Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek engedjek így a...

Szerintetek engedjek így a nevek terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányunk lesz, a páromnak már van négy kislány, nekik mind egy egy virág a keresztnevük. A párom ragaszkodik hozzá hogy mi lányunk neve is bele illeszkedjen a sorba. Viszont nekem egyik általa ajánlott név sem tetszik. Hiába mondok neki akármilyen nevet nem hajlandó elfogadni.

Ti mit tennéket?



2018. febr. 5. 19:47
 81/97 anonim ***** válasza:
100%

Orgona, Írisz, Imola, Jázmin, Levendula,Mályva, Mimóza, Margaréta, Petúnia, Árnika, Frézia, Bíborka, Nárcisz, Hóvirág, Gyöngyvér. Esetleg ezek közül valamelyik név tetszene neked? (bocsi, ha volt már valamelyik)

Vagy megegyezni a férjeddel, hogy mondjuk maradjatok ennél a növény vonalnál, de mondjuk fűszer név? Mint például a :Rozmaring, Zsálya, Fahéj, Menta, Ánizs, Boróka, Vanília

Vagy gyümölcs név? Pl: Málna, Bodza, Alma

Vagy valami alternatív például a Napsugár?


Mindenképp állj a sarkadra, a te gyereked is, épp ugyan annyi a beleszólása mint neked! Ha megvan a név mindenképp mondd el. Illetve azt is, hogy most melyik tetszik neked. :)

2018. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
100%
Sok idő van még a szülésig? Nehogy a szülőszobán csak bemondjatok egyet.
2018. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
100%

#81:

"A kérdező kommentje:


A kislányai Kamilla, Boglárka, Jázmin, Liliom"


Tehát a Jázmin kilőve.


"A kérdező kommentje:


Ő javasolta az Árvácska, Búzavirág, Dália, Gerbera, Hóvirág, Levendula, Nefelejcs neveket.

Én javasoltam a Hajnalka, Virág, Ibolya neveket de ezek neki túl régimódiak."


Levendula és Hóvirág is kilőve, mert a kérdezőnek nem tetszenek.

A virágnévből meg a férj nem enged, már pl. a Róza se elég virágos neki, így se "simán" növények, se gyümölcsök nem jöhetnek szóba.

2018. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit, a párod elmehet a ..csába... Komolyan nem hiszem el. Erősen elgondolkodnék, hogy jól döntöttem e mikor őt választottam. Ez nagyon gáz.
2018. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég zsarnokoskodó a párod felfogása.

A Kamélia, Árnika, Imola, Iringó, Hanga, Georgina, Borostyán virágnevek nem tetszenek nektek? Sőt a Szirom is anyakönyvezhető, aminek kifejezetten tetszik a hangzása.

2018. febr. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim válasza:
88%

Ha a volt feleségétől kér véleményt, hogy hogy hívják a Ti közös kislányotokat, ott azért már elgondolkodnék...

Más téren is ennyire befolyása van a közös életetekbe?

Egyébként, az unokahugomat Violettának hívják, ez egy jó alternatíva lehet, Lettinek becézik. Vagy pedig a Viola.

De nekem még tetszik a Nárcisz, Pálma is.

De ez nyilván nagyban függ a vezeték névtől is. Ha azt tudnánk könnyebb lenne szép neveket javasolni.

Remélem sikerül döntenetek.

Legalább apuka foglalkozása kertész?

2018. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
81%
Sikerült már választani? Nagyon kíváncsi lennék! :) Írj légyszi, ha lesz neve a kicsinek!
2018. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim válasza:
100%
Azt hiszem, ezt már soha nem tudjuk meg.
2018. márc. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 A kérdező kommentje:
Kórházba kerültem egy időre azért nem tudtam válaszolni. Most úgy látszik én fogok engedni és Levendula lesz
2018. márc. 15. 07:50
 90/97 anonim ***** válasza:
100%
Az ő nevei közül, ha választanom kellene a Hóvirág lenne.
2018. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!