Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Túl okos a gyerek! Mi a...

Túl okos a gyerek! Mi a megoldás, ha zavarja az órát és a tanító nem tud/akar vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiam első osztályos, jóval a most tanultak előtt jár. A tanítónő nem ad neki való feladatot, csak abból többet, amit a többiek is csinálnak. Ő unatkozik, és sokszor zavarja az órát. Már beszéltem a tanítóval, hogy adjon neki nehezebb feladatokat, de sajnos ez eddig nem valósult meg, nem tudom miért.

Elgondolkodtam azon, hogy másik iskolába íratom, de nem igazán tudnánk kivitelezni, túl messze van.


2016. jan. 12. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Két ilyen kisfiú van a környezetemben, mindketten maguktól tanultak már iskola előtt, egyikük már 3 évesen olvasott, a másikuk „csak” öt volt, és ő számokra is nagyon gerjed, szóval igen, nincs igazuk azoknak, akik leszóltak, mert léteznek ilyen érdeklődő gyerekek.


„…a legfőbb problémája, hogy túl okos, és mindig még többet és még többet szeretne tudni.”

Hát erról rögvest beugrott, hogy ne aggódj, az iskolában pár év alatt meg fog oldódni a „problémája”, mert tapasztalataim szerint csudálatos érzékkel tudják elvenni a gyerekek kedvét a tanulástól.


De komolyra fordítva a szót, szerintem is röhej, hogy egy tanítónő nem tud ennyire sem differenciálni. Nemrég beszélgettem nagyapámmal, aki elmesélte, hogy ők 46-an voltak a falusi iskolában, ráadásul nem egy korosztály, így a tanítónak folyamatosan nagyon ott kellett lennie, hogy ki épp hol tart – és érdekes módon meg tudta oldani, hogy mindenkinek képessége szerint osztotta a feladatokat.


Tisztelet a kivételnek, de az a véleményem, hogy a mai tanítónők (mert sajnos a legtöbb nő) nincsenek a pedagógia csúcsán. Volt „szerencsém” részt venni pár konferencián velük, és azt gondolom, hogy a legtöbbjük az órai felkészüléséhez is kívülről (lásd tankönyvkiadó) várja a segítséget, és egy felmérőt sem képes összeállítani egy elsős osztálynak – mit várunk akkor, hogyan tudna kezelni egy olyan helyzetet, amikor nem 30 csendes-rendes, szőke kislány néz vissza rá a padból ámulattal? :)

2016. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem,hogy ha ilyen okos,miért nem kértétek,hogy korkedvezménnyel suliba menjen?Csináltak volna iskolaérettségi vizsgálatot,és kész.A másik,hogy a környéketeken sehol nincs olyan iskola,ahol integráltan tanítanak?Az én legnagyobb fiam szintén nagyon okos volt(most is az,ma már egyetemista),és az óvoda javasolta,hogy mihamarabb menjen iskolába,mert egész egyszerűen unatkozik az oviban,és a tudásszomja kielégíthetetlen.A kisebbik fiam 7.5 éves,Ő is nagyon okos,ám mellette részképesség zavara van.Őt Montessori iskolába írattuk,mert ott eleve kisebb az osztálylétszám,ráadásul a tanítók a gyerekekre szabják a tananyagot.Neki van olyan osztálytársa,aki pl. egy matekóra alatt csak 8-10 egyszerű feladatot képes megcsinálni(szemben mondjuk az én fiammal,akinek a 35-40 feladat se okoz gondot).Szerintem egész egyszerűen nem a megfelelő iskolába írattátok.Valószínűleg a tanítóknak nincs kapacitásuk-vagy kedvük,affinitásuk-ahhoz,hogy segítség Őt.Sokkal egyszerűbb rásütni a "rossz vagy" bélyeget.
2016. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
100%
Olyan iskolába kellet volna íratni ahol tudja tanárnő hogy kell lefoglalni az ilyen gyereket ,2 fiam van kisebbiknek a tanárnője tudott és tud ugy matek órát tartani hogy a gyengébb ,is és az okosabb gyerek is tanuljon ,csoportokat alakitot ki gyengébbeknek külön csoport és az okosabbaknak is külön csoport ,az okosabb kapott nehezebb gondolkodtatobb feladatott a munkafüzettböl mig a gyengébek meg az adott feladatott gyakorolták .
2016. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
97%

