Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek engedjek így a...

Szerintetek engedjek így a nevek terén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányunk lesz, a páromnak már van négy kislány, nekik mind egy egy virág a keresztnevük. A párom ragaszkodik hozzá hogy mi lányunk neve is bele illeszkedjen a sorba. Viszont nekem egyik általa ajánlott név sem tetszik. Hiába mondok neki akármilyen nevet nem hajlandó elfogadni.

Ti mit tennéket?



2018. febr. 5. 19:47
 21/97 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt elsősorban nem a virágnevekkel van gond, hanem azzal, amit előttem is írtak már sokan: egyszerűen nem korrekt tőle, hogy elvárja, hogy a ti közös gyereketek is beálljon a sorba. Nem tudom, hogy ez a része számodra mennyire zavaró, de ha én lennék ebben a szituban, nekem eléggé rosszul esne.


Szerintem mindenképp harcolj az igazadért, ne hagyd, hogy ez kizárólag az ő döntése legyen.


Mint előttem is írták, van sok szép virágnév (de nem azok amiket ő említett), ha hajlasz arra, hogy folytasd vele ezt a hagyományt, akkor legalább legyen olyan neve a kislánynak, ami neked is igazán tetszik.

2018. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
89%
Engem zavarna hogy az előző nővel közös döntését rád erőlteti....mintha háremben élnétek bakker. Eszembe nem jutna virágnevet adni pont emiatt.
2018. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:
42%

#22 ezzel te meg a saját akaratod erőlteted rá. És csak azt mutatnád a férfi felé, hogy nem fogadod el a múltját. Van 4 gyereke (virágja) és nem akar különbséget tenni köztük és a most születendő gyerek között. Neki mind az 5 ugyanannyira a gyereke. Persze ez csak az én gondolatom. Nem tudom miért váltak el és milyen a viszonya a többi gyerekkel.

Itt a gyerek a fontos nem a szülők.

2018. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 A kérdező kommentje:

Én nem zárkozóm el teljesen attól hogy virágneve legyen, ajánlottam is fel neveket de ő mindet élből elutasította.

Ma mikor megint felhoztam a névkérdést mondta hogy ő nem tágít az általa választottaktól és hogy ezek a volt felesége szerint szép nevek.

Jóban vagyok a volt feleségével és a gyermekeivel is. De attól a hideg ráz hogy olyan nevet akar adni a kislányunknak ami nekem nem tetszik. Két kereszt nevet sem szeretne adni, kivéve ha mind a kettő virágnév

2018. febr. 5. 21:51
 25/97 anonim ***** válasza:
100%
"...ezek a volt felesége szerint szép nevek." ---> ez mondjuk gáz.
2018. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
94%
Veronika? Az is virág név, de mégse Árvácska (egyáltalán hogy jutott eszebe ez a nev, a jelentésétől kiráz a hideg).
2018. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Mármint, hogy az Ő közös (egyébként szerintem is kedves) heppjük után a Te kislányod is virág nevet kap még pedig olyat, ami a volt feleség szerint szép? Akkor is ha neked nem tetszik?! Ne haragudj, de miért nem ők vállalnak közösen gyereket..?
2018. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az pont elég konpromisszum, hogy ő megmondja, hogy virágnév legyen, te pedig megmondod hogy milyen virágnév. Ez így nem korrekt tőle, mintha neked nem is lenne közöd a gyerekhez, és csak az lehet jó, amit ő javasol. Én biztos teljesen berágnék rá hasonló szituban. Amúgymeg Búzavirág?! Ez most komoly? És ez jobban tetszik neki mint pl a Róza? Ha már ennyire makacs legalább ízlése lenne.
2018. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
95%

Beszéljünk világosan: ő szeretné elnevezni a gyereket! Esetleg annyiban kedvez neked is, hogy mond 4-5 nevet, amiből majd te választhatod ki a befutót.


Na, nem!


Nem akarok ismeretlen emberekre rosszat mondani, mert lehet, hogy ettől függetlenül nagyon jó ember a párod.

De ez nagyon önző viselkedés részéről.


A közös gyermek névadása nagyon is közös döntés kell, hogy legyen.


Nekünk sem volt könnyű a döntéshozatal, mindkettőnknek volt jó pár kedvenc keresztneve, de sokáig nem találtuk meg a "közös kedvencet". Sebaj, mondtuk, rengeteg szép keresztnév van a világon, beszereztünk egy utónévkönyvet is, és mire a fiacskánk megérkezett, megtaláltuk azt a nevet, ami mindkettőnknek 100 százalékig tetszett.


Ha te hajlandó vagy belemenni abba, hogy az általa igencsak leszűkített körből (virágnevek) válassz nevet, azzal máris sokkal többet tettél, mint amennyit ő elvárhat, ezért csak hálás lehet neked. De hogy ráadásul olyan nevet válasszon, ami neked még csak nem is tetszik, azt nem szabad hagyni.

Egy rosszul (kényszerből) megválasztott név egy életre szóló tüskét fog benned hagyni.

2018. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
82%

Borzasztó neveket ajánlott, a legszebb virágneveket már adták.

Viszont vállalható és szép: Virág, Margaréta, Nárcisz, Kála.

És van egy Tűzvirág nevű ismerősöm, aki nagyon szereti a nevét.

2018. febr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!