Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Túl okos a gyerek! Mi a...

Túl okos a gyerek! Mi a megoldás, ha zavarja az órát és a tanító nem tud/akar vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiam első osztályos, jóval a most tanultak előtt jár. A tanítónő nem ad neki való feladatot, csak abból többet, amit a többiek is csinálnak. Ő unatkozik, és sokszor zavarja az órát. Már beszéltem a tanítóval, hogy adjon neki nehezebb feladatokat, de sajnos ez eddig nem valósult meg, nem tudom miért.

Elgondolkodtam azon, hogy másik iskolába íratom, de nem igazán tudnánk kivitelezni, túl messze van.


2016. jan. 12. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
23%
Azért az olvasás nem olyan, hogy csak úgy a betűk ismeretével egyedül megy... Ennél kicsit bonyolultabb.
2016. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akard, hogy magántanuló legyen, azzal elzárod a közösségtől, pedig egy kisgyereknek arra van a legnagyobb szüksége.
2016. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
36%

olvasni tud, viselkedni nem.

talán az utóbbit kellett volna megtanítani neki

2016. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:

Ha hiszed, ha nem, a betűk ismeretében Ő megtanult egyedül, segítség nélkül olvasni. És nyomatott betúkkel írni is.


Szeptemberben született, így csak 7 évesen kezdte a sulit.

2016. jan. 12. 14:02
 25/61 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem miért divat ezen az oldalon, hogy mindenki a kerdezot támadja, akármilyen kérdést tesz fel. Döbbenet, hogy mások abban lelik örömüket, h biralhatnak egy szülőt, vagy szólhatnak le egy kisgyereket.


Kérdező, bár nem most volt, h iskolás voltam, de velem hasonló problémák voltak, és némileg emlékszem, h oldották meg a tanárok, remélem segítek vele. En is olvastam, írtam, és magabiztosan számoltam 5 évesen, ugyh augusztusi gyerek lévén, egy héttel korábban töltöttem a hatot, majd szeptemberben iskolába mentem.


Eloszoris, édesanyám olyan osztalyfonokot keresett,aki kedves, türelmes és megértő volt, majd plusz feladatokkal láttak el. Pl. anno nálunk volt olyan, hogy a tanitoneni tartott egy nagy könyvet a tábla előtt, minden oldalon más szóval, és az osztály azt hangosan, együtt olvasta. Na nálunk a könyvet en tartottam, és ha nem jól mondták az adott szót, akkor en javitotam. Kaptam plusz matek feladatot, nehezebbet. Nálunk rengeteg színházi darabot adott elő az osztály a szülőknek, havi legalább egyet. Ezeken a musorokon en voltam a meselo, így "szabadidomben" a szöveget tanultam,memorizaltam, addig sem zavartam senkit.


Nyilván a mai oktatási rendszer már nem ugyanolyan, mint a 90es években, de esetleg kérdezz rá, h plusz verstanulas/olvasás stb. megoldható e.

2016. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:

Nem akarom a magántanulóságot, de valamit lépnünk kell.


Azt gondoltam, hátha járt mát valaki hasonló cipőben és kapok jótanácsot. De tanács helyett csak kötekedéssel szembesültem. Talán pont ez a baj a suliban is, hogy kilóg a skatulyából, valamiben eltér az átlagtól.

2016. jan. 12. 14:07
 27/61 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, az én fiam sem ott tart már, hogy: 5+5=?

Itthon is sokat gyakorol, önszorgalomból, mert érdekli. De már nagycsoportban is régen tudta ezeket. Ettől még nem csodagyerek és nem is extra okos.

Az első oldalon írtam már neked. Én biztos, hogy afelé mennék ez esetben, hogy a tanító adjon neki jóval nehezebb feladatot, mint amit kiráz a kisujjából. Azzal addig lekötné magát.

2016. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Utolsó!!!

Hasonlót próbáltam elérni, de a matektanár nem vevő rá. Nem ad neki nehezebb feladatokat, mert még nem tartanak ott. A tanítónő szerint egy elsősnek nem kéne fejben kétjegyű számokat összeadni és nem kéne mínuszokkal számolnia. Gyakorolja csak a többiekkel az 5+5-öt.

Magyarból némileg jobb a helyzet, a tanítónő próbálja kezelni. Ő szokta felolvasni a feladatokat, felírhatja a táblára a többieknek a szavakat.

2016. jan. 12. 14:14
 29/61 anonim ***** válasza:
17%

magától megtanult kétjegyű számokat összeadni.

deriválás is megy már? :D

2016. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:
14:04-es válaszolónak írtam :)
2016. jan. 12. 14:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!