Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
 81/92 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem érzed, hogy vele szeretnél családot alapítani akkor miért vagy vele?Az ember lánya egy kor után már igenis azt nézi, hogy akivel van az milyen pár lesz.Bár nem tudom mennyi idős vagy csak pár válaszod olvastam vissza, de te alapvetően se úgy írsz a párodról, a nagy Ő-ről mintha ő lenne az.Sőt.Kifejezetten úgy írsz mint aki még nem is ismeri annyira.:D Mióta vagytok együtt?


Őszintén szólva ha pld sikerül ,,kierőszakolni" belőle a lánykérést az neked jó érzés volna? Tudni, hogy csak azért kérte meg a kezed mert te ,,hisztiztél" érte? Nekem így nem kellene lánykérés.

Azért van sok egyedülálló amiért te is az leszel hamarosan.Elvárásaid vannak a párod felé és képtelen vagy elfogadni azt amit önként és boldogan adna és csak azt fújod, hogy tenyészkancának néz.A férfiak egy bizonyos kor után, már tudják kitől szeretnének gyereket és nincs komolyabb ,mint valakivel gyermeket vállalni, mert az tényleg egy életre összeköt ,mivel holnap ha meggondoltad magad sem csinálható vissza.Neked ez nem elég elköteleződés? A papír amit bármikor össze lehet tépni és kb fél év alatt semmissé lehet tenni az viszont igen? Hmm..érdekes elgondolás.:)

Ha szeretnéd bíznál benne, persze ha okod van nem bízni azt írd le ,hogy miért? Azon kívül, hogy nem vesz el? Mit tett ellened eddig ami alapján úgy érzed, hogy nem bízhatsz benne?Megcsalt? Más nőnek van tőle már gyereke? Stb..stb..

Nem vagy kész a családalapításra.Főleg nem vele.Ezzel semmi baj, ha fiatal vagy menj tovább és találj olyat akinél érzed amit írtak már páran, hogy gyereket akarok tőle.Ha nem én akkor se erőltetném ezt a kapcsolatot a helyedbe.

Amúgy, ha 200 évvel ezelőtt lennék még el is hinném, hogy a papír ennyire fontos..de a mai világba ..ki is törölheted vele a hátsód ha el akar hagyni vagy ki akar játszani könnyedén megteszi aztán lobogtathatod a házassági papírod bármerre.Semmi védelmet nem nyújt, ne legyenek illúzióid..

2018. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 A kérdező kommentje:

Ő gyermeket szeretne, engem pedig elgondolkodtatott miért nem házasságot.


Azért szerintem nem vagyok bűnös, mert a naiv szerelem nekem kevés a gyerekvállaláshoz. Elvégre hatalmas felelősség. És főleg az enyém.


Ha ő gyermeket szeretne, miert baj az, ha én meg házasságot akkor?


Itt nem erőszakol senki senkit.

Egyáltalán nem erőszakolom a házasságot, nem is tud róla, ő pedig emlegeti a gyerekvállalást.

Én pedig belegondoltam hogy azzal a munkámnak lőttek, de ha nem is, a karriernek mindenképp. Es a többibe, amivel az anyaság jár.

2018. dec. 10. 15:27
 83/92 anonim ***** válasza:
32%

Miért kell ezt annyira túlgondolni?

Olyan rövid az élet!!

Hagyd a házasságot ha a párod nem akarja. Ha gyereket mind a ketten akartok legyen,ha nem akkor inkább ne. Egy kapcsolat két emberes, fontos dolgokba csak akkor lépjetek ha mindketten benne vagytok és kész. Erőltetésnek, noszogatásnak helye nincs mert csak rossz vége lesz!

2018. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
67%

82


És ha elvesz akkor már megjön a kedved a gyerekvállaláshoz vele ,mert előbbre azt írtad, hogy te ilyenbe nem gondolkodtál vele kapcsolatban?

Ha elvesz és gyereket vállalsz házasságban nem kell otthagynod a karriered, az állásod? Ha időközben kiderül, hogy nem bírjátok egymás mellett és elváltok akkor is ugyanúgy csak a gyerektartást kapod..a gyereknek nem lesz minden nap ott az apja, neked ugyanúgy nem lesz párod és ugyanúgy ki ,,leszel" szolgáltatva.Írtam a papírral kitörölheted a hátsód semmivel nem lesz több a kapcsolatotok legalábbis annyival nem mint amit tulajdonítasz neki.

