Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek engedjek így a...

Szerintetek engedjek így a nevek terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányunk lesz, a páromnak már van négy kislány, nekik mind egy egy virág a keresztnevük. A párom ragaszkodik hozzá hogy mi lányunk neve is bele illeszkedjen a sorba. Viszont nekem egyik általa ajánlott név sem tetszik. Hiába mondok neki akármilyen nevet nem hajlandó elfogadni.

Ti mit tennéket?



2018. febr. 5. 19:47
 31/97 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg ha beleegyezel a virág névbe, te válaszd ki! Legalább annyit engedjen.
2018. febr. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
43%

Még jutott eszembe néhány.

Amarilisz, Iringó, Viola

(Bocsi, ha már írtak, nem olvastam végig.)

2018. febr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 anonim ***** válasza:
87%
7# hát bakker, amiket te javasoltál az ezerszer jobb(an tetszik nekem). De már elenézést ők így döntöttek annó a volt nejével közösen. Örüljön, hogy egyáltalán fontolóra vetted. Ne akarja már rád kényszerìteni. Ha neked is tetszene a név amit javasol, akkor persze rendben, miért ne, de azért vegye már figyelembe a te véleményed. Neked ő az első babád.
2018. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
82%

22 vagyok, alattam nem sokkal írja is a férj agymenését...hogy a feleségének ezek tetszettek....ez durva!

Nem akarnám hogy a lányom egy sorminta legyen ami illeszkedik az előző házasságába.


Amit jó ötletnek tartok, pl. Flóra. Köze van a virágokhoz, mégsem a férj+előző nő ötlete.

Mar bocs, de otthon rántott húst kell sütni mert az előző asszony is mindig azt csinált? És ne adj'Isten csak bizonyos pózban lehet szexelni mert az exnej is úgy szerette? Ez nem egészséges. Ez a virágminta cuki egy családon belül de ti már új család vagytok. Attól még ugyanúgy szereti az 5 gyereket majd, ha nem köti őket össze az exasszonyka ízlése szerint. 23, nem a névtől fogja az 5. gyereket is ugyanúgy vagy kevésbe szeretni, de ez az "állítsuk be őt is a sorba mert a Juci igy akarta anno" gusztustalan. Egy hárem, ez jut eszembe.

2018. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
93%
24# na itt elvágta magát nálam a párod, hogy képes felhozni érvként, hpgy az ex feleségének tetszik.....Kicsit elgondolkodhatna.
2018. febr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
83%

Az általa ajánlottakból a Dália még elfogadható.


Kompromisszum:

- két név, pl. Izabella Dália

- kombinálni a neveket, pl. Annaróza és társai

2018. febr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
94%

'ezek a volt felesége szerint szép nevek. '


Ha jól értem, te vagy terhes, nem a volt felesége.

Szerintem a neveknél sokkal nagyobb problémák van nálatok.

Semmi gond, hogy jóban vannak, meg te is jóban vagy vele.

De nekem ez túlzás, beteges, nem normális.

A volt feleség dönt a te gyerekedről??

2018. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 p.szabina1223 ***** válasza:
91%

Kérdező, a te névötleteid sokkal jobban, mint az övéi, nem azért...

Az exnejet meg ne keverje bele a párod, neki semmi köze sincs hozzá, hogy a volt férje és a jelenlegi párja milyen nevet ad a közös babának.

Remélem, meg tudtok egyezni.

2018. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, a hozzászólásodat olvasva nekem is az jutott először eszembe, hogy itt még a nevek problémája a legkisebb gond. A volt nejének is tetszenek a nevek? És? Őszintén, neki ehhez mi köze van?

Én leülnék beszélgetni a férjemmel, de úgy tényleg nagyon komolyan, mert ha most ez van, később csak rosszabb lesz a helyzet.

Az exnej majd a nevelésbe is bele kíván szólni vajon? (ahogy elnézem, a férjed simán engedné is neki)

2018. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
67%

Legyen Flóra. Az virág is meg nem is.


De mindenképpen kompromisszum kell. Neki mi tetszik és neked mi? csak van valami köztes megoldás.

2018. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!