Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek engedjek így a...

Szerintetek engedjek így a nevek terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányunk lesz, a páromnak már van négy kislány, nekik mind egy egy virág a keresztnevük. A párom ragaszkodik hozzá hogy mi lányunk neve is bele illeszkedjen a sorba. Viszont nekem egyik általa ajánlott név sem tetszik. Hiába mondok neki akármilyen nevet nem hajlandó elfogadni.

Ti mit tennéket?



2018. febr. 5. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
95%

Én erősen ziltakoznek az ellen, hogy csak amaitt mert neki az elozo hazasaggabol szuletett lanyai viragneveket kaptak, csak azert a mi kozos babank is viragnevet kapjon.


Mindenkepp olyat valasztanek ami nekem is es paromnak is tetszik. Persze nem zarnam ki a viragneveket sem.


Megkerdezhetem a lanyai nevet?

2018. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
71%
Akkor adnék neki 2 nevet,másodiknak adnám az általa választott majomkodós virágnevet.
2018. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
97%

Miket javasolt? Egyik sem tetszik?

Nekem az nem igazán tetszene, hogy egy valami mással kitalált "hagyományt" akarna most velem is folytatni. Ez az előző felesége és az ő döntése volt.

2018. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 A kérdező kommentje:
A kislányai Kamilla, Boglárka, Jázmin, Liliom
2018. febr. 5. 20:02
 5/97 anonim ***** válasza:
90%

És most miket szeretne?

Ezek közül nekem a Boglárka nagyon tetszik, és nem virágként gondolok rá. Van pár Bogi ismerősöm, szerintem jó név.

De mondjuk Gyopárka nem tetszene, vagy a Jázmin sem.

2018. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem második névnek legyen akkor egy virág. Kecske is jól lakik, káposzta is megmarad így. Mindakettőtök tud érvényesülni, így nincs "ráerőltetés"-érzet, hanem ketten találjátok ki, ketten rakjátok össze együttesen egyeztek meg, senki nincs elnyomva.
2018. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 A kérdező kommentje:

Ő javasolta az Árvácska, Búzavirág, Dália, Gerbera, Hóvirág, Levendula, Nefelejcs neveket.

Én javasoltam a Hajnalka, Virág, Ibolya neveket de ezek neki túl régimódiak.

2018. febr. 5. 20:08
 8/97 anonim ***** válasza:
87%
*amúgy pl a Nárcisz szép név, az klassz,ha pl passzol a névhez; vagy láttam olyat, hogy Orchidea; esetleg Viola , vagy Rózsa helyett Róza, vagy kombinálva valami Lillaróza vagy ilyesmi pl. De mondjuk nekem pl a Viola Violetta formában jobban tetszik, sokkal kecsesebb, finomabb név.
2018. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:
94%

Jesszus! Nagyon gáz neveket választott!

Ha már mindenképpen virágnév, akkor ragaszkodj azokhoz, amiket te választottál. Azok legalább normális nevek.

2018. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
91%

Ha semmiképpen sem szeretnél lány nevet (amit megértek) akkor esetleg 2 névben gondolkodjatok, második lehet virág, bár az ő javaslatai közül nekem egyik sem tetszik.

Ezek is virágnevek amúgy és nekem tetszenek:

Hanga, Imola, Viola, Róza, Frézia, Margaréta, Abélia, Erika,

De hasonló kaliberű a Flóra is.. ezek esetleg?


Mindenképp olyan legyen ami mindkettőtöknek tetszik.

2018. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!