Amúgy ha xar a kapcsolat, ha nem akarsz vele házat venni, ha vita van akkor nem is értem miért házasságon és nem szakításon gondolkodsz:)

Mindamellett ha ilyenen gondolkodsz és ilyen tenyészkanca státuszúnak érzed magad miért nem vele beszélsz? Gondolom már csak volt otthon a munkából? Nem csendesen magadba logikáznod kell, hogy jajj miért csinálja, hanem őszintén beszélni vele.Őszintén tabuk nélkül, mert egy jó kapcsolat arról szól hogy bármit szóba hozhatsz és meg tudsz beszélni a másikkal és nincs szükség találgatásra, teóriagyártásra..stb..stb.

2018. dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 A kérdező kommentje:

Azért nem hozom szóba, mert tudom hogy ugyanazokat kántálná el újra.

Engem nem győznek meg az olyanok, hogy mert elvisz kettesben kikapcsolni, ígérgetései a segítségről, ígérgetések a mindenről.


En ezeket nem akarom hallgatni. Ő könnyen van. Könnyen beszél.

2018. dec. 10. 18:49
 86/92 anonim ***** válasza:
18%

Vicces, hogy háborog itt a sok nő, akit nem akartak elvenni még gyerek után sem. :D Ti egyétek meg amit főztetek, de ne piszkáljátok már a kérdezőt azért, mert a férjétől akar teherbe esni. Nem mindenki akar még 40 évesen is csak együtt járni valakivel, mint a tinik.


"Ő annyira szerer téged, hogy gyereket vállalna, de neked csak az a fontos, hogy parádézhass egy lagzin és mutogathasd, h9gy téged biza valaki elvett." - a leghülyébb érvelés. Akkor megfordítva: a kérdező annyira szereti a párját, hogy hozzá menne feleségül, de neki meg csak a gyerek fontos, és igazából nem is szereti a kérdzőt.


Röviden és tömören, ne hallgass a sok megkeseredett birkára, teljesen reálisak a vágyaid, és ha nem akarsz házasságon kívül szülni, ne hagyd belekényszeríteni magad, mert boldogtalan leszel.

2018. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
76%

Jajj utolsó de rossz duma. 13 éve vagyunk együtt, nem járunk hanem együtt élünk és baromira nem akar egyikünk se házasságot, mert egy nevetséges magamutogatásnka gondoljuk.

Ezalatt van olyan akinek 2 lagziján ott voltunk és már a másodiktól is elvált. Tényleg ő járt jobban!!??


De ez a szegény csávó még nem is tudja mi baja a kérdezőnek mert meg sem mondta neki.

2018. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 A kérdező kommentje:

Szegény csávo?

Vagy csak nagy játékos :D


Mindenki angyalnak hiszi, a gyereket szeretnék dumája miatt.

De könnyű a legtöbb nőt àtverni tényleg.

2018. dec. 10. 21:42
 89/92 anonim ***** válasza:
54%

#86, te nem vagy észnél!

Mint írtam több mint 30, azaz HARMINC éve vagyunk együtt a párommal, mindenféle rongyrázós lagzi nélkül. Nem járunk, EGYÜTT ÉLÜNK és gyerekeket neveltünk/nevelünk fel. Közös a házunk, a bankszámlánk, az életünk, a mindennapjaink. Mi valóban kitartottunk/kitartunk egymás mellett jóban, rosszban stb. Anélkül, hogy bárki idegenek előtt ezt megfogadtuk volna. Úgyhogy köszi, eszem is, amit főztem, mert nagyon finom! Kevés kivétellel az ÖSSZES megházasodott ismerősöm elvált, minimum egyszer. Köszi, abból nem kérek, nekem így a jobb és a biztonságosabb.


Kérdező, te ezt a pasit teljesen lenézed vagy nagyon komoly paranoiában szenvedsz. Nagy játékos?!!! Tényleg nem ismered annyira, hogy kamuzik-e a témával kapcsolatban? Kár, hogy nem ismerem, megmutatnám neki, amit idehordtál. Megérdemelnéd, hogy kirúgjon a francba. Áruld már el légyszíves, hogy hány évesek vagytok és mióta vagytok együtt? Komolyan kíváncsi lennék rá. (amúgy lassan kezd nekem a kérdés kamuszagú lenni - ennyire hülye nem lehet egy nő)

2018. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
90%

Nem hozod szóba?!

Nem úgy volt, hogy megbeszéled vele?

2018. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!