Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
 71/92 A kérdező kommentje:

Abban egyeztünk eddig hogy komoly kapcsolatot akarunk, együtt haladni, fejlődni, később családot.


Én nem tudtam azt előre, de ő sem, hogy a gyerekvállalást kiszolgaltatott helyzetnek fogom érezni mellette amit még tetéz is hogy mégcsak nem is kézkéréssel indit.


Ha eljegyzéssel inditott volna, lehet nem is itt tartanék hogy ezerszer átgondoljam a gyerekvállalást. Ki tudja.

2018. dec. 9. 21:35
 72/92 anonim ***** válasza:
88%

Ennek a kapcsolatnak semmi jövője nincs, ez egyértelmű. A pasit nem szereted, nem bízol benne - engedd el. Megérdemli, hogy olyat találjon, aki másként érez iránta és ÖNMAGÁÉRT szereti. Meg persze fordítva is igaz mindez. Neki is engednie kell, hogy olyat találj, aki hozzád való - mert ő nem az.

A házasságért való remegésed teljesen nonszensz. Az égvilágon semmit nem bizonítana azzal, hogy elvesz. Ugyanazzal a lendülettel el is tud válni, ha már megszületik a gyerek is. És nem te szívnád a legnagyobbat, hanem csóri gyerek.

Ezt írtad a kérdésedben: "ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne".

Nos ez nem igaz! Havalaki velünk akar maradni, azt mindenféle papír nélkül is megteszi, sőt! Még magasabb szintű az ilyen kapcsolat, mert nem "muszáj"ból marad, hanem mert maradni AKAR. Tudom, miről beszélek. Több mint 30 éve vagyunk együtt a párommal, van 3 gyerekünk, egy már önálló életet él, a második is talán kirepül hamarosan (idén érettségizik), a legkisebb még gimis. Együtt vettünk házat, közös a bankszámlánk, a kicsivel ő volt GYES-en. Az életünket is rábíznám, bármikor. Nem azért mert elvett (mert nem is), hanem mert szeretem, mert bízom benne, mert amióta megismertem, tudom, hogy ő az akivel le akarom élni az életemet és akitől gyereket akartam, bármi áron. Visszafelé ugyanez (igen, tudom, hogy így van, mert beszéltünk róla és mert TUDOM, hogy őszinte).

Neked jelen pillanatban sem a házasság, sem a gyerekvállalás nem való. Nem tudom, hány éves vagy, de még nem nőttél fel egyik feladathoz sem, ez 1000%.


Engedjétek el egymást, ennek így semmi értelme.

2018. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
20%

Én ezek után tuti nem vennélek el.

Ő annyira szerer téged, hogy gyereket vállalna, de neked csak az a fontos, hogy parádézhass egy lagzin és mutogathasd, h9gy téged biza valaki elvett.

2018. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 A kérdező kommentje:

Bennem nincsenek ilyen megérzések, hogy "tudom"hogy ő lenne a gyermekeim apja vagy a jövőm.

Honnan tudjam?

Abbol/annyibol hogy gyereket akar?

2018. dec. 10. 00:26
 75/92 anonim ***** válasza:
68%

74: Engedd el!

Nekem első randi után világos lett, hogy ez a srác lesz a gyerekem apja, tőle akarok teherbe esni, és ha véletlen becsúszna az első szex után, akkor is megtartom, ha a fene fenét eszik.

Előtte két évig együtt éltem az első szerelemmel, de ott azt éreztem, hogy ha teherbe esek, az tragédia. Eszembe se jutott volna.

Ha te nem ezt érzed, akkor házasság ide vagy oda, nem fog megváltozni.

2018. dec. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
45%
Minek akarsz hozzá menni? Nem is szereted.
2018. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
85%
#74-re: Igen, ha valóban ő lenne az, akit akarsz, akkor tudnád, az első perctől fogva. Ezért írtam, hogy engedjétek el egymást. Nincs értelme. Már most bukásra van ítélve ez a kapcsolat, nem kéne semmilyen módon belekeverni egy ártatlan gyereket.
2018. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 A kérdező kommentje:

Azert van olyan sok egyedulállo mert mindenki tudta első perctől fogva hogy ő a nagy ő. aha.

Az én nagy őm mégcsak el sem akar venni.

De szülni meg szüljek ugye

2018. dec. 10. 13:09
 79/92 anonim ***** válasza:
84%

Azért van annyi egyedülálló, mert a társadalom általános mentális és érzelmi állapota a bányászbéka feneke alatt van. Plusz nincs túl nagy kultúrája errefelé a párkapcsolatok működtetésének sem. A kettő persze összefügg egymással.

Neked pedig senki nem mondja itt, hogy szülj. Sőt, inkább le akar mindenki beszélni, ha nem veszed észre.

2018. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
75%
Tudod, az én nagy Őm úgy ment haza a randiról, hogy a legjobb barátját felhívta, hogy én leszek a felesége és a gyerekei anyja. Akkor röhögött a haver, másfél év múlva ő volt a tanú.
2018. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!