Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fígyelmetlenségem miatt...

A fígyelmetlenségem miatt esett le a babánk, a férjem így reagált, ez belefér?

Figyelt kérdés
5 hós a babánk, egy pillanatra hagytam az ágyon amíg elléptem, és legurult. Pánikba estünk mind a ketten, és a férjem megütött. Nem erősen, de mégis. És azt mondta megöl ha baja lett. Voltunk az ügyeleten, a kicsi jól van. A férjem bocsánatot kért, de mégse megy ki a fejemből. Ez elfogadható reakció szerintentetek? 10 éve vagyunk együtt, eddig soha nem bántott.
2017. aug. 6. 18:44
 71/108 anonim ***** válasza:
96%

Nem normális.

Akár vele is előfordulhat ilyen baleset, akkor mit csinál, öngyilkos lesz?


Nálunk sajnos olyan is volt, hogy a kisfiam magára rántotta a terítőt, rajta a forró kávéval... 2 éjszakát voltunk miatta kórházban, a férjem mégsem mondott egy rossz szót sem.

2017. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 jafnrétti ***** válasza:
4%

Nem elfogadható, de ezt nektek kell megbeszélnetek, te ismered, te tudod, mi történt pontosan.


Viszont: ágyon NEM hagyunk babát egy pillanatra sem. Ez annyira alap, hogy nem értem, miért nem lehet betartani. Naponta olvasok ilyet, hogy csak egy picit néztem félre, csak egy picit volt ott egyedül és leesett. NEM - SZABAD - EGYEDÜL - HAGYNI. Picit sem!

2017. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 anonim ***** válasza:
10%
Én is ezt mondtam. És nem, nem esik le, ha figyelsz rá. Ez nem elkerülhetetlen.
2017. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/108 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sem normális ez a reakció. Sem hirtelen felindulásból, sem megfontoltan.


Tavaly leesett a 3 évesem a konyhaszékről, fejjel a kő járólapra. (ott voltam vele a konyhában, de már nem tudtam utánakapni)

Azonnal hívtam a férjemet, a kórházban találkoztunk. A legelső reakciója az volt, hogy Mindkettőnket átölelt, és kérte, hogy ne hibáztassam magam. Számomra ez a normális reakció.

2017. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/108 anonim ***** válasza:
79%

"És nem, nem esik le, ha figyelsz rá. Ez nem elkerülhetetlen."


Jajj ez olyan cuki, mintha csak magunkat olvasnám pár hónappal ezelőtt. Aztán mégis leesett a babánk az ágyról, pedig ott volt az anyja vele és nem 2 méterre tőle hanem figyelt rá csak a gyermekünk épp "ügyesebb" volt. :)

És épp ezért haragudott utána magára, mert pont ő volt az aki soha egy másodpercre se hagyta ott sehol, akkor se amikor még nem tudott forogni.



Amíg veled ilyen nem történik addig nagy a szád neked is, de ez tök érthető, mi is ilyenek voltunk így nem csodálkozom, hogy belőled is hiányzik a megértés. ;)


Csökkenteni lehet a veszélyt. Teljesen kizárni nem lehet.

2017. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
75%
2 szerencsére "felnőtt" enélkül, szóval én ezen már nem izgulok. Csak meglep, hogy ez mennyire természetes ITT, és még az a hülye meg a naiv akinél ez nem normális dolog. Ha fut a játszótéren és elesik, az legtöbbször kivédhetetlen. Ha felengeded a 2 évest egy olyanra, amit 8 éveseknek találtak ki az kivédhető. Ha leesik az ágyról az maximálisan a felnőtt hibája és megelőzhető minden esetben, ha próbál felállni mondjuk és elesik az nem megelőzhető minden esetben. Kár azzal nyugtatni magatok, hogy ez az egészséges meg előbb-utóbb mindenkinél bekövetkezik.
2017. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 A kérdező kommentje:
De én ezt hol írtam h nem az én hibám???,!!!!!! Olvassátok már el légyszi kérdés első 2 szavát, köszi!
2017. aug. 8. 17:36
 78/108 anonim ***** válasza:
62%
Én meg azt a részét nem neked írtam!
2017. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
72%
#76 Lehet csak szerencséd volt. Nyilván nem esik le minden gyerek de nagyon sokan egyszer legalább igen.
2017. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 anonim ***** válasza:
21%

Biztosan szerencse??? :D Biztosan... Vagy inkább az, hogy figyeltem rá TUDATOSAN!

Engem csak tényleg az lep meg, hogy "jaj nem baj, az enyém is, meg másé is, ez normális..." Azért nem gondoltam, hogy ez ennyire gyakori jelenség lenne. Vannak még meglepő dolgok :D

2017. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!