Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez nagyon csúnya dolog lenne?...

Ez nagyon csúnya dolog lenne? Ingyen kaja kérdés.

Figyelt kérdés

Férjem minimálbérre van bejelentve, de többet kap kézhez. A bejelentett szerint jogosultak lennénk az ingyen étkezésre a gyerekeknek. Azon morfondírozok megigénylem, de közben meg a fene nagy becsületem nem engedi.

DE:

Amit tudni kell, nálunk a közkonyha nemhogy silány, erről már az újságok is témáztak, hanem gusztustalan-sőt veszélyes is. Nem részltezném, de az biztos, hogy a börtönkonyhát bezárnák, ha ilyen állapotban lenne. Az étel ehetetlen. Sajnos olyan kezébe van, aki nagyon befolyásos, többször bezárásra ítélték, de valahogy mégis elsumákolták. Legtöbbször küldök ebédet a gyerekeknek, de amikor túlórázok, képtelenség, egyszerűen nincs időm főzni. Heti min 2 nap amit ott esznek. De például utoljára egy hét is volt betegségem miatt. Erre jó.

Azt is tudom, hogy sokan igénylik, tudom azt is, hogy pici pénz ahhoz képest, amennyit a "nagyok" zsebre tesznek.

Őszintén sajnálok a gyerekek kajájára 10ezreket otthagyni, úgy, hogy tudom mit tesznek ki eléjük.

Amivel bátorítanám magam erre, hogy tudom azt is hányan igénylik és hányan a kocsmnába költik el a maradék pénzüket. Én visszafordítanám a gyerekekbe

De a lelkiismeretem mégsem engedi. Viszont tényleg sajnálom kiadni minden hónapban ezt a pénzt erre a kosztra

Ti mit tennétek_?


2016. dec. 20. 12:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
71%

hát érdekel, milyen munkakörökben, milyen adómentes jövedelmek vannak... (csak mert max


A minimálbérre van bejelentve azt jelenti, ennyi után adózik. Magyarul igenis csal. Álszent vagy.


Ha adómentesen kap pl lakáscélú támogatást, utazási ktg-térítést, akkor meg nem állja meg a helyét a mbérre van bejelentve, de többet kap, mert a kettő egészen mást jelent.

2016. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 A kérdező kommentje:
Te meg buta, ha így támadsz olyanról, amiről fogalmad nincs. Azért ne legyél már okosabb az NAV-nál, a törvényeknél. Ha nem tudok valamit utánajárok és nem álszentezem a másikat és nem nevezem csalónak. Én sem tudok valamit kérdezek. Bár most megbántam. Mert Ti minbd nők vagytok, anyák. Hát ilyen a jóindulat. :(
2016. dec. 20. 16:31
 43/69 anonim ***** válasza:
79%

22 éve vagyok könyvelő és bérszámfejtő. Felsorolom neked bármikor fejből az adómentes juttatásokat.

Nincs olyan, hogy bizonyos munkakörben bizonyos dolog adómentes.

2016. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
79%
na, mi a munkakör, úgyse árulod el...
2016. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:
Akkor még van mit tanulnod. Bár nem hiszem el, hogy könyvelő vagy. Épp a minap beszéltem egy teljesen más szektorban dolgozó könyvelővel, nem a minekkel és nem a cégessel. Teljesen képben volt. Pedig nálunk ez a fajta adómentes jövedelem nem fordul elő, mert nagy cégnek könyvel, teljesen más irányú dologban. Köze nincs ehhez a tevékenységhez és mégis tudta.
2016. dec. 20. 16:36
 46/69 A kérdező kommentje:
Nem, nem árulom el, épp a stílus miatt. Álszent és csaló vagyok. Amikor egy beszélgetés így kezdődik , ott már minek mondjak el dolgokat? Egyébként meg nagyon nem titok. Sokan kapják ezt a jövedelmet. De így kinek van kedve erről beszélgetni.
2016. dec. 20. 16:37
 47/69 A kérdező kommentje:
* náluk (előzőhöz)
2016. dec. 20. 16:38
 48/69 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom nem pap, nem vendégoktató, nem is kiküldetésben levő diplomata napidíjjal...
2016. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:

:) Alakul...

Na, alszom egyet. Mint írtam tegnap műtétem volt (nehogy szaranyalegyek, aki nem főz csak alszik), így is többet voltam ébren, mint szerettem volna.

2016. dec. 20. 16:43
 50/69 anonim ***** válasza:
58%

hazudsz, mint a vízfolyás.


Na ki vele, az szja tv 1. mellékelte alapján mit kap adómentesen... és én könyvelek biztosítótól mezőgazdaságig, gépgyártástól háziorvosig, kávézótól fuvarozó cégig elég sokat...

2016. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!