Hasonló gyerek voltam. Az első osztály végigunatkoztam, nagyjából az alsót végigvittem tanulás nélkül. Még felsőben sem voltak gondok, ráadásul addigra rengetegszer hallottam, hogy milyen okos vagyok. Azt soha, hogy milyen szorgalmas.


Jött a gimnázium, ahol már oda kellett volna tennem magam, ott már kezdett mélyrepülésbe váltani a dolog. Leromlottak a jegyeim, mert már nem éltem meg abból, amit "amúgy is tudtam", itt plusz energiát is bele kellett volna fektetni. Szóval ott voltam okos, de hót lusta gimnazistának. Olyannyira, hogy harmadikban bukásra álltam történelemből, mert tojtam tanulni rá, vagy odafigyelni órán.

Végül egy nagy családi balhé, majd a tanár szülői felkérése, hogy hadd feleljek minden órán - a kényszer hatott: négyesre felhúztam az év végi jegyemet egy hónap alatt.


Viszont utána a főiskola is ugyanilyen döcögve ment. Nem jártam be, nem tanultam. Sok vizsgán így is átmentem azzal, hogy kidumáltam magam. De egy számvitel vagy matek szigorlaton ez nem működött, ott egy konkrét jó válasz volt csak. Jóval tovább tartott elvégeznem a főiskolát, mint "illik". Államvizsga előtt döbbentem rá, hogy halványlilám sincs a teljes anyagról: akkor sok stresszel, kávéval és nagy hajrával két hét alatt benyaltam az anyagot és ötös is lett.


Tanulság? Nem baj, ha okos a gyerek, de a szorgalom fontosabb. Ha elkönyveli magát okosnak, akkor hátra fog dőlni és amint emelkednek a követelmények, elhúz mellette a tananyag.

Ne essetek abba a hibába, amibe anno a szüleim: ne (csak) az eszét dicsérjétek, hanem a szorgalmát is motiváljátok. Anélkül keserves lesz később.

2016. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
34%
Kell keresni egy olyan iskolát, amely a kiemelkedő (zseni) gyerekekre specializálódott.
2016. jan. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat beszélgettünk a férjemmel és arra jutottunk, hogy megvárjuk a félévi értékelését aztán megpróbálunk keresni neki másik sulit. Nem lesz egyszerű mutatvány, mert a két kisebb gyermekünk itt helyben jár oviba.
2016. jan. 14. 13:44
 47/61 anonim ***** válasza:
93%

Montessori iskolák


[link]

2016. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
78%
"megvárjuk a félévi értékelését" - nem várnám meg, hisz keresni-elintézni nem 1 nap. Keressetek és akkor a 2. félévet február 1-től ott kezdheti, ha talaláltok
2016. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
43%
Ne is törödj az irigyekkel... Ha másik osztály vagy másik iskola nem opció, akkor nincs más hátra, ki kell várni, míg a gyerek megérik rá, hogy csöndben is tudjon unatkozni... Magántanulósággal nem büntetném, mert nem ő a hibás érte, hogy a pedagógos nem tanult meg differenciálni.
2016. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lányom is jóval a kortársai előtt járt, ezért választottunk olyan tanítót, aki tud differenciálni felfelé is. Ajánlom a kooperatív csoportmunkával dolgozó osztálytanítókat, nézz utána. Ez a te gyerekednek és a többi gyereknek is hasznára válik.

Ne nehezebb feladatot kérj a tanítótól akkor, ha nem ad semmit, hanem mennyiségre többet, és esetleg beszéld meg vele, hogy ha kész van a gyerek, csinálhasson olyat amit te állítasz össze neki. Vagy adjon szorgalmit.

2016. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!