Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Túl okos a gyerek! Mi a...

Túl okos a gyerek! Mi a megoldás, ha zavarja az órát és a tanító nem tud/akar vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiam első osztályos, jóval a most tanultak előtt jár. A tanítónő nem ad neki való feladatot, csak abból többet, amit a többiek is csinálnak. Ő unatkozik, és sokszor zavarja az órát. Már beszéltem a tanítóval, hogy adjon neki nehezebb feladatokat, de sajnos ez eddig nem valósult meg, nem tudom miért.

Elgondolkodtam azon, hogy másik iskolába íratom, de nem igazán tudnánk kivitelezni, túl messze van.


2016. jan. 12. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim válasza:
89%

Én teljes mértékben megértem a kérdezőt. Az én fiammal is dettó ez volt a helyzet.Senki sem tanította,mégis tudta magától.Nem akarlak elkeseríteni de a fiam harmadikos és még mindig probléma ez nálunk is.

Sajna nem tudok megoldást,mi is most járunk pszihológushoz.

2016. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

:( Remélem változik a helyzet, mert ez nagyon nem jó így. Senkinek nem jó!

Nálunk a pszichológus megállapította, hogy magas az iq-ja és ennyi. Most kértem neki iskolapszichológust, de igazából csak a tanítók miatt, hogy lássák erre is hajlandóak vagyunk. Tudom hogy nincs vele ilyen téren gond, feleslegesnek tartom, de legyen így.

2016. jan. 12. 14:28
 33/61 anonim ***** válasza:
80%
Azért azt te is beláthatod, hogy nem az a megoldás, hogy mindig máshol járjon, mint a többiek. Az írás-olvasásban ez nem gond, mert ott mindig lehet új szöveget adni, a végeredményt meg hamar elérik. De matekban ha mindig nehezebb feladatot kap sose lesznek egy szinten a gyerekek. Azt meg mégsem tudja kezelni egy tanító néni, hogy 20-an 20 féle helyen tartsanak. Aki gyorsabb annak meg kell tanulnia türelmesnek lenni, legalábbis általános iskola alsóbb évfolyamaiban mindenképp. A te gyerekednek most ezt kell megtanulni, szerintem ne a kifogásokat keresd, hanem az adott helyzethez alkalmazkodjatok. Ha ez nem tetszik, akkor jöhet a magántanulás vagy egy waldorf iskola mondjuk.
2016. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
57%
ha olyan magas az IQ-ja akkor fel kéne fognia, hogy ismételjen és viselkedjen.
2016. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondoltam volna, hogy ilyen is van, én szartam az egészre, sose tanultam. Velem ez volt a baj. Engem elvertek, eltiltottak a televíziótól, regényt se olvashattam, amikor meg lett számítógép, akkor attól. De nem lett jobb, ugyanúgy utáltam tanulni. Ha nem tudja a tanár lekötni a gyereket az meg az ő hibája. Én megjártam pár iskolát, szinte mindenütt volt rossz gyerek, aki zavarta az órát, kivéve egy intézményt, mondjuk ott mindenki nagyon jól viselkedett. A fiad csak szimplán zavarja az órát, tehát csak le kellene kötni a tanárnak. Nálunk is voltak ilyenek, csak ők még tanulni se tanultak. :)
2016. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
89%
Bármennyire is unatkozik, meg kell tanulnia, hogy nem lehet rosszalkodni, mert azzal a többieket zavarja a tanulásban. A tanártól sem lehet elvárni, hogy egy gyerek miatt kétféle órát tartson. Az se jó, hogy addig ő színezzen, míg a többiek tanulnak, hiszen akkor a többiek is azt akarják. Én is hasonló voltam, gyorsabban tanultam, mint a többiek, sokszor unatkoztam, de elfogadtam, hogy ha zavarom a többieket, attól nekem se lesz jobb.
2016. jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem miért bántjátok a kérdezőt. Az én fiam még ovis, és már most össze tudja adni a számokat, a pöttyöket a dominón, sorba rendezi őket, százig majdnem elszámol. Rohadtul fog unatkozni matekórán, és mivel óriási az igner és mozgásigénye, már előre félek, hogy fogják kezelni az iskolában.


