Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek engedjek így a...

Szerintetek engedjek így a nevek terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányunk lesz, a páromnak már van négy kislány, nekik mind egy egy virág a keresztnevük. A párom ragaszkodik hozzá hogy mi lányunk neve is bele illeszkedjen a sorba. Viszont nekem egyik általa ajánlott név sem tetszik. Hiába mondok neki akármilyen nevet nem hajlandó elfogadni.

Ti mit tennéket?



2018. febr. 5. 19:47
 71/97 A kérdező kommentje:
Még nem sajnos. Ugyanott vagyunk ahol eddig. Ő nem akar engedni. Én ismételgetem magamban az általa ajánlott neveket hátha végül megtetszik valamelyik
2018. febr. 11. 22:00
 72/97 anonim ***** válasza:
84%
Akkor tényleg legyen második névnek a virágnév, így az is meglesz, amit ő akar; és akkor neked is lehet beleszólásod a nevébe. És akkor pl az egyik nevet te adhatnád, ami pl lehet olyan, ami mindkettőtöknek tetszik, a másik pedig lehetne az exével eddig felállított sorba illeszkedő, neked kevéssé tetsző virágnevek egyike.
2018. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
100%
*ez egy új kapcsolat tényleg, meg mások az ízlések. Az nem lehet, hogy egy kapcsolatban csak te engedsz, őneki is kompromisszumkésznek kell lenni. Azért vagytok együtt, mert intelligensen megértően pl meg tudtok vitatni dolgokat egymással. Ha nem egyeznek az igények, úgy, hogy egyikőtök se sérüljön.
2018. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
100%
*a másiknak a szerelmünknek a kedvéért engedni picit, és változtatni a nézőponton.
2018. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés... Attól tartok, ebben a válaszolók nem fognak tudni segíteni, neked kell majd a pároddal megegyezni. Nem az számít, hogy a válaszadóknak milyen nevek tetszenek, hanem hogy neked mi tetszik, azaz kettőtöknek mi tetszik. Annyi sok keresztnév van a világon, lehetetlen, hogy ne lenne olyan, ami mindkettőtöknek tetszik.

Az igazi kérdés inkább az, hogy a párod miért nem látja be, hogy a névadás csakis közös döntés eredménye lehet. Ő mit szólna hozzá, ha te bejelentenéd, hogy mondjuk kizárólag ősmagyar keresztnevek jöhetnek szóba részedről? Vagy hogy mondjuk ragaszkodsz ahhoz, hogy a nagymamád nevét kapja a kislány?

2018. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
100%
azért marha jó, hogy kizárólag neki van döntési joga, hogy mi legyen a gyerek neve...a volt feleségnek meg mi köze van hozzá? írtak egy csomó jót, különlegesebb virágneveket is, Orchidea, Amarillisz...nem igaz, hogy ő nem képes kompromisszumot kötni.
2018. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 A kérdező kommentje:
Hát pedig sajnos még mindig nem jutottunk előre. Ő nem hajlandó engem engem pedig a hideg ráz attól hogy olyan nevet kapjon a lányom ami nekem nem tetszik igazán
2018. febr. 13. 22:15
 78/97 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem semmiképpen ne engedj, állj ki magadért!

Engem nagyon felháborít a férjed viselkedése. Nem azzal van a baj, hogy a közös lányotoknak is virágnevet szeretne, hanem az, hogy a férjed önző módon nem enged. Ha nekem valaki azt mondaná, hogy "itt ez az 5 név, csak ezeket adhatod a gyerekednek", hát lenne hozzá egy-két keresetlen szavam, az biztos.

Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, hogy a lányotoknak két keresztneve legyen.

Saját példám: anyukámnak volt egy lány és egy fiú "szerelemneve" is, mindenképpen ezek közül szerette volna adni a nevemet. Azonban a keresztnevem nem passzolt a vezetéknevemhez, így apukám nem szerette volna ezt a keresztnevet. Sokáig nem is volt nevem, aztán anyukám megtalálta a keresztnevemet, ami apának rögtön megtetszett. Végül mindkét nevemet adták, de azt használom, amit közösen választottak - anyának is végül jobban tetszett ez a "hirtelen választott" név, mint amit eredetileg szeretett volna:D De nem bánták meg, hogy két nevem lett, és engem se zavar, mivel nagyon rövid a vezetéknevem, és a két keresztnevem se túl hosszú, egyben az egész pedig tetszik.

Vagy a volt magyartanáromnak is két neve volt, az egyiket az anyukája adta, a másikat az apukája. Csak az apukája hívta azon a keresztnéven, amit ő adott, mindenki más az anyukája által adott néven szólította, szóval a férjed nyugodtan hívhatja a lányotokat majd a neki tetsző néven, aztán majd a lányod úgyis eldönti, melyiket szeretné később használni.


Amúgy az is felháborít, hogy a férjed élből elutasítja az összes általad ajánlott nevet, meg kitalál mindegyikre valamit, hogy az "miért nem jó". Szerintem a válaszolók mindegyike meg tudná ezt tenni az ő neveivel is.


Száz szónak is egy a vége: ha a férjed nem enged, te se engedj. Mindenképpen próbáld meg valahogy elérni legalább azt, hogy akkor két neve legyen a lányotoknak, és az egyiket te, a másikat ő választja ki (de nem az ő általa adott nevekből!).


Remélem, nem fog a kapcsolatotok rovására menni a dolog, ha úgy érzed, ezen kívül jól működik minden.

2018. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
100%
Emmaróza vagy Annaróza nem tetszene?
2018. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 A kérdező kommentje:
Nekem tetszene de a páromnak nem elég virágosak.
2018. febr. 17. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!