Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
 61/92 A kérdező kommentje:

Ugy érzem eddig ő semmit nem tett meg értem ami akkora kaliberű lenne mint egy gyerek.


Nem anyagiakrol van szo. Azzal nincs gond.

2018. dec. 9. 13:55
 62/92 anonim ***** válasza:
80%

"Én szerintem soha nem tudnek csak szerelem alapon szülni."


Ez tökmindegy, a lényeg az, hogy ha ez neked áldozat, akkor inkább ne szülj. Házasságba se.

2018. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 A kérdező kommentje:

Hogy ne lenne az megis?


Feladhatom a karrierem, a női mivoltom, esetleg egyedulállo anyakent kereshetnék kesobb társat, egy életre elköteleznem magam stb


Nem csak a gyerek van hanem én is vagyok!

2018. dec. 9. 14:05
 64/92 A kérdező kommentje:
Igenis kockázat egy életre szolo döntest hozni. Nem macska örökbefogadas a téma. Engem is érint.
2018. dec. 9. 14:07
 65/92 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalásnak sok rizikója van, ez tény. Nem mondom, hogy ne mérlegelj vagy nézd racionálisan a dolgokat.

De ha csak ezeket látod, ezen van a fókuszod, akkor (még) nem állsz készen a gyerekvállalásra. A gyereked inná meg a levét, ha áldozatként élnéd meg a létét. De téged sem tenne boldoggá a dolog.

2018. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
24%
A házasság meg őt is érinti. Logikus, hogy addig nem akar esküvőt amíg nem tudja, hogy lehet e gyereketek. Mert ha netán nem lehet úgy is válás lesz belőle.
2018. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
95%

Akkor szülj gyereket ha TE vágysz rá.Addig míg áldozatot hozol azzal, hogy karriert és a többit hagysz ott addig nem vagy kész a gyerekvállalásra és nem is éreznéd jól magad anyaként.Azért meg főleg ne szülj mert csak úgy vesz el a párod és azt se hidd, hogy egy gyerek odaláncol bárkit melléd, nem hiába végződik itthon 10-ből 4 házasság válással.Ha azt várod a párodtól, hogy bizonyítson akkor meg nem hiszel a kapcsolatotokban.Ha a kapcsolatban nem hiszel akkor meg ugyancsak ne szülj.Nem valószínű, hogy a párod arra játszana, hogy csak akkor vesz el ha már tuti terhes vagy..miért volna szüksége egy harmonikus kapcsolatnak ilyen ,,megjátszott" dolgokra?

Beszélgessetek egymással.Lehet hogy mégsem vagytok az igaziak egymásnak, ha te azt gondolod a párod manipulál és játszadozik veled.Egy szerető pár nem tesz ilyet a másikkal akkor sem ha még nem vett el.

2018. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 A kérdező kommentje:

A párom miatt nem tudom a gyereket vállalni.

Probàlkozik elnyerni a bizalmam, programot szervez kettesben, azt mondja ami az övé, az az enyém is, ne kiszolgáltatottságnak éljem meg, segitene, ő is feladná értem a munkáját, stb.


Nekem ezek csak szavak. Nincs értelme még egy beszélgetésnek ahhoz, hogy ugyanazokat elkántálja ujra és ujra. Nem lennék vele közelebb.


Az is zavar, hogy a gyerektémával jön mindig és nem az eljegyzéssel.

Azt majd kideritem jol hittem e, hogy azert mert nàla a gyerek az első és tenyészkancának néz e, vagy ugyan miért odzkodik tőle.de szerintem jol logikáztam ki. Es ha erről lenne szo és ennek ellenére gyerek előtt elvenne, az sokat jelentene, azt hogy háttérbe helyezte magát azaz a tenyészkanca elveit értem.

2018. dec. 9. 18:24
 69/92 A kérdező kommentje:

Jelenleg az ultimátum egyedül az, amiben döntést látok és lehet erre rámegyünk. Szoval ilyen bizalmatlanul a házvásárlást sem fogom vele megkezdeni, ha ez nem változik bennem.

Igy most eléggé forr körülöttünk minden, mondhatnám romlik mélyzuhanásban a kapcsolatunk.

2018. dec. 9. 18:35
 70/92 anonim ***** válasza:
74%
Minek vesztek házat, mikor a teljesen alap dolgokban sincs köztetek egyetértés? Nem tudom, miért erőltetitek ezt. Te kereshetnél egy férfit, aki ugyanolyan elveket vall, mint te, és neki is fontos a házasság, ő meg kereshetne egy tehénkét, aki leborjazik neki mindenféle kötöttség nélkül.
2018. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!