Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek engedjek így a...

Szerintetek engedjek így a nevek terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányunk lesz, a páromnak már van négy kislány, nekik mind egy egy virág a keresztnevük. A párom ragaszkodik hozzá hogy mi lányunk neve is bele illeszkedjen a sorba. Viszont nekem egyik általa ajánlott név sem tetszik. Hiába mondok neki akármilyen nevet nem hajlandó elfogadni.

Ti mit tennéket?



2018. febr. 5. 19:47
 51/97 anonim ***** válasza:
88%
Hanga se tetszik? Az virágnév és szerintem nagyon szép
2018. febr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:
8%

Kiemelte a kérdést. Szerintetek lett megoldás?


Amúgy erősen kamuszagú....a kommentek alapján pláne. Csak szórakozik valaki. De a téma legalább új.

2018. febr. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
16%
Valószínű! Miért írt ki kérdést és miért emeli ki, ha ennyire sem méltat minket?!
2018. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 A kérdező kommentje:
Nem lett megoldás, ezért is emeltem ki hátha így olyanok is látják akik eddig nem látták a kérdésem.
2018. febr. 8. 11:37
 55/97 anonim válasza:
85%

Amarillisz, Azálea, Írisz, Hóvirág, Hunorka, Vadvirág, Tűzvirág, Kála, Róza, Rozália vagy Rozál, Liliom, Lili, Liliána, Azálea, Árnika, Árvácska, Boglárka, Búzavirág, Ciklámen, Cinnia, Frézia, Gardénia, Gyopárka, Gyöngyvirág, Hortenzia, Hóvirág, Jázmin, Kamélia, Margaréta, Imola.


Ritkábbak: Szirom, Orchidea, Vanilla és a Vanília...ezek is anyakönyvezhetőek.

2018. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
100%
A Kála meg az Írisz miért nem jó neki? Azok még szépek is, ritkák, de azért elfogadható. Nem úgy, mint az Árvácska meg a Hóvirág! Szerintem a férjed inkább feltűnősködni akar. Pedig a többi gyerekének normális neve van (jó a Liliom nekem kicsit furcsa, na de mégis)!
2018. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 A kérdező kommentje:
A Kálát elvetette mert így hívják az anyja kutyáját, az Írisz pedig nem jó a vezetéknevünkhöz
2018. febr. 8. 12:50
 58/97 anonim ***** válasza:
100%

Az igen! Akkor a család nagy része virágnevet visel! 😂

Én a helyedben a Flórából nem engednék.

2018. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 anonim ***** válasza:
100%
Bíborka, Boróka (bár az utóbbi nem kimondottan virág)
2018. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/97 anonim ***** válasza:
100%
Mirtill - francia eredetű női név, jelentése: áfonya, de az alapszó jelentése a latinban mirtusz
2018. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!