Jelen visszajelzések alapján már most elkönyvelhetem, hogy én vagyok a hülye, de azért teszek rá kísérletet, hogy jó tanítónénihez kerüljön.


Fel a fejjel kérdező, próbáld meg még egyszer a tanító nőnél, ha nem akarja megérteni a problémát, esetleg továbbmehetnél az igazgatóhoz. A fekete ponttal és egyéb fenyítésekkel csak az önbizalmát építik le.

2016. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Én elhiszem, hogy magától tanult meg olvasni a fiad (miután tőletek kérdezgette a betűket), mert láttam erre példát a környezetemben. Bizony van olyan kisgyerek, aki a betűk ismeretében magától is rájön, hogy kell összerakni a szavakat.


Biztos nagyon okos a kisfiad, és elhiszem, hogy sok órán unatkozik. Viszont szerintem az nem teljesen normális, hogy emiatt zavarja is az órát. Értem én, hogy 7 éves és unatkozik, de akkor is, egy okos 7 évesnek ennyi idősen már azt is tudnia kellene, hogy attól hogy ő unatkozik, nem kell a többieket zavarni. Emlékszem, nekünk 1. osztályban a napközi végeztével hátratett kézzel kellett ülni, ha befejeztük a házi feladatot. Nem mondom, hogy ez jó módszer, mert utáltuk, de tény, hogy volt amikor 30-40 percet kellett csendben, hátratett kézzel ülnünk (tehát még az unalmas feladatokat sem csinálhattuk), és képesek voltunk rá. Pedig én 6 évesen mentem suliba.


Szóval szerintem a fiadat valahogy rá kellene venni, hogy tudjon viselkedni, legalábbis ne zavarja rendszeresen az órákat, mert egy ekkora gyerek kibír ennyi időt, ha nincsen semmi problémája.


DE (és itt jön a lényeg) a legnagyobb hibás a tanító néni, aki nem ad neki extra feladatokat. Tudom, hogy nem lehet minden gyerekkel külön foglalkozni, de ha csak a te fiad emelkedik ki ennyire, és ez problémákat is okoz az órán, akkor igazán hozhatna neki néhány nehezebb pluszfeladatot, esetleg valami kreatívabb feladatot adhatna neki. Ez a differenciálás, amit a tanárnak készülő egyetemisták kívülről fújnak, de az életben valahogy mégsem alkalmazza a legtöbb pedagógus.

2016. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
98%
Az én gyerekem is ilyen, szintén 7 éves. Már az ovi nagycsoportjában fejben össze adta a kétjegyű számokat. De mégsem zavarja meg az órát, csak azért mert a feladatokkal jóval hamarabb végez mint a társai. Pedig neki még papírja is van róla, hogy magatartászavaros. De nem jutna eszembe azt mondani a tanító néninek, hogy neki más feladatokat adjon. Akkor sose lesznek egy szinten a gyerekek, ahogy már előttem is írták. Napköziben meg náluk az a szokás, hogy aki nagyon hamar kész van a házi feladattal, az előveszi az olvasókönyvét és olvas. Nem csak a matekot meg az olvasást kell megtanulni, hanem azt is, hogy egy közösségben alkalmazkodni kell.
2016. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor sose lesznek egy szinten a gyerekek, ahogy már előttem is írták. "


Erről van szó. A gyerekek alapból nincsenek egy szinten, akkor miért kellene sablonszerűen egyformává nevelni őket?

Elismerem, hogy egy tanárnő nem tud 20 gyereknek külön-külön feladatot adni, de ha van 1, akin ez segítene, akkor olyan nagy dolog lenne pár plusz példa?

Simán el tudom képzelni, hogy ez csak egy átmeneti időszak, és a többiek is nagyjából utolérik a kisfiút bizonyos időn belül. Addig meg nem nagy megterhelés lenne kicsit differenciáltan foglalkozni vele.

2016. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!