Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
73%
Alapvetően ugyanazt akarjátok, ha valóban érett a kapcsolatotok a házasságra és a gyermekre, akkor ezt meg kell tudni beszélni. Drukkolok!
2018. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
81%

Miért nem ültök le és beszélitek ezt meg?

Amúgy én sem értem azokat, akik előbb vállalnak gyereket, utána házasodnak meg. Ha eddig nem volt fontos a házasság, akkor utána minek? Csak a kedvezmények, meg hasonlók miatt? Az meg nem házasság. Én is úgy gondolom, hogy a házasság nem csak egy papír, hanem egy kapcsolat legfelsőbb szintre emelése, a másik iránti teljes bizalom, az abszolút elköteleződés, az a tudat, hogy a másik emberrel akarom leélni az életemet. Nekem ezt jelenti a házasság. És nyilván utána meg ha eljön az ideje, akkor jön vagy jönnek a gyerekek is. Én is előbb házasodtam, aztán vállaltunk gyereket.

De mindenki máshogyan gondolkozik és él. De ez nektek kell kettőtöknek megbeszélni.

2018. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
45%

Egy papír semmit sem jelent. Ugyanúgy elhagyhat utána is.

Mi sem házasodtunk még össze, mégis boldog család vagyunk a két éves gyerekünkkel. Ma már teljesen mást jelent a házasság mint régen.


Amúgy a “mi legyen” kérdésre te tudod a választ. Én a leírás alapján azt látom, hogy nem bízol az egészben. És nem beszélgettek. Miért nem kérdezel rá? Ha együtt vagytok és jól vagytok, miért nem tudtok ilyenekről beszélni? Olyan mintha nem mernéd megkérdezni tőle, hogy na, mi a terve a jövőre nézve, veled? Mert eddig csak találgattál.

2018. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
86%
Ezt akkor beszéljétek át újra. És Ti mondjátok ki, hogy mi legyen.
2018. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
96%
Leülteted, és közlöd vele, hogy te csak házasságba akarsz gyereket vállalni. Ha ő ezt nem fogadja el, akkor két lehetőség van: 1, nem lesz gyérek, vagy 2, másik partnert kell keresnie
2018. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:

Most világosodtam meg, azert nem beszéltünk még erről. Dolgozik most.


Eddig annyirol volt szo, arra éleződött ki a téma hogy én félek a gyerekvàllalástol vele mert ugy érzem mintha a "semmire" szülnék. Nincs olyan multunk amibol azt látnám hogy bizonyitott volna mellettem, értem, nem kellett miattam semmit feláldoznia, lehozni a csillagokat nem kerültem még bajba amiben csak rá számithattam volna, annyira harmonikus a kapcsolatunk hogy gőzöm nincs arrol hogy támasznak tekinthetem e bajban ill gyerek mellett, amikor valahol kiteszem magam annak hogy tőle fogok "függni"


Ilyen hasonlo felvetéseimre válaszolta hogy jegygyűrűt, azt szeretne. (Nem házasságot mondott...)es igyekszik mindent megtenni, hogy bízzam benne (el akar most vinni kettesben ide oda hogy együtt lehessünk ne csak a malomban)


Eddig ultimátumot adtam. Azaz ha a házravalo hitelfelvételig (amit tervezunk közös ház alacsony hitellel)nem mulnak el afélelmeim akkor szerintem én le is mondok az egészről és lehet tovàbblépni vagy a kapcsolatot igy "megragadva" folytatni nem érdemes.

2018. dec. 9. 09:10
 7/92 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is a házasság csak egy papír. Nekem élettársam van, most született gyerekünk és ugyanúgy érzek/érzünk mint pl. amit a #2-es írt a házasság utáni kötődésről, érzelmekről.

Üljetek le és beszéljétek meg, konkrétan kérdezz rá. Azt írtad megvilágosodtál de nem biztos hogy jól gondolod! Ezt tapasztalatból írom. Amíg nem mondja ki addig ne vegyél rá mérget. Lehet hogy csak nem érzi fontosnak a házasságot.

2018. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon fontos, hogy férfi nő együtt, biztos alapokkal váljanak szülővé.

De minden gyerekvállalásban azt is szem előtt kell tartani, hogy ha az ember egyedül marad, van-e talaj a lába alatt?

Példa: mi van akkor ha a párom autóbalesetet szenved a szülésem után? Borzasztó lett volna, ne is legyen ilyen. Viszont tudom, hogy van szakmám, van munkatapasztalatom, van egy támogató családom így nem kerülünk utcára ha nem tudjuk fizetni az albérletet/hitelt.


Nem feltétlenül csak a kapcsolati biztonságra kell gyereket szülni.

2018. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 A kérdező kommentje:

Mondta hogy néha kockaztatni kell.

Erre fogok rájátszani ma


Ha ő kockáztatja a házasságot akkor fogok kockáztatni én a gyerekvállalást.


Jobbat nem tudok.

Ha nekem mindent fel kell adni érte a szavakra, akkor lássam hogy ő megteszi e ugyanazt.

2018. dec. 9. 09:25
 10/92 A kérdező kommentje:
Ha plane csak egy papir akkor mi az akadálya?
2018. dec. 9. 09:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!