Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
 21/92 anonim ***** válasza:
50%

Amig azt érzed h feladod magad, hogy anya legy, addigem való neked a gyerek

Amig azt vàrod a másiktól, hogy valamit feladjon érted és azért vegyen el, higy bizonyítson valamit, addig a házasság sem


Mi a házassággal többek lettünk, a babával még többek...


Soha nem éreztem, higy bármelyikünk áldozatot hozott volna



Nem szűntem meg az lenni, aki voltam csak lett egy gyerekem így anya IS lettem..

Tehát valami több

2018. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 A kérdező kommentje:

Csak lehet ezt ő is igy gondolja

Ha en áldozok érte (gy.vállalás), akkor fog ő is(házasság)

2018. dec. 9. 10:04
 23/92 A kérdező kommentje:
21 a gyerekvállalásra én nem tudok ugy gondolni hogy több leszek tőle. Az egy elhivatottság a szememben onnanstol 2. vagyok.
2018. dec. 9. 10:06
 24/92 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem valami nagyon nincs rendben a kapcsolatban ha így érzel.

Soha nem volt még olyan, hogy pl. karácsonykor vita volt belőle, kihez mikor menjetek? Vagy nincs ilyen, mert mindig, minden helyzetben automatikusan engedsz?

Ha beteg/fáradt vagy, akkor ő lemegy neked gyógyszerért, megcsinálja a házimunkákat, készít teát/kávêt és reggelit, stb., vagy leül tvzni?

Nem vállalnék gyereket olyan emberrel, akiben nem bízok úgy mint magamban. Én az elmondottak alapján azt érzem, igazából nem is ismeritek egymást. Ha szeretnéd kideríteni, pontosan mi is a helyzet veletek, hozd magatokat "helyzetbe": csapatépítő programok, szabaduló szoba, Nerf-ezés...

2018. dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 A kérdező kommentje:

20. Ugy érzem nincs mire fel bíznom

Nem láttam semmit eddig amire alapozhatnam. Nem voltam nehézségekben stb

2018. dec. 9. 10:08
 26/92 anonim ***** válasza:
79%
Az alapján ami írsz, " tenyész kancát " keres. Azt veszi el, aki tud szaporodni. Én nem szülnék így.
2018. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtök sem bízik a másikban. Női szemmel nézve a következőt tudom írni neked: engem elborzasztana, ha azt tapasztalnám, amit írtál, miszerint "valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is."

Tehát csak akkor kellek, ha van gyerek. Akkor mi is kell neki? Én is kellek, vagy csak a gyerek? Gyerek nélkül nem vagyok neki olyan értékes, hogy elköteleződjön mellettem és kimutassa a szeretetét?


Most azt várjátok, hogy a gyerek után varázslatosan működni fog ez a kapcsolat, de itt alapvető hiányosságok vannak, elsősorban bizalom terén. Te azt kombinálod, mi lesz, ha elhagy, ő meg azt, mi lesz, ha nem szülsz. Szeretitek ti egymást, de úgy igazán? Nem kell válaszolni, csak kérdezzétek meg magatokat. Mert ha igen, akkor egészségben, betegségben, gyerekkel, vagy anélkül is működik a dolog. Nekem borzasztó nyomasztó lenne, hogy gyerek nélkül nem kellek a páromnak.

2018. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
93%
Mióta vagytok együtt? Együtt éltek egyáltalán?
2018. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 A kérdező kommentje:

Pár éve vagyunk együtt. Harmoniában.


Miota gyereket akar, azóta kavarog itt fel az állóvíz

2018. dec. 9. 10:17
 30/92 anonim ***** válasza:
83%

Te nem szülnél, amíg nincs házasság.

Ő nem vesz el, míg nincs gyerek.

Neki annyira fontos a saját vére továbbörökítése, hogy kvázi méhet keres, nem nőt.

Nem házasodik, míg nincs gyerek. Mert mi van, ha nem lehet gyerek.

Ha nem lehet gyerek, akkor válni kéne és vinnéd a fele királyságot. Ami neki nem fér bele.

Ő csak akkor lép, ha már megvan, amit akart, a vér. Hogy te mit akarsz, az lényegtelen.

Nem érsz neki annyit, hogy érdekelje, mit szeretnél, és mik az igényeid. Nem érsz annyit, hogy egy esetleges szakítás esetén pénzébe kerülj, hisz nem kapott cserébe semmit (gyereket, ugye).

Tehát az egyetlen értéked a szemében a méhed. Hogy te is ott vagy, mint ember az mellékes, hogy akarsz is valamit, az meg végképp érdektelen. Szüljél, majd akkor lesz valami.


Ezt gondold át. Kell ez?

2018. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!