Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálunk tyuk tojás esete-házass...

Nálunk tyuk tojás esete-házasság gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Nincs konkrétan kimondva, de rájöttem.


A párom gyermeket szeretne, viszont én ugy érezném valoban szilárdnak a kapcsolatunkat ha házasság is lenne (hagyjuk most a papir nem jelent semmit témát, en ugy érzem ha vki valoban velünk akarna maradni, akkor el is venne)


A párom állandóan csak a gyerektémàn kattog, már nagyon rajta van, ragja a fülem, de a házasság témát mintha kerülné.

Egy beszélgetés után amiben kitért arra hogy tart attol hogy nehezen vagy nem fog jönni a baba (nincs rá különösebb oka csak sok ilyet hallani), megvilágosodtam, hogy valojában elvenne ő, de csak ha már uton a baba. Szoval biztosra menne, olyan társ kell neki aki 100% hogy szül is.


De én meg pont forditva érzem. Annak szülnék, akiben van legalább annyi hogy valóban mellettem döntött mert aki ennyit sem tesz meg a párjáért, akkor az életben ugyan miben számithatok rá ha ott leszek gyerekkel "munka nélkül".


Mi legyen?


2018. dec. 9. 08:30
 41/92 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de nekem nagyon visszatetsző, amit írsz, hogy "épp az a jó benne, hogy a házasság áldozat lenne neki".

Mire fel akarod így, hogy elvegyen???

Ez olyan "én is kínlódok majd a születendő gyerek miatt, kínlódjon meg ő is miattam" szemet szemért történet.

Ez egyenes út a kudarchoz.


Ezek után azt kérdezem: mi a francnak vagytok egyáltalán együtt??? A te fogalmaid szerint ez a "teljes harmónia"??? Akkor nálad mi a rossz kapcsolat?

2018. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 A kérdező kommentje:

39 rosszul fogalmaztam.

Helyesen: ha az Én párom venne el bakkfittyre akkor tenyleg nem alapozna meg nekem bizalmat a kezkeres. Ugyanott lennék mint most

2018. dec. 9. 10:53
 43/92 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki azt feltételezi, hogy a gyerekvállalás a férfi részéről egyfajta végleges elköteleződés. De nem az. És ezzel a férfiak is tisztában vannak.

Nem a gyerektől válik, csak tőled. Nincs abban semmi rossz, ha vasárnapi apuka, hisz munka mellett is sokan csak hétvégén vannak a gyerekkel. Nagyon sokan gondolják így, akkor is, ha ezt tabu szóba hozni.

Úgyhogy az, hogy nagyon akar gyereket, még nem garancia arra, hogy veled is akar maradni addig, amíg lediplomázik.

Ezért nem akar elvenni. Nem biztos abban, hogy veled lesz 10-15 év múlva, de a gyerek ott marad, ő ott lesz akkor is.

Ez ilyen tipikus női logika, hogy akivel közös gyerek van, azzal már le fogjátok élni az életetek. És mi van, ha nem?

Gyereket úgy kell vállalni, ha azt is elfogadod, hogy lehet, hogy egyedül maradsz vele. Amíg csak úgy mered bevállalni, ha 100% hogy veled marad "örökre" az apa, addig ne vállald.

Te is inkább arról beszélgess a pároddal, hogy miért nem akar házasodni. Ha együtt maradtok, akkor igazából nem változik semmi, csak aláírtok egy papírt. Ha van gyerek, akkor házasság nélkül is fizetnie kell a gyerektartást, sőt vagyonmegosztás is lesz.

Milyen valtozás az, amiért nem akar házasodni? Mitől fél? Elmehettek dokihoz mindketten, hogy kivizsgálják, hogy lehet-e gyereketek. De ugyanúgy, ahogy ő attól tart, hogy esküvő után se lesz gyerek, te is tarthatsz attól, hogy gyerek után se lesz esküvő. Csak amíg el lehet válni, addig a gyerek ott marad, és te fogsz szívni egyedülálló anyaként életed végéig.

