Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Túl okos a gyerek! Mi a...

Túl okos a gyerek! Mi a megoldás, ha zavarja az órát és a tanító nem tud/akar vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiam első osztályos, jóval a most tanultak előtt jár. A tanítónő nem ad neki való feladatot, csak abból többet, amit a többiek is csinálnak. Ő unatkozik, és sokszor zavarja az órát. Már beszéltem a tanítóval, hogy adjon neki nehezebb feladatokat, de sajnos ez eddig nem valósult meg, nem tudom miért.

Elgondolkodtam azon, hogy másik iskolába íratom, de nem igazán tudnánk kivitelezni, túl messze van.


2016. jan. 12. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:

Kisvárosban lakunk, nincs itt olyan iskola, ami neki kéne.

Igen, az unalom és a leterhelés is csak árt a gyerekeknek. Ezért kértem, hogy adjanak neki való feladatokat, ne 100x is csak az 5+5 szerepeljen a papíron. Nem lehet, mert az még nem tananyag nekik, ezért csak a most tanultakból kap tripla mennyiséget. Én elhiszem, hogy nagyon unja.

2016. jan. 12. 13:23
 12/61 anonim ***** válasza:
66%

De minden órán unatkozik, mindenben okosabb?

Annak tényleg nincs értelme, hogy ő már a következő tananyagot csinálja, mert akkor mindig unatkozni fog.

2016. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

Elvittem gyermekpszichológushoz is, nincs vele semmi baj, nem magatartászavaros, nem problémás.


Ezt a magántanulóságot megkérdezem, utánajárok. Bár nem tudom, jó lenne-e neki ez a megoldás.

2016. jan. 12. 13:27
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

nem is másik iskoláról írtam.

lehet törvény is.

2016. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem keresd fel a nevelési tanácsadót, és mondd el ott a gondodat. Látatlanban az ugrott be, hogy ADHD-s. :)


Beszélj a tanárral többször is, és próbáljatok meg kompromisszumra jutni. Egy jó tanár aranyat ér, és ha látja, hogy a szülő nem ellenség, hanem szövetséges, nagyon sokat segít.

Illetve jó lenne a gyerekkel is beszélni, hogy mit gondol ő a helyzetről. Mennyire érzi lehetetlennek, hogy kicsit csendben legyen?

Nálunk a gyerek kiszínezte az összes munkafüzetet, azzal foglalta le magát, amíg a többiek csinálták a feladatot, vagy magyarázott a tanár. Megbeszéltük hárman (tanár, gyerek, és én), hogy színezés közben pl. jobban oda tud figyelni arra, amit a tanár mond, és közben könnyebb csendben maradnia.


Egyénként az sem ördögtől való, ha hárman ültök le, és a gyereket bevonva kerestek megoldást, nem a feje felett tanácskoztok.

2016. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:
Matek a legproblémásabb, de magyarból is többet tud, mint kéne. Ezeken van gond, a többi (környezet és erkölcstan) leköti, ott semmi probléma nincs vele.
2016. jan. 12. 13:30
 17/61 A kérdező kommentje:

Volt már olyan, hogy rajzolt, színezett órán, csendben volt. Fekete pontot kapott, mert nem figyelt oda.


Általában hetente egyszer van ilyen gond vele, nem minden órán.

Mint írtam, kivizsgáltattuk, nincs vele semmi probléma. A pszichológus azt mondta, hogy a legfőbb problémája, hogy túl okos, és mindig még többet és még többet szeretne tudni.

2016. jan. 12. 13:36
 18/61 anonim ***** válasza:
35%

csodagyerek.

és mégis ki tanította neki azokat a dolgokat, amiket iskolában kellett volna megtanulnia?

2016. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

Nem, nem csodagyerek!

Pici korától érdekelték a számok, a betűk. Ha kérdezett válaszoltunk neki, így tanulta meg az alapokat. Olvasni már egyedül tanult meg 5 évesen, és elhiheted, hogy nem ütöttem piszkavassal, hogy álljon neki összeadni és kivonni is.

Más gyerek az autómárkákat tudja vagy sportban tehetséges, az én gyerekem meg ebben jó.

2016. jan. 12. 13:44
 20/61 anonim ***** válasza:
89%
Ha túl okos, akkor 1. miért nem 6 évesen lett elsős 7 helyett? 2. miért nem érti meg hogy maradjon nyugiban?
2016. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!