Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csinálnátok, ha a tanítók...

Mit csinálnátok, ha a tanítók nagyon sokat kiabálnának a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Kisfiam már szinte stresszes, mert mindig attól fél, hogy éppen miért fogják lekiabálni a fejét. Másik gyermekeket is kérdeztem már erről, szerintük is sokat kiabálnak a kisfiammal, és sokszor igazságtalannak érzik ezt.
2016. okt. 3. 14:24
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
71%
Igyekeznék eldönteni, hogy ez még az "alkalmazkodni kell" kategória vagy már, amit nem szabad eltűrni (utóbbi esetben megfontolnám a váltást, én nem hiszek abban, hogy felnőtt emberek külső hatásra meg tudnak változni, hacsak nem trauma éri őket). Valamennyit egyébként minden pedagógus kiabál, legalábbis akik körülöttünk eddig megfordultak, még ha angyalnak tűntek, akkor is. Mondjuk azt most nem pontosan értem, hogy konkrétan csak a te gyerekeddel kiabálnak vagy úgy általában az osztállyal?
2016. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Csak Őszerinte figyelemzavaros, a másik szerint semmi baja nincs. Szerintünk sem az, de inkább elviszem, vizsgálják ki.

A kiabálás az olyan, hogy amikor korábban mentem a gyerekért, az egész folyosó zengett a tanítónőtől. Megkérdeztem a fiamat, azt mondta, sokszor ez van. Az inkább üvöltés volt, mint kiabálás.

2016. okt. 3. 14:44
 13/57 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is menj be a tanítónőkhöz, és beszéljétek meg, mi a gond, mit tudsz te tenni azért, hogy javuljon a helyzet, és mit tesznek ők. Érdemes egyúttal a többi szülővel is beszélni, lehetőleg többel, hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, esetleg olyanokat is, akiknek a gyerekét korábban tanították ugyanezek. Végső esetben nevelési tanácsadóhoz is fordulhatsz, ha nem érzel együttműködési készséget a tanítónők részéről, menj tovább az igazgatóhoz.

Egyébként az idegbajos kiabálás semmiképp se jó módszer.

2016. okt. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
57%
És miért kiabáltak a tanítónők a folyosón, akkor azt is tudod. Mert én is futottam már ilyenbe, mondtam is, látva az esetet, hogy szerencse én nem vagyok tanár mert fel is pofoztam volna egynémelyik gyereket.
2016. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
42%
Bocs, amíg írtam, előrehaladt a dolog.:-)
2016. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
79%
A figyelemzavar van, hogy felsőben derül csak ki, mert akkor fokozódik a tananyag, ennek is vannak fokozatai, és a legtöbb esetben oviban még semmi jele.
2016. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
78%

10-es, már hogyne bántana a kiabálás, neked hogy esne ha a férjed/anyád/főnököd állandóan ordibálna veled? Tök zen maradnál, meg se érintene, csak mert nincsenek rajtad külsérelmi nyomok? Nemcsak furkosbottal lehet bántani.


Megértem, hogyha elszakad a cérna, nekem is el szokott, pedig nekem nem 23 gyerekem van otthon. De nem mindegy az arány, meg hogy jogos-e meg hogy miket kiabál meg milyen körülmények között. Meg hogy kipécéz magának egy gyereket és azt bsztatja folyamatosan vagy csak simán megpróbálja túlkiabálni az osztályt. Szóval az ördög a részletekben rejlik.

2016. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Akkor éppen az volt a kiabálás tárgya, hogy az egyik gyerek sem vette fel a földre leesett szalvétát. Mindenki azt mondta, hogy nem Ő dobta le, senki nem akarta felvenni, a tanítónő erre elkezdett kiabálni az egész osztállyal.
2016. okt. 3. 14:50
 19/57 anonim ***** válasza:
65%

"És miért kiabáltak a tanítónők a folyosón, akkor azt is tudod."


Valszeg azért, mert alkalmatlanok a pályára. Inkább mentek volna kapálni.


Kérdező, vidd el onnan a gyereket, ez nem normális dolog. Régen rossz, ha arra kell nevelni, hogy az üvöltözés természetes dolog, nem kell tőle megijedni.

2016. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
67%
Hát azért ezt másképp is lehetett volna nyilván. Hogyha rá vannak szoktatva, akkor bármelyiket szépen megkéri, az fölveszi. Ha másodikosok visszabeszélnek, hogy "nem én dobtam el", akkor nincs tekintélye a tanítónak.
2016. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!