is kaptunk hitelt. ...


Képzeld én meg azt ìrtam le, ami az rgyk- hoz szàmìt. Képzeld a hitelhez csak a munkabérből szàmìtó jövedelmet nézik, amit munkàltatói igazolàssal tudsz igazolni, minden mà bevételről az adott bank dönt, hogy minek veszi vagy egyàltalàn nézik e.

2016. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
34%

Igényeld meg. Mi pont annyival kapunk többet, amennyi a 2 gyerek befizetése, pont el is bukjuk a kajára.

Nyugodtan igényeld, rengetegen teszik olyanok, akik csalnak és bőven nem szorulnak rá.

2016. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
30%

"Itt nem tudsz kaját intézni. Nem mindenki nagyvárosból él. "


Meggyőztél. Akkor egyenek moslékot a gyerekeid...


Az még nem jutott eszedbe, hogy pl fél-1 órával később feküdj le aludni, hogy a gyerekeidnek legyen finom meleg étel???


De kezd gyanús lenni, hogy lehet, nem is tudsz főzni. Ezért van az, hogy rendelni nem tudsz, így moslékot esznek...

2016. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

Na most leszek arrogáns. A képzeld-et úgy írtam, mintha mesélném. Nem rossz szándékúan. De komolyan mondom itt mindenki attól érzi jól magát, ha támad. Elszomorító.

Nem tudok főzni...te jó b@@kó vagy. Majd megnézném, pici gyerek+munka+demens és végstádiumú mama mellett mennyire tudnál mindig főzni. Kb hajnal 1-től tudok aludni 4-ig, mert mama éjszaka elég aktív és lekötni nem szabad.

De egy mondatból ennyi mindent leszűrni. Hát gratulálok. Nem várok tőled több választ.

Én egy sz@r anya vagyok, aki heti kétszer bűmös módon megeteti a gyerekeivel a konyhai ehetetlen moslékot (mellettem még 12 anya , de mindegy), aki minden percét ha nem kell egyik gyerekkel sem foglalkozni, sem a mamával, munkával tölti, mert az ápolási amit mamára kaunk igencsak csekély, nem futja gyógyszerei töredékére is, mellette 3 gyerek. Ezt csináld meg és után b@..t@sd a másikat, hogy nem tud főzni.

Na ezt nem akartam leírni. De elszomorító, hogy anyukák ilyenek, ráadásul gyereket neveltek. Ezt adjátok át?????

Tőled utolsó nem várok semmilyen választ, nézz tükörbe nekem az elég.

Ja és ma miért érek rá? Mert tegnap műtöttek, mára fizetnem kellett ápolót. Gyerekeimet pedig apa intézi szabin. Én ma fekszek egy napot és laptopozok. Gondoltam kikapcsolódok, de csak szembesülök a masszív rosszindulattal.

2016. dec. 20. 16:22
 40/69 A kérdező kommentje:
*120 másik anya, aki megeteti a gyerekével
2016. dec. 20. 16:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!