Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
 11/92 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vállalnék gyereket házasságon kívül.
2018. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
94%

Én voltam hasonló helyzetben, bár mi még csak ismerkedtünk, és épp ezért nem lett belőle semmi, bár nagyon jó barátok maradtunk. Már vagy 8-10 éve van egy komoly párkapcsolata egy nővel, de se gyerek, se házasság.


Az én gyomrom sem vette volna be, hogy csak a gyerek miatt vegyen el. Szerintem ez elvi kérdés. És értem én, hogy mit mondasz, anyámék egy év házasság után elváltak, és jól is tették, tehát nem azért akartam én sem a házasságot, hogy "papírunk" legyen róla vagy azért, mert azt hinném, úgy nehezebben hagy ott, mert ha valaki menni akar, akkor menjen, ez tiszta sor. Azt akartam, hogy álljon mellém, és legalább akkor érezze úgy, hogy tényleg velem akarja leélni a maradék életét, és ezt vállalja is fel.

2018. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
87%
Csak nehogy úgy jártatok mint én a volt barátnőmmel. Addig jarkaltunk a baba meg házasság téma kerül, hogy egymás agyára mentünk teljesen, és amikor odakerültünk végre, hogy na akkor csináljuk, addigra beijedtünk mindketten. Azóta már együtt sem vagyunk, pedig minden tökéletesen el volt tervezve.
2018. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 A kérdező kommentje:

Van amugy életbiztosítása, és szerintem amugy sem halnék éhen gyerekkel egyedül.

De akkor is nekem kell relative feladni egy karriert es átmenni anyába, feladni az "életem', miközben nem látom azt semmiből hogy ő ugyanezt megtenné e értem.

Kérdeztem is hogy feladná miattam a munkájàt?(most nevezik ki csop.veznek, él hal a munkájáért)

Lazán bevágta hogy igen.

Es higyjem ezt igy el..

2018. dec. 9. 09:36
 15/92 A kérdező kommentje:
Ha nem a házasságtol akkor mitől higyjek neki? Irtam hogynincs olyan multunk amiből azt látnám hogy megtenne értem bármit kiállna mellettem kitartana nehézségekben stb
2018. dec. 9. 09:39
 16/92 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az a baj, hogy nem érzed magad biztonságba a pároddal.


Èn férjhez mentem, és a férjem iszonyatosan akart gyereket. DE én nem éreztem, hogy akarok szülni. Talán pont azt éreztem amit te, hogy nem 100%-ig van mellettem a férjem, hogy nem ö az az apa aki kell a gyerekeimnek, habár jó ember volt, de pont a gyerek téma ami nagyon vissza tartott...

Aztán megismerkedtem egy férfival, hihetetlen kapcsolat alakult ki köztünk, elváltam a férjemtöl és össze jöttünk, szinte egyböl össze költöztünk, és az elsö pillanattól azt éreztük, hogy gyereket akarunk... Tudtam, hogy ö az a férfi akitöl gyereket akarok, ö az akire támoszkodhatom, aki gyerekkel is imádni fog... ìgy 3 év együttélés után megszületett a lányunk. A párom már nagyon akart esküvöt, de én az elsö válás miatt(ami nagyon megviselt érzelmileg) nem akartam.

DE mikor elsö gyermekünk megszületett, már teljesen össze tartoztunk. Majd jött egy adózási dolog(külföld), és össze házasodtunk. Már 7 éve házasok vagyunk 11 éve vagyunk együtt, de még mindig nagyon boldogok vagyunk...

2018. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
94%

A helyeben egyáltalán nem szülnék ebbe a kapcsolatba.

Egyrészről megértelek, én is úgy voltam vele, hogy házasság nélkül nem szülök. Nem azért, mert akkor nem hagyhat el, vagy anyagi biztonság, blabla. Elhagyhat, meg amúgy egyedül is el tudnám tartani magamat és a gyerekeket. Egyszerűen ez nálam elvi kérdés: ha azt akarja, hogy én legyek a gyerekei anyja, akkor előbb mellettem köteleződjön el, nekem mutassa ki, hogy ő igenis velem akarja leélni az életét. Ilyen értelemben a házasság egy gesztus, de fontos gesztus. Ezzel mondjuk a férjem is így volt, természetesnek vette, hogy előbb esküvő, aztán baba.

Másrészről, nálatok nem ez a gond, ez csak a jéghegy csúcsa. Te az egész kapcsolatban úgy, ahogy van, nem bízol, nem érzed magad biztonságban. Nem vagy benne biztos, hogy a párod szarban is melletted lenne. Ezen pedig a tény, hogy házasok vagytok, nem fog változtatni. Normál esetben, ha a megfelelő ember mellett vagy, nem kell "bizonyítani", hogy jóban-rosszban, mert egyszerűen érzed. Te ezt nem érzed, nem bízol a párodban, félsz, hogy magadra hagyna, ha nem jól alakulnak a dolgok, és a házassággal akarod magad meggyőzni az ellenkezőjéről. Ez így régen rossz, és hidd el, az se győzne meg. Pont azért, mert ugyanúgy leléphet, csak macerásabb kicsivel.

Na, ezért nem szülnék a helyedben, nem azért, mert nincs jegygyűrű az ujjamon.

2018. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 A kérdező kommentje:

És mégis mitől bízhatnék akkor?

Az hogy vonakodik a házasságtol, pont jo, mert ha igy adná meg nekem a bizalmat, hogy ugy érzi kockáztat, es nehezére esik mint nekem a gy. vállalás, DE Értem csak szavakra megtenné ugy érzem akkor "mélto" lenne arra hogy en is vállalhassak kockázatot.

2018. dec. 9. 09:59
 19/92 A kérdező kommentje:
Ha áldozatnak érzi a házasságot és beáldozná értem, az ugy érzem megalapozná a bizalmam.
2018. dec. 9. 10:00
 20/92 anonim ***** válasza:
34%
Itt az a legnagyobb gond, hogy nem bíztok egymásban.
2018. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!