Azt neki is fel kell fognia, hogy mennyivel komolyabb következménye van, mint egy házasságnak.

2018. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
100%
Te nem akarsz gyereket, ő meg házasodni. De ha elvesz, szülsz neki. Nem túl biztos alap egy családhoz. Ezen kattignék inkább, meg a bizalom hiányán mindkét oldalról.
2018. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
90%
A második oldalig olvastam kb. Az keltette fel a figyelmem, hogy nem tudod, hogy bízhatsz-e benne. Ugye tudod, hogy ezen a házasság nem javít? Az tényleg csak egy papír, mert ti ugyan azok az emberek maradtok házasság után is és ő ugyan úgy nem fogja megtenni azokat a dolgokat amiket most hiányolsz. Most én is egy ilyen fejlettségű kapcsolatban vagyok mint te. Volt már szó gyerekről, házasságról, közös házról. Én is szeretnék esküvőt, de én minden nap érzem, hogy a párom mennyi mindent megtesz értem, maximálisan bízom benne anélkül is, hogy elvenne (ezért lennék hajlandó hozzámenni vagy gyereket szülni neki). Te fordítva ülsz a lovon. Azt hiszed, hogy a házasságtól lesz a bizalom, pedig a bizalomból kéne hogy legyen a házasság.
2018. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 A kérdező kommentje:

41 nem szemet szemért elvről van szo hanem "egyenrangusagrol" talán


Ha en leteszek az asztalra egy gyereket akkor legyen már benne annyi hogy tesz le elotte egy gyűrűt ő is.


Es igen a gyerekkel en sokkal többet teszek le amugy is. Mert én valoban egy életre vállalom hamarad ha nem az apja. Egy gyűrű/házasság ehhez képest egy jelkép, igen ahogy valaki irta egy gesztus. Legalább ennyit elvárok.

2018. dec. 9. 11:01
 47/92 anonim ***** válasza:
91%
A férfiak azért nem akarnak házasodni, mert nem akarják válás esetén megosztani a vagyont (tisztelet a kivételnek). Más racionális oka nem nagyon van, hiszen bármikor elválhat, ahogy élettársi kapcsolatból is elhúzhat. Ha egy pár gyerekeket vállal, akkor anyagilag szinte mindig a nő esik vissza. Eleve pár évig nem keres (annyit), eleve rosszabbak a munkaerőpiacon a lehetőségei. Általában később is a nő az, aki táppénzre megy a gyerekkel, aki veszélyezteti a munkáját, aki nem tud előrelépni, stb. Így a legtöbb családban a férfi összességében az eltelt évek alatt többet tud keresni. Ha házasok vagytok, akkor ezt váláskor meg kell felezni, ha csak úgy összebútoroztatok, akkor nem. Na ekkor lesz jelentősége annak a bizonyos "csak egy papír"-nak.
2018. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 A kérdező kommentje:

44 ezert is irtam az elején nincs mire fel akkora bizalmat alapoznom hogy arra szüljek is.


Mondtam is neki hogy viszont valamennyire bizom mert lasd veled vagyok!! Az eddigi tortenetunk csak azt alapozta meg hogy nem dobom ki hanem latok benne valamit.

2018. dec. 9. 11:06
 49/92 A kérdező kommentje:

47

Ezt mindig is hangoztatja hogy ami az övé az az enyém is. Szoval akkor nem kell hogy gondot okozzon az hogy ezt alá is irja


Szoval neki kell lépnie elsőként. Annyi mar biztos.

2018. dec. 9. 11:13
 50/92 anonim ***** válasza:
53%

Gyakorlatilag csak azt ismételgeted, hogy nem bízol benne és nem akarsz gyereket - ő meg igen. (De ha szívesen elvenne, nem értékelnéd a "gesztust", csak akkor, ha úgy áll oda melléd, mintha a fogát húznák:S)

Hagyd ott! És igazából ne is keress mást, legalábbis egyelőre, vagy legfeljebb olyat, aki szintén nem akar gyereket.

2018. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!