Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon csúnya dolog lenne?...

Ez nagyon csúnya dolog lenne? Ingyen kaja kérdés.

Figyelt kérdés

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. A bejelentett szerint jogosultak lennénk az ingyen étkezésre a gyerekeknek. Azon morfondírozok megigénylem, de közben meg a fene nagy becsületem nem engedi.

DE:

Amit tudni kell, nálunk a közkonyha nemhogy silány, erről már az újságok is témáztak, hanem gusztustalan-sőt veszélyes is. Nem részltezném, de az biztos, hogy a börtönkonyhát bezárnák, ha ilyen állapotban lenne. Az étel ehetetlen. Sajnos olyan kezébe van, aki nagyon befolyásos, többször bezárásra ítélték, de valahogy mégis elsumákolták. Legtöbbször küldök ebédet a gyerekeknek, de amikor túlórázok, képtelenség, egyszerűen nincs időm főzni. Heti min 2 nap amit ott esznek. De például utoljára egy hét is volt betegségem miatt. Erre jó.

Azt is tudom, hogy sokan igénylik, tudom azt is, hogy pici pénz ahhoz képest, amennyit a "nagyok" zsebre tesznek.

Őszintén sajnálok a gyerekek kajájára 10ezreket otthagyni, úgy, hogy tudom mit tesznek ki eléjük.

Amivel bátorítanám magam erre, hogy tudom azt is hányan igénylik és hányan a kocsmnába költik el a maradék pénzüket. Én visszafordítanám a gyerekekbe

De a lelkiismeretem mégsem engedi. Viszont tényleg sajnálom kiadni minden hónapban ezt a pénzt erre a kosztra

Ti mit tennétek_?


2016. dec. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Pár napot tényleg meg tudok oldani, de pl a múltkori egy hetet sehogy sem tudtam volna. Így jó volt, hogy még ha nem is túl ízleteset, változatosat, de legalább tudtam kapnak enni. Alapesetben, azért heti 2-3 nap tudok vinni főtt ételt szerencsére. De a mama miatt is meg néha az emellé járó plusz munka mellett kibukok időnként,olynakor egyszerűen még egy vajas kenyér megkenése sem egyszerű. Nemhogy főzni. Nem egyszerű a mamát ápolni. Sokan egy gyereke miatt panaszkodnak, na ezt meg kell szorozni 15-el, ő a mama és emellé még van három csemeténk. Akikkel nincs gond szerenécsre. De a mama egész emberes. Mi mit eszünk? Én sokszor semmit. Már nem is vagyok éhes. Férjem munkája során tud enni. Róla így nem kell gondoskodnom hétközben.

Mások szerint megkapnánk, de tényleg nem jártam utána. Tán mivel a mama beteg, emiatt mnagasabb lenne az összeghatár. Mert hogy bár nem gyerek, de csak a háztartásban van.Az én pénzem nem sok.Csak egy kényszeres kiegészítés. Viszont rettentő sok a gyógyszer költség valamint az étrendkiegészítő. Jó lenne úgy spórolni ahogy csak tudunk, hogy tudjak felvenni egy házi ápolót legalább nappalra, így akkor sokkla többet tudnák dolgozni. Ennek az elmefuttatásából alakult ki ismerősömmel az a beszélgetés, hogy minek fizetek és 16 ezret a kajáért, amikor mehetne ingyen is. Mert ugya ha a amamáról nappal valaki gondoskodik, akkor én dolgozok, több a bevétel, a gyerekeknek is több jut belőlem,talán az idegeknek is jobb. bár az éjszaka még mindig az enyém, de azért nem mindegy.

2016. dec. 20. 19:34
 62/69 anonim ***** válasza:
0%
3 gyerekkel ingyen van a kaja.
2016. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
Nincs ingyen, utolso valaszolo. Felarat fizetek en is.
2016. dec. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
Igényeld meg!
2016. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
Ok, én meg 2 gyerekkel teljeset. :)
2016. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:

Mivel azt ìrod a férjed be van jelentve de többet kap kézhez... Nincs ilyen jövedelem, hogy minimàlbér+ adómentes vmi.

Vagy felvilàgosìthatnàl mi az. Nagyon kivàncsi vagyok.

Mivel a törvény újraolvasàsa utàn sem tudok ràjönni. Hiszen nem szociàlis juttatàs,nem ösztöndìj,nem közcélú juttatàs, nem lakàstàmogatàs, nem biztosìtói jàradék vagy kàrenyhìtés... Nagyjàból semmi olyan nincs ami munkàhoz köthető, ami pedig olyan lenne, az nem minimàlbéres meló.


Kivàncsian vàrom a vàlaszt.

2016. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
Ha egy háztartásban vagytok a mamaval, az ő jövedelme is bele számít. Tehát a férjed munkabére, a tied, a csaladipotlek, gyes, gyed, ha még kapsz, az ápolási díj és a mama nyugdíja. Ez az összeg jövedelmetek, ezt osztják el mindannyiotok között. 34e körüli összeg alatt van, akkor jár, ha felette, akkor nem.
2016. dec. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
56%
Na, afelett elsiklottam, hogy 3 gyerek van: rájuk meg lehet igényelni az 50% étkezési kedvezményt. Mivel ugyanott kell igényelni, ahol a rendszeres gyermekvedelmit, rögtön meg is tudod kérdezni, hogy járna e nektek az ingyenesség
2016. dec. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a legcsúnyább dolog az egész sztoriban az, hogy egy olyan konyha ételét (még ha "csak" heti 2-3x) amire magad írod, hogy "az étel ehetetlen"; "gusztustalan-sőt veszélyes"; "ehetetlen moslék", képes vagy adatni a gyermekeidnek.

Hiába írod mentegetőzésként, hogy 120 másik anya is ezt adja, nekem lehetne akármilyen demens nagyi, munka, család, hitel, ect., nem vinne rá a lelkiismeretem, hogy hagyjam, hogy olyan ételt egyen a gyerek, amit már otthon a kutyának se adunk ki. Ha nagyon ki vagy dőlve (amit egyébként megértek, meg elhiszek), akkor arra a napra csomagolj nekik szendvicset, annak elkészítése 5 percnél többet azért nem vesz igénybe, azt meg ki lehet bírni, akármi is van, és majd este esznek valami főtt kaját, amit te készítesz el.

Még mindig humánusabb, mint hogy moslékot egyenek, csak hogy ne üljenek ott éhen, ezt egyszerűen anyaként én nem tudnám megemészteni, sajnálom...

2016. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!