Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon csúnya dolog lenne?...

Ez nagyon csúnya dolog lenne? Ingyen kaja kérdés.

Figyelt kérdés

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. A bejelentett szerint jogosultak lennénk az ingyen étkezésre a gyerekeknek. Azon morfondírozok megigénylem, de közben meg a fene nagy becsületem nem engedi.

DE:

Amit tudni kell, nálunk a közkonyha nemhogy silány, erről már az újságok is témáztak, hanem gusztustalan-sőt veszélyes is. Nem részltezném, de az biztos, hogy a börtönkonyhát bezárnák, ha ilyen állapotban lenne. Az étel ehetetlen. Sajnos olyan kezébe van, aki nagyon befolyásos, többször bezárásra ítélték, de valahogy mégis elsumákolták. Legtöbbször küldök ebédet a gyerekeknek, de amikor túlórázok, képtelenség, egyszerűen nincs időm főzni. Heti min 2 nap amit ott esznek. De például utoljára egy hét is volt betegségem miatt. Erre jó.

Azt is tudom, hogy sokan igénylik, tudom azt is, hogy pici pénz ahhoz képest, amennyit a "nagyok" zsebre tesznek.

Őszintén sajnálok a gyerekek kajájára 10ezreket otthagyni, úgy, hogy tudom mit tesznek ki eléjük.

Amivel bátorítanám magam erre, hogy tudom azt is hányan igénylik és hányan a kocsmnába költik el a maradék pénzüket. Én visszafordítanám a gyerekekbe

De a lelkiismeretem mégsem engedi. Viszont tényleg sajnálom kiadni minden hónapban ezt a pénzt erre a kosztra

Ti mit tennétek_?


2016. dec. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
65%
Az meg simán kiderült, hogy szórakozol, mikor más nickről belépve írtál.
2016. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
79%

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. - adót csal


Férjem minimálbért kap, plusz adómentes juttatásokat - ezt írtad volna, ha nem fekete.


Engem is érdekel, mit kap, mert bár én tb szakelőadóként dolgozom, de tb-bér a végzettségem, és az adómentes jövedelem nem ágazat-függő, pláne nem minimálbéres szakmákra jellemző.


Meg érdekel, hogy főznek ilyen moslékot, mert ha tényleg annyira borzalom lenne, ahogy írod, nyilván már panaszkodott más is, és van nyoma a neten.

2016. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
75%
Békés megyében egy 10ezer fős kisvárosban élek. Nálunk sem jó az menzai ebéd, főzni nincs időm mindig időre, így rendelem a fiamnak. Igen, lehet rendelni itt a világ végén is. Nézd meg a Teletál oldalát, a legutolsó kis faluba is visznek menüt. Rendeld meg onnan, de ne csalj.
2016. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
12%
Inkabb a te gyerekeid egyenek, minthogy egy ujabb stadiont epitsenek. Na jo ez talan hulyen hangzik, merthogy ez nagyon nem befolyasolja az allami kasszat. En igenyelnem 1000%
2016. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
41%

De most nektek miért nem mindegy, hogy csal-e? :)

Azt hiszitek, hogy a ti ovitokban\iskolátokban nem csinálják többen-kevesebben?

Az a hülyeség, hogy megkérdezte itt, nxilván már rég eldöntotte, mi meg sosem tudjuk meg, hogy mit csinál, és valljuk be, kit érdekel igazán...egyikünket se. Mindenki azt csinál, amit akar, ki nagyban csal, ki kicsiben, aki meg nem akar, nem fogja ide írogatni, az is biztos.

2016. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:

Csalnék ha igényelném, de ezt írtam is. Adót nem csalunk. Aki ezt állítja, nagyon szívesen megadom a címünket nevünket , de csak akkor ha feljelent! Csak erre nincs garancia, hogy veszi a bátorságot. Ezt mind azért, hogy jót nevethessek, ha már ennyire hazugnak nevezel. Azért mert valamit nem tudsz, az még nem jelenti azt, hogy nincs, Ezt a 8 hónapos gyerekem még nem tudja, de felnőtt korban már illik.

Van, létezik teljesen legális adómentes jövedelem! Tessék elfogadni, mielőtt le adócsalózunk bárkit. Ki sem írnám, ha ilyenben csalnánk!

Azt, hogy hogyan döntök még én sem tudom. Majd az újévvel megálmodom.

2016. dec. 20. 18:45
 57/69 A kérdező kommentje:

Eddig is fizettünk, most pár hónap nem oszt nem szoroz.

Teletál igencsak költséges 2 gyereknek!

Ja és még amit megkaptam, hogy a férjeméről jelentkeztem be. Igen, mint mondtam fekszem a laptoppal. Férjem kérte nézzem meg amit kérdezett az autóról. Ott ragadtam ahogy nézelődtem. Észre sem vettem. De ha lenne ki sütnivaló, látod, hogy nincs hozzá százalék. Van vagy két kérdése , ezért nem százalékol még. És itt mindenki százalékos válaszadó. Miért hazudnék?? Vicc.

2016. dec. 20. 18:46
 58/69 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: nem kell levest és másodikat főzni hétköznapra. Ebédet kell főzni hétköznapra: egytálételeket például, főzeléket feltéttel például, szele húst körettel például.
2016. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
20%
Akkor főzzön a férjed, ha neked nem megy, rendelni meg nem akarsz. Vagy egyen a gyerek a silány menzán, de minek?
2016. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező!

Ha a férjed minimálbérre van bejelentve, neked is van munkabéred, plusz ápolási díj, plusz a csaladipotlek, nem fogod tudni igénybe venni, mert túl magas lesz az egy főre jutó jövedelem.

Ha olyan kis falu/város, ahol nincs etelkihordas, akkor továbbra is azt mondom, csomagolj szendvicset a gyereknek, este meg főzz valamit. Egy főzeléket pár perc össze dobni, sutsz mellé tukortojast/virslit/húst és kész is. Vagy tésztát valami szósszal, az is gyors. Amúgy te meg a férjed hogy/hol ebedeltek?

2016. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!